Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Linuxmint, potřebuji Xubuntu prostředí  (Přečteno 3337 krát)

Mr.Dzenda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Linuxmint, potřebuji Xubuntu prostředí
« kdy: 01 Dubna 2014, 14:35:37 »
Dobrý den,
mám nainstalovaný Linuxmint (13 Maya, LTS) a chtěl bych do něj nainstalovat prostředí Xubuntu (popř. i Lubuntu, Kubuntu). Vím, že když jsem instalovatl Lubuntu na Ubuntu, tak jsem to dělal přes terminál, ale už nevím jak.
Tak kdybyste byli od té dobroty a nějak mě navigovali co a jak.

Předem děkuji za odpověď

S pozdravem

Dzenda
HP G62 - Intel Core i3-350M, 4GB DDR3, ATI Mobility Radeon HD 5470 Graphics

janek-m

  • Host
Re:Linuxmint, potřebuji Xubuntu prostředí
« Odpověď #1 kdy: 01 Dubna 2014, 14:43:05 »
Ide o doinštalovanie ďalšieho prostredia. Podľa výberu sa to dá cez príkazy:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install xubuntu-desktop
sudo apt-get install lubuntu-desktop

Tu by som iba pripomenul, že aj keď je Linux Mint postavený na Ubuntu, využíva aj vlastné repozitáre.

ludolph

  • Host
Re:Linuxmint, potřebuji Xubuntu prostředí
« Odpověď #2 kdy: 01 Dubna 2014, 14:49:24 »
ja bych jednoznacne doporucoval nainstalovat origibnalni xubuntu 12.0.4 a nikoli modifikoval Linux mint 13  na xubuntu desktop, vyhnes se nutnosti dokonfigurovavat radu veci, aby to byl opravdu plnohodnotny xubuntu-desktop.
« Poslední změna: 01 Dubna 2014, 16:01:11 od ludolph »

Mr.Dzenda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Linuxmint, potřebuji Xubuntu prostředí
« Odpověď #3 kdy: 01 Dubna 2014, 14:53:36 »
janek-m
      děkuji, přesně tohle jsem potřeboval.

ludolph
      mě jde spíš o to, aby Mint byl primární a mohl jsem popř. přepnout na Lubuntu či Xubuntu.

Jinak to je vše. Vyřešeno.
HP G62 - Intel Core i3-350M, 4GB DDR3, ATI Mobility Radeon HD 5470 Graphics

ulo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Linux Mint Czech
Re:Linuxmint, potřebuji Xubuntu prostředí
« Odpověď #4 kdy: 01 Dubna 2014, 14:55:21 »
Patrně máš na mysli prostředí LXDE (to je v Lubuntu), Xfce (to je v Xubuntu) a KDE (to je v Kubuntu).
Mint má několik typů lišících se právě v grafickém prostředí, stejně jako Ubuntu. Čili stačí si nainstalovat Mint Xfce a budeš mít Xfce. K tomuto bych tě tedy přesměroval spíš na forum věnované přímo Mintu (správci zdejšího fora prominou, ale jedná se přímo o Mint, tak se to tu snad nebude někomu zdát jako reklama či tak něco):  forum.linux-mint-czech.cz
Teď zřejmě máš Cinnamon (to je hlavní prostředí Mintu) - nepíšeš to, ale asi je to jasné, takže pokud bys nechtěl jít na zmiňované forum, tak např. LXDE se nainstaluje tak, že si přidáš repozitář a nainstaluješ.
Jen namátkou výcuc pro LXDE: http://linuxg.net/how-to-install-lxde-on-linux-mint-15-and-ubuntu-13-04/
a podobné je to pro Xfce.
PC-doma:  LinuxMint 13 KDE - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 13 KDE - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 15 KDE - Acer TravelMate 3002

Mr.Dzenda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Linuxmint, potřebuji Xubuntu prostředí
« Odpověď #5 kdy: 01 Dubna 2014, 15:04:41 »
No, tak myslím, že tohle je to správné vysvětlení. :-)
A ano mám Cinnamon.
Děkuji moc.
HP G62 - Intel Core i3-350M, 4GB DDR3, ATI Mobility Radeon HD 5470 Graphics

ludolph

  • Host
Re:Linuxmint, potřebuji Xubuntu prostředí
« Odpověď #6 kdy: 01 Dubna 2014, 15:12:42 »

ludolph
      mě jde spíš o to, aby Mint byl primární a mohl jsem popř. přepnout na Lubuntu či Xubuntu.


