Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefunkční wifi a anglické názvy  (Přečteno 2079 krát)

cvp

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 211
Nefunkční wifi a anglické názvy
« kdy: 28 Března 2014, 11:05:47 »
Mám notebook Acer Aspire 3690. Používal jsem tam WIN7, ale s 1GB RAM to moc svěže neběželo. Zvažoval jsem, že zkusím Ubuntu. Nejsem však v tom moc znalý, přesto jsem si vypálil ISO na DVD, nainstaloval, vybral čestinu. Bohužel po restartu jsem si všiml, že né vše je přeloženo do češtiny :( Nefunguje ani wifi. Jsem zvyklý, že když po instalaci vše běží.

Poradí někdo?

Nebo je lepší spíše zkusit verzi 12.10, která je více vyladěná?
« Poslední změna: 28 Března 2014, 11:15:23 od cvp »

petergula

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1016
Re:Nefunkční wifi a anglické názvy
« Odpověď #1 kdy: 28 Března 2014, 11:21:27 »
Cestinu si doinstaluj, nie vsetko je po instalacii cesky: http://wiki.ubuntu.cz/pr%C5%AFvodce_po_instalaci

Citace
Pro doplnění lokalizace klikněte na ikonu zcela vpravo na horním panelu a vyberte Nastavení systému… V části Osobní pak zvolte Jazyková podpora. Systém by vás měl automaticky vyzvat k odsouhlasení instalace jazykových balíků.

a ku wifi: zalezi aku mas wifi kartu, pravdepodobne nejaku ktora nie je podporovana hned (u mna na HP nx6310 to bola Broadcom 4311). Potom postupujes podla toho aka to je.
ntbk Dell 6420 (Amd Ati, Intel i7, 4GB RAM, 256GB SSD ...)
secondary/u svokrovcov:
Xubuntu (64bit) ntbk Asus A6Je (Ati X1450, Intel Core2Duo T5500, 2.5GB RAM ...)

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Nefunkční wifi a anglické názvy
« Odpověď #2 kdy: 28 Března 2014, 13:29:23 »
Citace
Jsem zvyklý, že když po instalaci vše běží
Tak první píšeš že používáš windows 7 a pak tohle? To je trochu v rozporu, protože pod windows nikdy nic hned po instalaci neběží  ;D Instalace windows je totiž pouhý začátek instalačního maratonu. Projdi si místní wiki, ať sesbíráš trochu víc informací, podle dotazu, ohledně lokalizace si totiž na wiki ještě nebyl. Je tam i řešení wifi a pokud by si s tím nehnul, tak už budeš vědět, že je terminál a jak ho použít. Pak bych poprosil o výstup z
Kód: [Vybrat]
lspci

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Nefunkční wifi a anglické názvy
« Odpověď #3 kdy: 28 Března 2014, 13:44:35 »
Mám notebook Acer Aspire 3690. Používal jsem tam WIN7, ale s 1GB RAM to moc svěže neběželo. Zvažoval jsem, že zkusím Ubuntu. Nejsem však v tom moc znalý, přesto jsem si vypálil ISO na DVD, nainstaloval, vybral čestinu. Bohužel po restartu jsem si všiml, že né vše je přeloženo do češtiny :( Nefunguje ani wifi. Jsem zvyklý, že když po instalaci vše běží.

Poradí někdo?

Nebo je lepší spíše zkusit verzi 12.10, která je více vyladěná?

Datum registrace: 10 Září 2006, 14:31:57

to sice nutne nemusi znamenat, ze mas znat ubuntu, ale umet polozit otazku aby mela hlavu a patu bys mohl umet ;)

eg. co neni prelozeno do cestiny ?
eg. jakou mas wikfi ?
eg. jakou verzi ubu jsi instaloval
eg .... ?
« Poslední změna: 28 Března 2014, 14:51:54 od ntz_reloaded »
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Nefunkční wifi a anglické názvy
« Odpověď #4 kdy: 28 Března 2014, 14:39:11 »
Nebo je lepší spíše zkusit verzi 12.10, která je více vyladěná?
Doufám, že se bavíme o Ubuntu 12.04 :)
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

MXT

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re:Nefunkční wifi a anglické názvy
« Odpověď #5 kdy: 01 Května 2014, 10:58:57 »
Mám ten samý problém. Wifi ukazuje, že je připojena, ale internet nejde. Většina systému je anglicky, protože se nestáhly všechny jazykové balíčky. Mám ASUS1225 s windows7 a ubuntu instaluji jako druhý systém. Všechny předchozí verze fungovaly, ale 14.04 má problémy. Především s wifi a někdy systém naběhne bez podpory klávesnice.

