Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: přenos souborů mezi libreoffice a MS office  (Přečteno 2682 krát)

h.giuseppe

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 321
přenos souborů mezi libreoffice a MS office
« kdy: 13 Března 2014, 12:44:07 »
Nevíte někdo jak přenést xls vytvořený v libreoffice do MS excel tak aby se se souborem dalo dále pracovat?
Otevřít mi to jde, ale soubor je jakoby uzamčený.
Jde mi o to jak nastavit uložení souboru.
Děkuji za rady.
Debian Stretch 64bit - Gmone; Intel HD Graphics 620 (Kabylake GT2); Inntel core I5 7200U @ 2.5GHz; 8GB RAM......

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
přenos souborů mezi libreoffice a MS office
« Odpověď #1 kdy: 13 Března 2014, 16:32:03 »
Lepšie bude opýtať sa tu:
http://forum.openoffice.cz/
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

janek-m

  • Host
Re:přenos souborů mezi libreoffice a MS office
« Odpověď #2 kdy: 13 Března 2014, 17:29:31 »
Nevíte někdo jak přenést xls vytvořený v libreoffice do MS excel tak aby se se souborem dalo dále pracovat?
Myslím, že tu ani nejde o "prenesenie" súboru do MS Excel ale o jeho otvorenie a následnú prácu v ňom. Osobne mám najlepšie skúsenosti, ak sa vytvorený dokument v LO uloží vo formáte MS Excel 97/2000/XP/2003 (.xls), prípadne MS Excel 2007/2010/2013 (.xlsx). Odporúčal by som prvú možnosť.
Citace
Otevřít mi to jde, ale soubor je jakoby uzamčený.
Uložený súbor skús znova otvoriť, potom vybrať Uložiť ako a vybrať spomenutý formát. Po kliknutí na súbor sa automaticky otvorí v MS Office. Aspoň u mňa to takto funguje a s Calc-om som v Exceli ešte nemal problém.
« Poslední změna: 13 Března 2014, 17:31:38 od janek-m »

h.giuseppe

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 321
Re:přenos souborů mezi libreoffice a MS office
« Odpověď #3 kdy: 13 Března 2014, 18:42:33 »
Jde mi o to že já nemám MS office a musím odeslat data školiteli v takové podobě aby to otevřel soubor v MS office a mohl dále upravovat. Je to pro mě teď dosti velká překážka. MS office se mi instalovat nechce. Děkuji za vaše rady a zkušenosti.
Debian Stretch 64bit - Gmone; Intel HD Graphics 620 (Kabylake GT2); Inntel core I5 7200U @ 2.5GHz; 8GB RAM......

janek-m

  • Host
Re:přenos souborů mezi libreoffice a MS office
« Odpověď #4 kdy: 13 Března 2014, 18:48:55 »
Citace
Jde mi o to že já nemám MS office a musím odeslat data školiteli v takové podobě aby to otevřel soubor v MS office a mohl dále upravovat.
Ako to urobiť som popísal vyššie. LO ponúka možnosť uložiť dokument vo formáte MS Office. takto to robím aj ja a ešte mi nikto nepovedal, že dokument nevedel otvoriť.
Citace
MS office se mi instalovat nechce.
To ani nie je potrebné  ;)

h.giuseppe

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 321
Re:přenos souborů mezi libreoffice a MS office
« Odpověď #5 kdy: 13 Března 2014, 19:03:02 »
Jo tak já jsem to při prvním pokusu uložil jako xls to je mi jasné. Ale první kolega který to otevřel v office 2003 to měl nějaké zamčené a nešlo nic měnit. Druhý kolega kterému jsem to poslal teď před chvilkou to otevřel v office 2007 a tomu to šlo, ale při otevírání mu to vyhodilo hlášku poškozeného souboru i když to normálně šlo. Uvidíme, tak já se pokusím odeslat na patřičná místa a popřípadě napíšu jak to dopadlo. Děkuji za rady
Debian Stretch 64bit - Gmone; Intel HD Graphics 620 (Kabylake GT2); Inntel core I5 7200U @ 2.5GHz; 8GB RAM......

