Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví (Vyřešeno)  (Přečteno 11961 krát)

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví
« Odpověď #25 kdy: 25 Března 2014, 01:08:12 »
Výborně, ty dodatečné ovladače nabídnou něco ? Pokud ne, zadej do terminálu
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install b43-fwcutter firmware-b43-installer
a restartuj.
« Poslední změna: 25 Března 2014, 01:11:30 od martyj »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Maurik

Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví
« Odpověď #26 kdy: 25 Března 2014, 01:16:29 »
Zadal jsem to tam a chce to po mě heslo, jenže tam nejde napsat  :-[

Edit: Nebo to tam mam zadat a neklikat na enter? A kde nejdu něco na restart? Po kliknutí na to oz.kolečko tak tam je pouze odhlásit, uspat a vypnout.
« Poslední změna: 25 Března 2014, 01:23:44 od Maurik »

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví
« Odpověď #27 kdy: 25 Března 2014, 01:22:25 »
Zadal jsem to tam a chce to po mě heslo, jenže tam nejde napsat  :-[

Edit: Nebo to tam mam zadat a neklikat na enter?
heslo se píše, ale nezobrazuje, na to pozor. Pak odentruj, až to dojede-restart/je to pod záložkou vypnout
« Poslední změna: 25 Března 2014, 01:24:47 od martyj »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví
« Odpověď #28 kdy: 25 Března 2014, 01:40:36 »
Tak jak?
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Maurik

Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví
« Odpověď #29 kdy: 25 Března 2014, 01:43:13 »
Tak jsem to udělal, dal restart asi se to jakoby vyplo, naskočila černá obrazovka s výpisem a stojí to. Nic se neděje.
Píše se tam: Broadcast message from root@andilek-Latitude-D610
(unknown) at 1:27 ...

The systém is going down for reboot NOW!
speech-dispatcher  disabled; edit /etc/default/speech-dispatcher

Toto mi tu svítí přes deset minut už a nic se neděje.

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví
« Odpověď #30 kdy: 25 Března 2014, 01:48:48 »
Dojelo ta instalace ?
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Maurik

Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví
« Odpověď #31 kdy: 25 Března 2014, 01:50:18 »
Dojela myslím, protože to bylo ukončené zase tím Andilkem a typem NB.

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví
« Odpověď #32 kdy: 25 Března 2014, 01:53:27 »
Budeš to muset vypnout natvrdo. Uvidíme co dál : tady jsem o tom něco našel : http://askubuntu.com/questions/287792/not-been-able-to-shut-down-13-04
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Maurik

Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví
« Odpověď #33 kdy: 25 Března 2014, 02:01:56 »
Tak jsem t musel dokonce vypnout ze sítě. Znovu jsem to zapnu a něco tu probíhá, zase nějaké výpisy. Tamten odkaz, i když mi to Google přeložil, tak jsem z toho stejně jelen. ☺
A zase to stojí, i když tentokrát aspoň svítí dioda HDD, jako že pracuje. Ale nic se neděje.

Maurik

Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví
« Odpověď #34 kdy: 25 Března 2014, 02:10:47 »
Tak jsem to zase natvrdo vypnul a pak zase zapnu, sice zase nějaký výpis, ale systém už naběhnul. Ale ten bezdrátové stále nikde, třeba tam je, ale nevím jak ho zapnout. Ve Windows stačilo Fn+f2 a bylo to, ale zde to nefunguje, tudíž ani dioda nesvítí. Ted už na to nemám sílu, nechám to az na ráno . přesto zatím moc moc díky

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví
« Odpověď #35 kdy: 25 Března 2014, 02:16:39 »
No moc mi neděkuj. Tohle jsem nečekal. :( budeš muset ještě odstranit ten starý ovladač a pak už by to mělo běhat. A pak taky vyřešit ten restart.
« Poslední změna: 25 Března 2014, 02:21:58 od martyj »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Maurik

Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví
« Odpověď #36 kdy: 25 Března 2014, 07:25:06 »
No ono nejde jen o restart, ale také o vypínání, protože když jsem to vypínal, tak se to vypínalo až do teď do rána a stejně se to nevyplo.

janek-m

  • Host
Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví
« Odpověď #37 kdy: 25 Března 2014, 07:55:29 »
V tomto vlákne som nejak stratil prehľad o tom, čo je tu za problém a čo všetko a hlavne AKO bolo urobené. Ak som dobre pozeral výpisy, tak v PC je 500 MB RAM, Broadcom Corporation BCM4318 WIFI.
Takže:
1. Teraz je na PC 13.10, predpokladám 32 bit verzia. Neviem, prečo 13.10, tu by som sa tiež priklonil k 12.04 a stiahol buď 12.04.2 alebo 12.04.3
2. Po nahodení distra na USB alebo napálení na DVD je potrebné riadne otestovať LIVE SYSTÉM. Bolo toto urobené aj s Ubuntu 13.10?? Fungoval live sytém bez problémov? A inštaláciu systému začať z live systému. Týmto je istota, že sa HW riadne načíta.
3. Pokiaľ v live systéme nefunguje WIFI, je potrebné pripojiť PC k netu káblom. Nie je to podmienkou, ale je dobré ak sa už počas inštalácie posťahujú jazykové balíčky, kodeky... Aktualizácie sa nemusia sťahovať počas inštalácie, tie stačí stiahnuť aj neskôr.
4. Zahliadol som, že bol nahodený parameter "nomodeset". Tento je ale po inštalácii potrebné zapísať aj do /etc/default/grub, inak systém nebude fungovať. Teda nie je mi jasné, či ho treba použiť alebo nie. Ako je to teda?


Maurik

Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví
« Odpověď #38 kdy: 25 Března 2014, 08:15:32 »
V tomto nb je 1 GB RAM a původně na tom byl windows xp se dvěma oddíly. Stáhnul jsem si Ubuntu 13.10 proto, že jsem si vždy myslel, že mám instalovat vždy to novější kvuli ruzným aktualizacím a odstranění chyb, netušil jsem, že u Linuxu to je jinak. Pokoušel jsem se při instalaci Ubuntu zachovat ten jeden oddíl s daty, abych nemusel dělat zálohu, bohužel jsem něco počubil a smazal to (manželka mě málem zabila, měla tam veškeré dokumenty od doktorů atp.) Poprvé jsem tedy nějakým klikáním dělal instalaci přímo, ale jak jsem psal dříve, vždy se na jednom místě instalace zastavila a už se nehnula. Tak jsem to natvrdo vypnul a zkusil pustit systém přímo z dvd, ale bylo to vše anglicky, tak jsem to nemohl ani vyzkoušet. Udělal jsem tedy instalaci přímo ze spuštěného systému, ale opět se to zastavilo, tak zase tvrdé vypnutí nb a potřetí jsem zkusil instalaci, tentokrát už ne ze systému, ale opět na tom samém místě konec. Pak se tu psalo, že nemám mít při instalaci zaškrtnuté ty instalace třetích stran, tak jsem to tentokrát nezaškrtnul a instalace konečně proběhla celá.  Jelikož manželka je na nb přes wifi, tak jsem hledal jak wifi zapnout, protože ve windows se zapne sama, nebo stračí kombinace kláves Fn+f2, jenže tady to nefachčí a tudíž i dioda nesvítí. Tak jsem musel dát nb na kabel a podařilo se mi do toho dostat češtinu a pak možná nějakou aktualizaci ovladače na wif, chtělo to restart, bohužel ten se seknul. Teď nejde restart a ani normální vypnutí, vždy to zůstane vyset buď na černé obrazovce s nějakým výpisem nebo na té startovací obrazovce jak tam běhají ty červené tečky. A wifi pořad nic.

