Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Libreoffice - lze uložit nastavení tisku?  (Přečteno 2738 krát)

vanad

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 187
Libreoffice - lze uložit nastavení tisku?
« kdy: 05 Března 2014, 17:35:25 »
Neví někdo, zda jde u Libreoffice nějak uložit nastavení tisku, abych ho pokaždé nemusel nastavovat znovu? Většinou tisknu 2 strany na A4 a toto nastavení musím vždy znovu zadávat. Připadám si už jako cvičená opice.  ;)
« Poslední změna: 10 Března 2014, 12:10:58 od vanad »
Ubuntu 18.04 LTS, Intel® Core™ i7-6700 CPU @ 3.40GHz × 8, Intel® HD Graphics 530 (Skylake GT2), www.mineralion.cz, www.vitatrend.cz

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Libreoffice - lze uložit nastavení tisku?
« Odpověď #1 kdy: 05 Března 2014, 17:44:12 »
Neví někdo, zda jde u Libreoffice nějak uložit nastavení tisku, abych ho pokaždé nemusel nastavovat znovu? Většinou tisknu 2 strany na A4 a toto nastavení musím vždy znovu zadávat. Připadám si už jako cvičená opice.  ;)

Nastavení tisku se tuším bere z nastavení tiskárny.
Zkus si to nastavit v systému přímo u tiskárny. A měnit pak budeš pouze když to budeš chtít jinak.

LibreOffice s tím nemá podle mne nic společného, tam si nastavení pamatuje jen do vypnutí LO
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

vanad

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 187
Re:Libreoffice - lze uložit nastavení tisku?
« Odpověď #2 kdy: 05 Března 2014, 18:01:29 »
Dalo by se to změnit ve Vlastnostech u dané tiskárny, ale to by dělalo zase paseku, když bych tisknul z jiného programu, než LO.
Ubuntu 18.04 LTS, Intel® Core™ i7-6700 CPU @ 3.40GHz × 8, Intel® HD Graphics 530 (Skylake GT2), www.mineralion.cz, www.vitatrend.cz

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Libreoffice - lze uložit nastavení tisku?
« Odpověď #3 kdy: 05 Března 2014, 22:06:13 »
Dalo by se to změnit ve Vlastnostech u dané tiskárny, ale to by dělalo zase paseku, když bych tisknul z jiného programu, než LO.

No to ano. Ale já pochopil, že je to pro tebe zásadní takto tisknout.

No jinak to asi moc jsem neviděl řešit ... Leda ještě nainstalovat tu tiskárnu jako č.2 a nastavit to u té č.2 a pak jen přehodíš v LO na čem chceš tisknout.
Je to sice škrábání se levou rukou za pravým uchem, ale taky řešení.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

vanad

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 187
Re:Libreoffice - lze uložit nastavení tisku? [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 06 Března 2014, 10:51:05 »
Děkuji, asi se s tím nepohne. Na widlích jsem měl před tiskem možnost vybrat některý z přednastavených profilů tisku, takže se to nemuselo vždy nastavovat vše znovu. Myslel jsem, jestli není třeba do LO nějaký plugin...
Ubuntu 18.04 LTS, Intel® Core™ i7-6700 CPU @ 3.40GHz × 8, Intel® HD Graphics 530 (Skylake GT2), www.mineralion.cz, www.vitatrend.cz

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Libreoffice - lze uložit nastavení tisku? [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 06 Března 2014, 10:52:54 »
Děkuji, asi se s tím nepohne. Na widlích jsem měl před tiskem možnost vybrat některý z přednastavených profilů tisku, takže se to nemuselo vždy nastavovat vše znovu. Myslel jsem, jestli není třeba do LO nějaký plugin...
A v těch Windows jsi ty profily tisku měl vytvořené kde ?
v LO nebo v OS ?

