Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jakou verzi?  (Přečteno 1172 krát)

wojtcha

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Jakou verzi?
« kdy: 12 Března 2014, 16:09:42 »
Zdravím, potřeboval bych poradit. Mám starý Intel Pentium 4, CPU 1,7GHz, 256MB RAM, NVIDIA GeForce2 MX/MX400. Nechce se mi ho ještě vyhazovat protože funguje docela obstojně. Mám na něm Windows XP a chtěl bych přejít na Linux. Můžete mi poradit jakou verzi zvolit? Děkuju

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Jakou verzi?
« Odpověď #1 kdy: 12 Března 2014, 16:11:57 »
pokud trváš na derivátu ubuntu, tak Lubuntu, jinak je toho mraky.

wojtcha

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Jakou verzi?
« Odpověď #2 kdy: 12 Března 2014, 16:39:18 »
může to klidně být něco jiného, jen pro úplného začátečníka. Když poradíš budu rád. Díky

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Jakou verzi?
« Odpověď #3 kdy: 12 Března 2014, 16:51:13 »
wojtcha: ja by som zostal pri Lubuntu, aj preto, že je tu skvelá komunita, ktorá Ti vie pomôcť keď budeš potrebovať. Tiež som nedávno začínal a dosť mi to pomohlo (aj pomáha)  ;)
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Jakou verzi?
« Odpověď #4 kdy: 12 Března 2014, 17:11:24 »
To je asi pravda, s nějakým puppy linuxem, slaxe-m, linpus-em, arch-em atd. ti tady pomůže méně lidí. Jen netuším co to udělá s tím procesorem, asi budeš muset instalovat Non-Pae jádro. Asi bych šel do Lubuntu 12.04 LTS viz.
https://help.ubuntu.com/community/Lubuntu-fake-PAE

janek-m

  • Host
Re:Jakou verzi?
« Odpověď #5 kdy: 12 Března 2014, 17:22:18 »
Ak by bol problém s Lubuntu (pre Non-Pae), tak je ešte k dispozícii Bodhi linux, ktorý je tiež určený pre staré PC - minimálna požiadavka je 100 MB RAM. Toto distro je založené na Ubuntu, je však trochu zložitejšue na ovládanie (Enlightenment) a nie každému môže vyhovovať.
« Poslední změna: 12 Března 2014, 17:31:50 od janek-m »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.