Edit: o žádném  "nomodeset". nevím jak se to dělá a k čemu to je
« Poslední změna: 25 Března 2014, 08:17:52 od Maurik »

janek-m

  • Host
Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví
« Odpověď #39 kdy: 25 Března 2014, 08:32:08 »
Citace
Stáhnul jsem si Ubuntu 13.10 proto, že jsem si vždy myslel, že mám instalovat vždy to novější kvuli ruzným aktualizacím
Toto platí, len ak by bolo naozaj „podozrenie“, že kvôli novému HW a potrebným ovládačom je naozaj potrebné použiť novšiu verziu. Inak hlavne začiatočníci by mali používať LTS verzie. Čiže napr. 12.04 má podporu do r. 2017 a asi o mesiac vyjde ďalšia LTS s podporou 5 rokov.

Citace
Pokoušel jsem se při instalaci Ubuntu zachovat ten jeden oddíl s daty, abych nemusel dělat zálohu..
V tom prípade bolo potrebné ísť cez voľbu „Niečo iné“ - manuálne rozdelenie disku a oddiel s dátami nechať nedotknutý. Ak sú tie dáta dôležité, tak by som už s PC nič nerobil a ak nemáte skúsenosti so zálohovaním zmazaných dát, tak by nebolo zlé obrátiť sa na servis. Ten dokáže vytiahnuť dáta zo zmazaného disku.

Citace
pustit systém přímo z dvd, ale bylo to vše anglicky, tak jsem to nemohl ani vyzkoušet
Live systém je väčšinou po anglicky. Jazykové balíky sa staihnu až počas inštalácie. Ale pre toto sa predsa Live systém dá otestovať. Ak live systém nebehá bez problémov, nebude fungovať ani po inštalácii.

Môže sa vylúčiť chyba zle stiahnutého ISO s Ubuntu?? Kontrola MD5Sum
bola urobená?

V Live systéme by nebolo ešte zlé nainštalovať Diskový nástroj (palimsest) a otestovať HDD na chyby.
Odporučil by som otestovať 12.04 a porovnajte, či sa správa systém stabilnejšie alebo nie.

EDIT// Ubuntu 12.04 by som odporočil 12.04.02 alebo 03 kvôli staršiemu jadru, s ktorým nie sú (nemali byť) u staršieho HW problémy. Stiahnuť môžte TU (zrolovať stránku nižšie)
« Poslední změna: 25 Března 2014, 08:42:32 od janek-m »

Maurik

Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví
« Odpověď #40 kdy: 25 Března 2014, 09:02:12 »
Ubuntu 12.04 "Precise Pangolin" LTS Tuto verzi jsem si nyní stáhnul a pomocí jednoho programu hodil na flashku. Jak smažu tu 13.10, abych tam tedy mohl nainstalovat tu 12.4? Nebo to jde i přes nainstalovanou 13.10?

Co se týče dat, tak to už jsem vzdal, disk byl od té doby snad 4x formátovaný a nevím, zda se mi vyplatí platit, když nakonec z toho nic nedostanou.

Live systém jsem měl spuštěný, ale nijak jsem ho moc nezkoušel a MD5Sum jsem nezkoušel, nevěděl jsem o tom a ani nevím co a jak.

Mám tedy zkusit tu 12.04?