Pokud v LO pak to umí i LO na linuxu, pokud v OS tak musíš hledat jak to udělat v linuxu.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

vanad

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 187
Re:Libreoffice - lze uložit nastavení tisku?
« Odpověď #6 kdy: 06 Března 2014, 11:15:06 »
Máš pravdu, to je logické. Možná hloupá otázka, ale v Ubuntu to okno "Tisk" s nastaveními, které se otevře, patří k LO nebo OS? Windows už několik let nepoužívám, tak si to přesně nepamatuji, ale myslím, že ať jsem tiskl z kteréhokoli programu, vždy se mi otevřelo stejné okno s nastavením tisku a tam byly i ty profily. Pravděpodobně to byl ovladač tiskárny, který to umožňoval. Rád bych něco takového měl i na Ubuntu, ale nevím, jak to udělat.
Ubuntu 18.04 LTS, Intel® Core™ i7-6700 CPU @ 3.40GHz × 8, Intel® HD Graphics 530 (Skylake GT2), www.mineralion.cz, www.vitatrend.cz

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Libreoffice - lze uložit nastavení tisku?
« Odpověď #7 kdy: 06 Března 2014, 11:40:49 »
Máš pravdu, to je logické. Možná hloupá otázka, ale v Ubuntu to okno "Tisk" s nastaveními, které se otevře, patří k LO nebo OS? Windows už několik let nepoužívám, tak si to přesně nepamatuji, ale myslím, že ať jsem tiskl z kteréhokoli programu, vždy se mi otevřelo stejné okno s nastavením tisku a tam byly i ty profily. Pravděpodobně to byl ovladač tiskárny, který to umožňoval. Rád bych něco takového měl i na Ubuntu, ale nevím, jak to udělat.
Teď jsi mne dostal. V LO se otvírá okno tisk LO podle mého názoru, ale může být nesprávný.

Používám Ubuntu teprve 4 roky, servisuji MS produkty 22 let :-)

Avšak nikdy jsem takto nepotřeboval nastavovat tiskárny. Prostě před tiskem vždy si to upravím a jinak defaultně jednoduše 1:1 tisk
Ale řešil bych to asi "instalací" tiskárny č.2 a nastavením této dle svých potřeb.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re:Libreoffice - lze uložit nastavení tisku?
« Odpověď #8 kdy: 09 Března 2014, 17:47:30 »
V menu je jeden radek pod "Tisk" radek "Nastaveni tiskarny..." - ani tam se nastaveni parametru tisku neulozi?
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Libreoffice - lze uložit nastavení tisku?
« Odpověď #9 kdy: 10 Března 2014, 08:55:45 »
V menu je jeden radek pod "Tisk" radek "Nastaveni tiskarny..." - ani tam se nastaveni parametru tisku neulozi?

Možná se mýlím, ale v LO to nastavení tiskárny je platné jen do vypnutí LO, jedná se o dočasné nastavení.
Pokud by jsi to chtěl trvale, pak musíš nastavit v tiskárny-vlastnosti v systému, ale to tazatel nechtěl, neboť to chce speciálně jen pro LO jinak.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re:Libreoffice - lze uložit nastavení tisku?
« Odpověď #10 kdy: 10 Března 2014, 21:47:11 »
Nevim, jestli to je zalezitost te ktere verze, ale urcite to chodilo (momentalne nemuzu overit, jestli jeste chodi), ze si LO pamatovalo nastaveni tisku, dokonce pro kazdy soubor zvlast.

Tak si vzpominam, ze bylo nutne po tisku soubor ulozit. S tim se ulozilo i nastaveni tiskarny.

Pokud je vsak potreba tisknout pokazde jiny soubor, tak tudy cesta nepovede.
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

radin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 244
Re:Libreoffice - lze uložit nastavení tisku?
« Odpověď #11 kdy: 13 Března 2014, 08:57:46 »
Profily tiskárny se dají vytvořit v CUPS, viz. "Creating Saved Options" v nápovědě Cups, ale nezkoušel jsem.
Nobody is perfect!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.