Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví (Vyřešeno)  (Přečteno 11966 krát)

Maurik

Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví (Vyřešeno)
« Odpověď #150 kdy: 28 Března 2014, 14:43:34 »
Měl bych dotázek, jak už jsem se někde zmínil, ták to Ubuntu jsem dělal manželce na nb místo XP, no a manželka byla a je zvyklá na ksichtknize (facebook) hrát hry, kdyžela ještě XP, ták ji to šlo normálně, ale nyní když má Ubuntu, ták ty hry jdou jako zpomalený film, což je špatně. Nevíte v čem by mohl být problém a jak ho odstranit? Díky

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví (Vyřešeno)
« Odpověď #151 kdy: 28 Března 2014, 15:10:34 »
jaký prohlížeč? první bych otestoval změnu browserů

Maurik

Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví (Vyřešeno)
« Odpověď #152 kdy: 28 Března 2014, 15:17:35 »
Ted si nevzpomenu, ale myslím, že jsme to zkoušeli pres Chrome, protože u firefoxu mi to psalo, ze chybí zásuvný modul, který mě však nenabidnul k instalaci, tak jsme tuším zkusili Chrome. Ale radši to doma pak ještě vyzkouším, i když na XP bylo jedno přes co tam šla a bylo to normální. Myslel jsem, zda to nedělá ovladač grafiky.

janek-m

  • Host
Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví (Vyřešeno)
« Odpověď #153 kdy: 28 Března 2014, 15:30:54 »
;D ;D ;D ;D styď se za tyhle windows manýry na zálohu dat máme např.
Citace
man diff
  ::)
Jinak na celý systém mohu doporučit poslední možnost co postnul Pavel Hrnčíř
=z%C3%A1loha&s[]=tar]http://wiki.ubuntu.cz/z%C3%A1loha_a_obnova_syst%C3%A9mu?s[]=z%C3%A1loha&s[]=tar
Ach áno, hanbím sa,  čo už. Ale vieš ako sa hovorí - nie je dôležitý postup, ale výsledok  :)

@Maurik - ako hovorí Cuore, nebolo by na škodu potestovať rôzne prehliadače. Tá "pomalosť" sa prejavuje iba pri tých hrách alebo napr. aj pri internetových videách?

Maurik

Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví (Vyřešeno)
« Odpověď #154 kdy: 28 Března 2014, 15:33:53 »
Internetová videa jsem ještě nezkoušel, ale dík, Zkusím ty videa a i ty oba prohlížeče a pak dám vědět.

Maurik

Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví (Vyřešeno)
« Odpověď #155 kdy: 28 Března 2014, 21:22:46 »
Tak jak Firefox, tak i Google Chrome jsem vyzkoušel a hry na facebooku, které manželka hraje se sekají a jsou zpomalené na obou stejně. Na firefoxu jsem zkoušel přehrát video z webu, tušim .flv a až na to delší načítání to myslím běželo normálně. Takže nevím proč to dělá zde na Ubuntu a na XP to nedělalo?!

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví (Vyřešeno)
« Odpověď #156 kdy: 28 Března 2014, 21:46:14 »
No takze pokud se prohlizece chovaji stejne, tak flash na to nema vliv. Co tak open Java?

Maurik

Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví (Vyřešeno)
« Odpověď #157 kdy: 28 Března 2014, 22:03:22 »
Co Open Java? To mě moc neříká, myslím java jako taková ano :-)

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví (Vyřešeno)
« Odpověď #158 kdy: 29 Března 2014, 09:36:07 »
Myslím tím openJDK jakou máš verzi, nebo i testnout oracle Javu
http://wiki.ubuntu.cz/java jen střílím od boku (facebook nemám), ale myslím, že ty hry pojedou pod javou.

marun

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 601
Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví (Vyřešeno)
« Odpověď #159 kdy: 29 Března 2014, 09:39:13 »
já si myslím že problém je flash
první bych zkusil
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install flashplugin-installer restartovat prohlížeč a zkusit

pokud nic tak v chromu je potřeba přepnout z toho blbého systémového flashe na zabudovaný
to ale nevím teď jak se dělá je to někde v nastavení