Ví někdo, co poladit, aby šel internet?
NTB: Asus A6Va Pentium M 740 * 1500RAM * ATI X700 * Ubuntu 10.04 & XP

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Nefunkční wifi a anglické názvy
« Odpověď #6 kdy: 01 Května 2014, 11:44:04 »
Ach jo, četl si vůbec tohle vlákno?

bronislav

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re:Nefunkční wifi a anglické názvy
« Odpověď #7 kdy: 01 Května 2014, 12:13:21 »
Zdravím, já jsem musel wifi rozchodit až po instalaci přes ethernetové připojení netu, jelikož se potřebovaly doinstalovat ovladače karty. Ubuntu 13.10 mi běží na netbooku Lenovo S10-2.

boonn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 296
  • Urgulak the Great
Re:Nefunkční wifi a anglické názvy
« Odpověď #8 kdy: 01 Května 2014, 13:52:18 »
UDĚLAl bych todle: strč si do noťase kabel od internetu. Stiskni klávesu s "okýnkem" - vedle altu. Ve vyvstavším menu napiš "upda" a po chvíli se ti zobrazí návrh "update manager". Klikni na něj. Máš otevřeného správce aktualizací, doinstaluj aktualizace, nebudu rozepisovat. Tím by se ti měl stáhnou ovladač na wi-fi. Samozřejmě na ní musíš v pravo nahoře kliknout, zvolit tu svou podle názvu a vyplnit heslo, aby ti běžela. Doinstalování jaz. podpory se ti během těchto operací, pokud budeš připojen na netu, buď nabídne samo, nebo opět stiskni okéno (dash) začni psát languages, vyber nabídnuté laguage (nebo tak nějak) a v menu si zvol češtinu.

ps: JINAK máš vše tady http://wiki.ubuntu.cz/pr%C5%AFvodce_po_instalaci, jak zmiňovali kolegové, tohle si pročti, je neefektivní, když ti tady v podstatě jinýma slovama napíšeme co máš tam, plýtvání časem.
« Poslední změna: 01 Května 2014, 13:56:18 od urgulak »
The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
   ~ Socrates
 Use linux flarerpg.org - great open source game

MXT

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re:Nefunkční wifi a anglické názvy
« Odpověď #9 kdy: 01 Května 2014, 15:27:27 »
Hmm, dobrá podpora komunity. :) Wiki jsem si pročetl, nic podstatného jsem tam nenašel a tak jsem se zeptal ve foru. Dokonce jsem použil hledání, abych se neptal znova na něco, co již je vyřešené. Ale přesto se omlouvám pane Cuore, že jsem Vás vyrušil svým dotazem od sledování "xxx".

Každopádně kabel od internetu žádný nemám, takže ethernetové připojení není možné. -> Nemohu na internet -> Tedy nemohu stáhnout ovladače na wifi -> Nelze vyřešit... Wifi mi v live spuštění jde, ale po instalaci už ne.

Ale přesto jsem si poradil: stáhnul jsem si mint, kde mi vše funguje. Díky a šáteček. ;)


NTB: Asus A6Va Pentium M 740 * 1500RAM * ATI X700 * Ubuntu 10.04 & XP

geofre

Re:Nefunkční wifi a anglické názvy
« Odpověď #10 kdy: 01 Května 2014, 15:32:25 »
Každopádně kabel od internetu žádný nemám, takže ethernetové připojení není možné. -> Nemohu na internet -> Tedy nemohu stáhnout ovladače na wifi -> Nelze vyřešit... Wifi mi v live spuštění jde, ale po instalaci už ne.