Maurik

Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví
« Odpověď #41 kdy: 25 Března 2014, 09:41:30 »
Tak jsem do notebooku vložil tu flashku, restartoval a dal načítat z té flash, jenže pak tam naskočilo tolik možností, že jsem nevěděl co, tak jsem nereagoval a ono si to asi vybralo to první - default. Naběhl systém z flash. Chtěl jsem se tedy kouknout zda tam už je aspoň náznak nějaké te wifi a naštestí byl :-) Jenže než jsem stačil cokoliv udělat, tak se otevřelo nějaké okno, neřeknu jaké, protože to bylo anglicky, ale ikonu to mělo nějakého zeleného tištěného spoje, třeba jako nějaké karty do slotu (hardware). A psalo se tam něco o wifi, aspoň myslím a dole bylo tlačítko activate, tak jsem na něj kliknul a otevřelo se okno menší s nějakým průběhem akce, něco se stahování a instalací! Jenže to běželo, běželo, běželo, furt tam ze strany na stranu lítala ta oranžová čárka či co a opět se nic nedělo. tak jsem dal Cancel, nic se nedělo, tak jsem dal restart, nic se nedělo, tak jsem dal vypnout a opět nic. Tak jsem opět nb vypnul natvrdo. Já to asi celé zformátuju, aby byl nb bez systému a zkusím rovnou instalaci ty dvanáctky a snad už žádný problém nebude. Je to horší než s windowsem.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví
« Odpověď #42 kdy: 25 Března 2014, 09:52:00 »
Protože s tím neumíš... -> http://www.ubuntu.cz/podpora/komunitni_placena
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví
« Odpověď #43 kdy: 25 Března 2014, 10:10:38 »
...karty do slotu (hardware)...

To se zřejmě instalovali ovladače pro wi-fi. Pokud byl napojený kabel, vše by si udělalo samo. Chce to jen více trpělivosti, která je samo závyslá na rychlosti netu. ;)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Maurik

Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví
« Odpověď #44 kdy: 25 Března 2014, 10:20:13 »
Ano neumím! Ale předpokládal jsem, že to bude snazší a jednodušší než windows, ale není. Teˇad zase stojím, zkusil jsem tedy nainstalovat tu dvanáctku, ale opět to stojí, i když ne v tom místě co předtím, ale už na začátku, jak to kontroluje, zda mám dostatek místa, zda jsem připojen k netu a dvě zaškrtávací políčka s těma aktualizacema. Vše mám zeleně odfajfkováno, tak jsem kliknul na pokračovat a stojím.

ještě chvilku a hodím celý notebook do popelnice a koupím manželce radši nový s nainstalovaným systémem od windows. Ale ještě zkusím Linux, ale kdo ví kolik toho ještě ten nb vydrží přitom stálem vypínání natvrdo. Rozhodně za servis s prominutím platit nebudu. Já jsem moc vděčný za rady a dle nich to taky zkouším, tedy pokud to pochopím a jsem schopen to udělat.

jerrysk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví
« Odpověď #45 kdy: 25 Března 2014, 10:43:57 »
No poradil by som ti to zrusit , a znova dat install  ubuntu z plochy to v lavom rohu na ploche , mne to tiez zastavilo tam a nechcelo preskocit , ale potom to uz preslo... a postupuj podla tohto http://wiki.ubuntu.cz/instalace
« Poslední změna: 25 Března 2014, 10:46:23 od jerrysk »

Maurik

Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví
« Odpověď #46 kdy: 25 Března 2014, 10:55:24 »
Tak instalace proběhla překvapivě v pořádku, ale :-(
napsalo to, že instalace je dokončena a pokud chci používat systém, mám restartovat. Tak jsem restartoval a?! Černá obrazovka a na ní napsáno toto:

error. out of disk

grub rescue> _

jerrysk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví
« Odpověď #47 kdy: 25 Března 2014, 11:03:04 »
Rozdeloval si si disk sam ?? hm najskor to nevie najst grub.cfg , no dostan sa do live systemu , mas kabel sietovy?? ten zapoj do ntb aby sa zas netrapila wifi a  https://help.ubuntu.com/community/Boot-Repair

Maurik

Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví
« Odpověď #48 kdy: 25 Března 2014, 11:05:45 »
Nic jsem tentokrát nedělal, vše jsem nechal jak tam bylo a zvolil úplnou instalaci. Síťový kabel mám v nb zapojený už od včera, když se stále nedaří zprovoznit ta wifi.

jerrysk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví
« Odpověď #49 kdy: 25 Března 2014, 11:12:07 »
Pytam sa na to , ked ti ponuklo moznosti rozdelenia disku co si zvolil naistalovat vedla ineho systemu v tvojom pripade 13.04 alebo nainstalovat len ubuntu 12.04 alebo na konci nieco ine ??

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.