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví (Vyřešeno)
« Odpověď #160 kdy: 29 Března 2014, 09:41:55 »
No právě že chrome používá vlastní flash a myslím, že je to defaultně. A pokud se mu oba prohlížeče chovají stejně, tak to na flash nevypadá.

marun

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 601
Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví (Vyřešeno)
« Odpověď #161 kdy: 29 Března 2014, 09:47:29 »
já sem někde viděl že právě ne

Maurik

Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví (Vyřešeno)
« Odpověď #162 kdy: 31 Března 2014, 19:36:28 »
Ono to je asi teď jedno, protože stejně nevím, jak do toho Firefoxu dostat veškeré záložky, hesla nastavení atp. co jsem si původně zazálohoval pomocí Mozbackup, jenže problém je, že tato app na Ubuntu není! Ale abych se i sám pokusil o hledání, tak jsem našel návod, kde pilo řečeno, že tu složku, neboli soubor co vytvořil ten Mozbackup, tak u ním mám přejmenovat tu příponu na .zip a vše někam extrahovat a poté nakopírovat do home/user-name/mozilla! To vše jsem udělal, ale vůbec žádná změna. Tak jsem zkusil další věc, na svůj stolní pc jsem nainstaloval Mozbackup a zálohu obnovil do firefoxu sem a pak na mém pc a na manželčiným nb jsem nastavil ve firefoxu ten sync. Sice tam pak vše měla, ale totálně se jí ten firefox seká. Když ho spustí a klikne na horní liště na Záložky, tak se jakoby objeví jen takový obrys a záložky nikde a pak to nejde ani zavřít a ani minimalizovat, nic. Tak jsem prostřednictvím Správce softwaru Ubuntu firefox odinstaloval, jenže ta potvora nesmazala vše, tak jsem to musel smazat ručně, tu složku mozilla. Instaloval jsem firefox znova a opět to sekání a nemožnost zavření. Už nevím co dělat.

janek-m

  • Host
Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví (Vyřešeno)
« Odpověď #163 kdy: 31 Března 2014, 19:55:42 »
Možno sa niektorým tu na fóre nebude páčiť, čo napíšem ale...
Ubuntu by som osobne nikomu na PC s 1 GB RAM nenainštaloval. S nástupom Unity je to ťažkopádny systém na slabších  PC. Dokonca si dovolím tvrdiť, že je náročnejšie na HW ako Kubuntu, o ktorom sa vždy hovorilo, že je náročné na HW.

Osobne by som otestoval ľahšie Linuxové verzie - Xubuntu alebo LinuxMint a v live systéme overil aj funkcionalitu Firefoxu. Dokážem si ale predstaviť, že po tej tortúre, čo si absolvoval nainštalovaním Ubuntu, nemáš asi chuť meniť systém  ;)

Zároveň maj stále na pamäti, že na HDD je veľa vadných sektorov (130 ak si dobre pamätám)

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví (Vyřešeno)
« Odpověď #164 kdy: 31 Března 2014, 19:59:39 »
Nechapu ty tvoje potize, osobne jsem s tim nemel sebemensi potize zatim na zadnem pc. Jak trhani, tak sync. Potize bych hledal v hardwaru, nebo nejako chybu v systemu "suhlasim co pisal Janek-m"