Lze vyřešit... Koupit za pár korun dvoumetrový kabel a vše by běželo jak má ihned po instalaci...
Ubuntu Mate 14.04 LTS / W7 64-bit

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Nefunkční wifi a anglické názvy
« Odpověď #11 kdy: 01 Května 2014, 15:51:52 »
Citace
Ale přesto se omlouvám pane Cuore, že jsem Vás vyrušil svým dotazem od sledování "xxx".
moje narážka byla na to, že pokud by sis něco přečetl, tak bych tady viděl alespoň výpis z
Kód: [Vybrat]
lspci což si neučinil

MXT

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re:Nefunkční wifi a anglické názvy
« Odpověď #12 kdy: 01 Května 2014, 16:11:21 »
A ještě řešení pro uživatele, kteří mají tento problém a neví si rady:

1. ve vyhledávacím poli Dash najděte Additional drivers a otevřete
2. v záložce Additional drivers odeberte proprietální ovladač wifi
3. povrďte a restartujte PC, wifi bude fungovat

Problém je v tom, pokud při instalaci zaškrtnete použít software třetích stran. Proprietální ovladač wifi totiž v mém případě nefunguje a to je vše.

Papa

[příloha smazaná administrátorem]
NTB: Asus A6Va Pentium M 740 * 1500RAM * ATI X700 * Ubuntu 10.04 & XP

boonn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 296
  • Urgulak the Great
Re:Nefunkční wifi a anglické názvy
« Odpověď #13 kdy: 02 Května 2014, 19:55:46 »
Hmm, dobrá podpora komunity. :) Wiki jsem si pročetl, nic podstatného jsem tam nenašel a tak jsem se zeptal ve foru. Dokonce jsem použil hledání, abych se neptal znova na něco, co již je vyřešené. Ale přesto se omlouvám pane Cuore, že jsem Vás vyrušil svým dotazem od sledování "xxx".

Každopádně kabel od internetu žádný nemám, takže ethernetové připojení není možné. -> Nemohu na internet -> Tedy nemohu stáhnout ovladače na wifi -> Nelze vyřešit... Wifi mi v live spuštění jde, ale po instalaci už ne.

Ale přesto jsem si poradil: stáhnul jsem si mint, kde mi vše funguje. Díky a šáteček. ;)

Njn, co bys od nás chtěl. Komunita Ubuntu (ps:ten napravo je Vojta Trefný, zdejší legenda):

 ;) :)

Ne, ale teď vážně, zavázal ses dodržovat http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,12735.0.html kde se říká:

"Ubuntu je o ukazování lidskosti si navzájem, slovo samo zachycuje ducha bytí člověkem."
"Buďte uctiví. Nesouhlas není omluvou pro špatné chování."
"Přijměte odpovědnost za svá slova a činy. Všichni děláme chyby, když je děláme, přebíráme za ně odpovědnost. Pokud někdo byl poškozen, nebo uražen, opatrně a uctivě nasloucháme, a pracujeme na nápravě špatného."

Jestli ses cítil uražen, neměl si rozhodně "oplácet" a urážet nazpět. Upřímně, ani mě nebyly tvé odpovědi příliš příjemné. Navrhuju ti, abys přehodnotil své jednání, případně se omluvil. Nedokážeš-li se ztotožnit s tím, co Ubuntu představuje, nemůžeš být jeho součástí.

« Poslední změna: 02 Května 2014, 19:57:36 od urgulak »
The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
   ~ Socrates
 Use linux flarerpg.org - great open source game

geofre

Re:Nefunkční wifi a anglické názvy
« Odpověď #14 kdy: 02 Května 2014, 20:14:13 »
Njn, co bys od nás chtěl. Komunita Ubuntu (ps:ten napravo je Vojta Trefný, zdejší legenda):

 ;) :)

Ne, ale teď vážně, zavázal ses dodržovat http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,12735.0.html kde se říká:

"Ubuntu je o ukazování lidskosti si navzájem, slovo samo zachycuje ducha bytí člověkem."
"Buďte uctiví. Nesouhlas není omluvou pro špatné chování."
"Přijměte odpovědnost za svá slova a činy. Všichni děláme chyby, když je děláme, přebíráme za ně odpovědnost. Pokud někdo byl poškozen, nebo uražen, opatrně a uctivě nasloucháme, a pracujeme na nápravě špatného."

Jestli ses cítil uražen, neměl si rozhodně "oplácet" a urážet nazpět. Upřímně, ani mě nebyly tvé odpovědi příliš příjemné. Navrhuju ti, abys přehodnotil své jednání, případně se omluvil. Nedokážeš-li se ztotožnit s tím, co Ubuntu představuje, nemůžeš být jeho součástí.
K+ za obrázek :-D a připomenutí slušné lisdké komunikace :-)
Ubuntu Mate 14.04 LTS / W7 64-bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.