Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefunguje net [vyřešeno]  (Přečteno 2671 krát)

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Nefunguje net [vyřešeno]
« kdy: 05 Března 2014, 12:05:05 »
Tak už je to tady, od rána se net zpomaloval, až se zastavil úplně. Stačilo vypnout nový PC a net zase jede. Píši vám z PC starého kde to zatím jede.. Když se začal net zpomalovat, provedla jsem test rychlost.cz a ten ukazoval dowload téměř nulu a upload 4 mega, tedy normální. Restarty modem, routeru, PC nepomáhají.  Co bych měla ještě zkusit dál?
« Poslední změna: 06 Března 2014, 15:22:16 od Petr Merlin Vaněček »
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:Nefunguje net
« Odpověď #1 kdy: 05 Března 2014, 12:33:28 »
chybu kabelu jsi vyloučila? tzn. k tomu pc přivést od routeru jiný UTP kabel....

popř. by se též hodil typ a model routeru (jedná-li se tedy o problém řešený v tomto thredu
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=70728.0  )
« Poslední změna: 05 Března 2014, 12:38:59 od macu »
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Nefunguje net
« Odpověď #2 kdy: 05 Března 2014, 12:34:16 »
V základu si vystačíš s iptraf, netstat -atnp, logy by teoreticky zaznamenat něco mohly, pak bych se mrkl do /var/log/syslog a případně do logů služeb jako je http server atp.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Nefunguje net
« Odpověď #3 kdy: 05 Března 2014, 12:53:50 »
Citace
chybu kabelu jsi vyloučila? tzn. k tomu pc přivést od routeru jiný UTP kabel....


:)   +  To snad není ani možné, vyměnit kabel mne tedy nenapadlo. Po výměně ZATÍM vše v pořádku. Jen aby to nebyla ještě síťovka, uvidím co bude dál, když tak se ozvu. 
A zároveň děkuji všem co měli snahu mi pomoci.

Radek - omlouvám se za formulaci v mém minulém vlákně, nechala jsem se unést.  Jana   :-[
« Poslední změna: 05 Března 2014, 13:07:04 od Jana »
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Nefunguje net
« Odpověď #4 kdy: 05 Března 2014, 12:58:20 »
Radek - omlouvám se za formulaci v mém minulém vlákně, nechala jsem se unést.  Jana   :-[

Budiš ti odpuštěno, pro děvčata mám jistou slabost. :D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Nefunguje net
« Odpověď #5 kdy: 05 Března 2014, 14:55:44 »
Citace
chybu kabelu jsi vyloučila? tzn. k tomu pc přivést od routeru jiný UTP kabel....


:)   +  To snad není ani možné, vyměnit kabel mne tedy nenapadlo. Po výměně ZATÍM vše v pořádku. Jen aby to nebyla ještě síťovka, uvidím co bude dál, když tak se ozvu. 
Byl by ten typ routeru ??
Pro můj osobní archiv závad ?

Ten UTP kabel byl originální ?, 4 nebo 8 žílový ? S dobrým konektorem ?

Jen mimochodem, u routerů už dlouho dávám reservaci IP adres podle MAC, právě z důvodů, že se dost často nějaké "nekonfigurovatelné" zařízení jako je TV/tiskárny/telefony snaží uzurpovat IP nějakého PC a z toho důvodu následně pak něco nejede.

Ale to je jen osobní postřeh.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Nefunguje net
« Odpověď #6 kdy: 05 Března 2014, 17:03:52 »
Na modemu je napsáno cisco 2100 a na routeru cisco + drobounkým písmem spousta nápisů. Obojí dodal provozovatel netu.
Kabel byl zcela nový originál 1m dlouhý 8 kontaktů na konci. Zůstal nám tu po O
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Nefunguje net
« Odpověď #7 kdy: 05 Března 2014, 17:25:10 »
Jano prosím dej za den dva vědět do tohoto vlákna, zda to skutečně bylo tím kabelem, ať to můžeme nějak uzavřít ;)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Nefunguje net
« Odpověď #8 kdy: 05 Března 2014, 17:29:21 »
Na modemu je napsáno cisco 2100 a na routeru cisco + drobounkým písmem spousta nápisů. Obojí dodal provozovatel netu.
Kabel byl zcela nový originál 1m dlouhý 8 kontaktů na konci. Zůstal nám tu po O

Díky.

Když to dodal provozovatel netu, kdo to nastavoval ? Zabezpečení WiFi, heslo admin do routeru ? NAT a pod ?
Nebo je to všechno default ?