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví (Vyřešeno)
« Odpověď #165 kdy: 31 Března 2014, 20:19:16 »
Ono to je asi teď jedno, protože stejně nevím, jak do toho Firefoxu dostat veškeré záložky, hesla nastavení atp. co jsem si původně zazálohoval pomocí Mozbackup, jenže problém je, že tato app na Ubuntu není! Ale abych se i sám pokusil o hledání, tak jsem našel návod, kde pilo řečeno, že tu složku, neboli soubor co vytvořil ten Mozbackup, tak u ním mám přejmenovat tu příponu na .zip a vše někam extrahovat a poté nakopírovat do home/user-name/mozilla! To vše jsem udělal, ale vůbec žádná změna. Tak jsem zkusil další věc, na svůj stolní pc jsem nainstaloval Mozbackup a zálohu obnovil do firefoxu sem a pak na mém pc a na manželčiným nb jsem nastavil ve firefoxu ten sync. Sice tam pak vše měla, ale totálně se jí ten firefox seká. Když ho spustí a klikne na horní liště na Záložky, tak se jakoby objeví jen takový obrys a záložky nikde a pak to nejde ani zavřít a ani minimalizovat, nic. Tak jsem prostřednictvím Správce softwaru Ubuntu firefox odinstaloval, jenže ta potvora nesmazala vše, tak jsem to musel smazat ručně, tu složku mozilla. Instaloval jsem firefox znova a opět to sekání a nemožnost zavření. Už nevím co dělat.

Pěkný román...

Synchronizaci složek, nastavení, pluginů a mnoho dalšího mezi Firefoxem na různých platformách - Win, Linux, Android - řeší Sync přímo ve Firefoxu, takže netřeba plakat, hlavně nepoužívat tebou zmíněné nesmysly a máš klid  ;)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Maurik

Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví (Vyřešeno)
« Odpověď #166 kdy: 31 Března 2014, 20:25:57 »
Ano, na to jsem už také přišel, proto jsem tu zálohu obnovil na normální pc s windows a nastavil sync a vše co se týče záložek (i když to je o nervičky, když na linuxu je firexox jiný) je v pohodě, jen ta vrchní lišta je nějaká divná. Kliknu na tlačítko záložky a nic se neděje, je po chvilce jakoby se chtělo okno zobrazit, ale nic, tak kliknu na křížek pro uzavření a nic, nic nereaguje. A pamětí RAM to nebude, když předtím to šlo v pohodě (i když to v záložkách bylo tak maximálně 5 položek a nyní snad ani nevím, hafo), takže ani HDD s vadnými sektory to nebude. Kdo ví, zda jsem předtím tu odinstalaci neudělal nějak blbě a pak znovu tu instalaci, já tuším zafajkoval i nějaké doplňky co mi to nabízelo.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví (Vyřešeno)
« Odpověď #167 kdy: 31 Března 2014, 20:47:49 »
Tak se hlavně nerozčiluj, že je ten Firefox jiný, praskně ti žilka a je to víš kde...  :P Já vám, vážení, nevím, ale občas žasnu... Jestli se pořád řeší ta stará "herka" počítač, tak nemůžeš čekat, že to bude mít bůhví jakou odezvu - opravdu od Linuxu nečekej, že ho dáš na "kalkulačku" a budeš mít strojek za 50k... tak to není.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Maurik

Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví (Vyřešeno)
« Odpověď #168 kdy: 31 Března 2014, 22:26:36 »
a zrovna to by se mi líbilo :-) Mít z kalkulačky takovou mašinu :-) Ale vážně, mě jde o to, že předtím to šlo normálně a i teď to jde docela normoš, ale jen do doby, než najedu kurzorem myši nad tlačítko Záložky, no a pak když kliknu, tak je konec, teda pokud chvliku dlouhou počkám, tak pak se mi okno se záložkami (možná více jak 500 :-) otevře :-)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví (Vyřešeno)
« Odpověď #169 kdy: 01 Dubna 2014, 08:24:10 »
Odpověděl sis sám, 500 záložek...  :o zbytek už je trolling.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Instalace Ubuntu 13.10 ke konci se zastaví (Vyřešeno)
« Odpověď #170 kdy: 01 Dubna 2014, 08:29:06 »
Jen tak pro info, se dvěma doplňky mi Firefox vezme cca 800 MB.  :D Zkusil bych nějaký odlehčený prohlížeč na tuhle mašinu. http://midori-browser.org/

edit : 500 záložek ? To už je snad lepší si vytvořit nějakou homepage s abecedním seznamem odkazů.
« Poslední změna: 01 Dubna 2014, 08:34:33 od martyj »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.