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:přenos souborů mezi libreoffice a MS office
« Odpověď #6 kdy: 14 Března 2014, 10:43:03 »
Jo tak já jsem to při prvním pokusu uložil jako xls to je mi jasné. Ale první kolega který to otevřel v office 2003 to měl nějaké zamčené a nešlo nic měnit. Druhý kolega kterému jsem to poslal teď před chvilkou to otevřel v office 2007 a tomu to šlo, ale při otevírání mu to vyhodilo hlášku poškozeného souboru i když to normálně šlo. Uvidíme, tak já se pokusím odeslat na patřičná místa a popřípadě napíšu jak to dopadlo. Děkuji za rady

A taková blbá otázka, a dáváš uložit jako ve formátu MSOFFice 95/97/2003 nebo to jen uložíš s tím, že tam dáš příponu XLS ??

Omlouvám se, ale začínám se setkávat s tím to nešvarem, byť především od uživatelů MSOffice 2007/10/13, že aby to bylo "kompatibilní" s MSOff2003 tak prostě to uloží a dají tomu jinou příponu.
To pak v MSOff2003 nejde otevřít a když náhodou tak jen zamčené (a to tam ještě musí být kompatability pack od MS a to nejvyšší verze)

No když tak bych zkusil to nechat uložit jako verze MSOffice 2013 a poslal to v .xlsx s tím, že ten co má MSOff2007/10/13 to otevře a ten co má ty 2003 tak ať si udělá upgrade, třeba na LO  ;D

--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

ludolph

  • Host
Re:přenos souborů mezi libreoffice a MS office
« Odpověď #7 kdy: 14 Března 2014, 14:47:48 »
Par poznamek:

1. soubor ulozeny v LO jako xlc. ze da nacit v MSO 2007 a vyse vetsinou bez problemu. S MSO 2003 a nize ovsem problemy obcas jsou a nekdy i dost vazne
2. opacny smer, tj. nacitat v LO XLS soubor vytvoreny v MSO je velice casto problematicky a funguje spolehlive snad jenom v pripade, kdy spreadsheet obsahuje poze hola data a zadne vzorce  resp. grafy na vyhodnoceni. Problem casto nastava i tehdy, kdyz v MSO editujete v LO vytvoreny XLS soubor a pak ho chcete v LO znovu otevrit.

Presto, nelze tvrdit, ze je kompattibilita LO a MSO na takove urovni, aby slo o spolehlivou zalezitost aspon jednim smerem, tj. alespon LO ->  MSO!!! Stale budete narazet na dalsi a dalsi problemy, bohuzel, to je realita.
« Poslední změna: 14 Března 2014, 14:49:34 od ludolph »

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:přenos souborů mezi libreoffice a MS office
« Odpověď #8 kdy: 14 Března 2014, 15:17:57 »
Par poznamek:

1. soubor ulozeny v LO jako xlc. ze da nacit v MSO 2007 a vyse vetsinou bez problemu. S MSO 2003 a nize ovsem problemy obcas jsou a nekdy i dost vazne
2. opacny smer, tj. nacitat v LO XLS soubor vytvoreny v MSO je velice casto problematicky a funguje spolehlive snad jenom v pripade, kdy spreadsheet obsahuje poze hola data a zadne vzorce  resp. grafy na vyhodnoceni. Problem casto nastava i tehdy, kdyz v MSO editujete v LO vytvoreny XLS soubor a pak ho chcete v LO znovu otevrit.

Presto, nelze tvrdit, ze je kompattibilita LO a MSO na takove urovni, aby slo o spolehlivou zalezitost aspon jednim smerem, tj. alespon LO ->  MSO!!! Stale budete narazet na dalsi a dalsi problemy, bohuzel, to je realita.

Sice s tebou plně nesouhlasím, neboť potíže které ty popisuješ platily do verze 4.1, od verze 4.2 je nevidím.
Ale ani ve verzi 4.0 jsem neměl problém s otevíráním souborů. Snad s výjimkou kdy byly v souboru xls makra a toto xls bylo vytvrořené v MSOff2007 a uložené jako formát MSOff2003... ale to byly snad dva soubory za rok.

Ale zajisté, chcete-li mít 100% jistotu kupte si MS Office. Protože 100% jistotu máte u LO jen v jejich nativních formátech.

Vše je ale řešitelné, avšak chtít po programu "zadarmo" tzn. openoffice to samé co "umí" program za x tisíc Kč ne opravdu nepatřičné.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.