Možná paranoia, ale jestli je tam default heslo na WiFi, není náhodou blízko nějaký "soused" ?
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Nefunguje net
« Odpověď #9 kdy: 05 Března 2014, 17:39:07 »
Citace
Jano prosím dej za den dva vědět do tohoto vlákna, zda to skutečně bylo tím kabelem, ať to můžeme nějak uzavřít ;)
Jasný, den dva to budu sledovat a když to bude dobrý, tak vložím [vyřešeno] Zatím to je dobrý.

Citace
Když to dodal provozovatel netu, kdo to nastavoval ? Zabezpečení WiFi, heslo admin do routeru ? NAT a pod ?
Nebo je to všechno default ?

Možná paranoia, ale jestli je tam default heslo na WiFi, není náhodou blízko nějaký "soused" ?

Nastavoval to provozovatel netu a nevím co tam přesně nastavoval, zda zabezpečení nebo něco jiného.
Soused má net od stejného poskytovatele, ale bližší info nevím.





Ubuntu 16.04 LTS 64bit

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Nefunguje net
« Odpověď #10 kdy: 05 Března 2014, 17:42:54 »
Nastavoval to provozovatel netu a nevím co tam přesně nastavoval, zda zabezpečení nebo něco jiného.
Soused má net od stejného poskytovatele, ale bližší info nevím.

No já jen, že jsem se nedávno setkal s "proraženými" ochranami. Přes daný router jel provoz 80% stabilně 24 hod denně, i když měli vypnuté všechny zařízení.
Nakonec jsem jen změnil heslo do WiFi do 2 minut byl slyšet obrovský řev s jednoho okna od souseda.

Od té doby najednou měli uživatelé klid od výpadků internetu a zrychlilo se jim to mnohonásobně.

Ale třeba u tebe to byl jen ten kabel. Většinou po 2-3 letech musím konektory vyměnit.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Nefunguje net
« Odpověď #11 kdy: 05 Března 2014, 17:55:09 »
Ale třeba u tebe to byl jen ten kabel. Většinou po 2-3 letech musím konektory vyměnit.

Pak je potřeba kupovat kvalitnější konektory ...
Myslím, že bych se asi zbláznil co dva tři roky měnit všude u zákazníků a serverů konektory :D :D :D
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Nefunguje net
« Odpověď #12 kdy: 05 Března 2014, 18:55:14 »

Ale třeba u tebe to byl jen ten kabel. Většinou po 2-3 letech musím konektory vyměnit.

pokud budes strkat konetkory do spravnych (s)direk (zde vyhoda psani bez dia), tak je netreba po 2 letech menit
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Nefunguje net
« Odpověď #13 kdy: 05 Března 2014, 22:03:33 »
Ale třeba u tebe to byl jen ten kabel. Většinou po 2-3 letech musím konektory vyměnit.
Pak je potřeba kupovat kvalitnější konektory ...
Myslím, že bych se asi zbláznil co dva tři roky měnit všude u zákazníků a serverů konektory :D :D :D
Konektory si nacvakávám většinou sám. Kdybych je nevytahoval asi by vydržely déle. Ale protože jsou "často" v pohybu, dost často se něco ulomí.
A na druhou stranu, vytažením a nasazením se obnovuje kontakt. Ono zlaté používám až teď, ty předtím docela rády rychle korodovali.


pokud budes strkat konetkory do spravnych (s)direk (zde vyhoda psani bez dia), tak je netreba po 2 letech menit
HA HA HA .... zasmáli se zbrojnoši.
No ale už jsem viděl konektor který si zákazník dokázal narvat do USB portu (kleště dokáží dostat cokoliv kamkoliv), a nebo tu packu prostě ohnul, či odcvaknul bo to zavazelo - místo aby ten konektor správně otočil.

Ale fakt, prostě sem tam za 2-3 roky nějaký ten konektor prostě se nějak uvolní, upadne, nefunguje. A tak prostě to ucvaknu a nacvaknu nový.

Cha, prej do správných dírek... při mém věku už vím co se kam strká... :-P
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Nefunguje net
« Odpověď #14 kdy: 05 Března 2014, 22:18:59 »
Hmm, zdravím vás tady na seanci... Tyto modemy dokázal zakruhovat router od tp-linku a třeba NOD32 v jedné své verzi ho dokázal sestřelit úplně. Ale zní celkem zvláštně, že ten tajemný poskytovatel internetu dodal kabelový modem a k němu nějaký router cisco (jen aby se z "routeru" nakonec nevyklubal switch, nebo adsl modem). Router si většinou lidi řeší sami.

Jinak, hw toho nebohého PC také stále obestírá mystérium a tak si myslím, že vyřešení problému výměnou patch kabelu zůstane spíše přáním. Rozdíl mezi dvoulinkovým a jednolinkovým kabelem by být mohl, ale k tomu je málo informací, problém konektorů většinou není v konektorech, ale v rukou a užitém nářadí...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.