Jedna vec je prostredi (LXDE, Xfce, Cynnamon, atd.) a druha vec jsou aplikace, ktere k tomu prostredi organicky patri. To co planujes udelat bude naprosty mismas vseho se vsim.

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Linuxmint, potřebuji Xubuntu prostředí
« Odpověď #7 kdy: 01 Dubna 2014, 15:32:02 »
Citace
...naprosty mismas vseho se vsim....
čiže doinštalovať  napr. do Mintu Xfce je podobná čalamáda ako napr. do Ubuntu Cinnamon?
Môže to mať nejaké výhody alebo skôr riziká?
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

ludolph

  • Host
Re:Linuxmint, potřebuji Xubuntu prostředí
« Odpověď #8 kdy: 01 Dubna 2014, 15:44:00 »
čiže doinštalovať  napr. do Mintu Xfce je podobná čalamáda ako napr. do Ubuntu Cinnamon?
Môže to mať nejaké výhody alebo skôr riziká?

To je tezka otazka, takhle obecne. Kdo vi presne co dela, ten si s tim umi poradit.  Ale pro zacatecniky nabo mirne pokrocile bych to nedoporucoval. Uz jen treba to, ze ruzne desktopy maji ruzne vlastni (dafaultni) aplikace pro konfiguraci site, instalaci aplikaci, konfiguraci tiskaren, nastaveni prostredi, atd, atd Muze dojit i ke kolizi na urovni urcitych konfiguracnich souboru, se kterymi ruzna prostredi pracuji ruzne.

Obecna snaha je takova, aby to fungovalo (myslim vice nainstalovanych desktop prostredi), ale v praxi to zatim tak neni .

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Linuxmint, potřebuji Xubuntu prostředí
« Odpověď #9 kdy: 01 Dubna 2014, 15:47:33 »
Citace
...naprosty mismas vseho se vsim....
čiže doinštalovať  napr. do Mintu Xfce je podobná čalamáda ako napr. do Ubuntu Cinnamon?
Môže to mať nejaké výhody alebo skôr riziká?

Ubuntu + XFCE není rovnou kompletní Xubuntu. Xubuntu používá jiné defaultní aplikace a navíc odlehčené, stejně jako samotné prostředí. Pokud se ti líbí jenom prostředí, nemusíš ani nic instalovat. Prostě nepoužívej unity. A pokud chceš nějaký dock, máš spoustu jiných možností.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Linuxmint, potřebuji Xubuntu prostředí
« Odpověď #10 kdy: 01 Dubna 2014, 15:57:16 »
Citace
Ubuntu + XFCE není rovnou kompletní Xubuntu
Citace
pro zacatecniky nabo mirne pokrocile bych to nedoporucoval
To sú pre mňa správy dňa, ďakujem  ;)
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

janek-m

  • Host
Re:Linuxmint, potřebuji Xubuntu prostředí
« Odpověď #11 kdy: 01 Dubna 2014, 15:58:26 »
O mne je tu známe, že nie som veľkým priateľom doinštalúvania druhých prostredí do hlavného prostredia  :)  Kto si už takto rozbil systém, viac to neurobí. Netvrdím, že doinštalovanie iného prostredia musí narušiť to hlavné, ale ako tu už bolo uvedené, každé prostredie si so sebou natiahne svoje aplikácie a knižnice. Už vôbec neodporúčam ťahať do Gnome KDE prostredie.

Na testovanie iných prostredí odporúčam Live DVD/USB. Tento spôsob nijak nepoškodí hlavné prostredie.  ;)

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Linuxmint, potřebuji Xubuntu prostředí
« Odpověď #12 kdy: 01 Dubna 2014, 16:32:12 »
Já dám osobní poznatek z instalace Xfce do ubuntu. Po oživení cairo-dock jsem v něm dal možnost otevřít uživatelský adresář (ikona domů). Pokud jsem si adresář otevřel klasicky, tak to spustilo Thunar, ale přes cairo-dock Nautilus. Vzledově to bylo stejné, ale nemohl jsem přijít na to proč mi nejde přesun nebo kopírováni mezi okny, dokud jsem se nezaměřil no okenního managera  ;D.

Mr.Dzenda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Linuxmint, potřebuji Xubuntu prostředí
« Odpověď #13 kdy: 01 Dubna 2014, 20:12:08 »
Po vyzkoušení, několika přeinstalování, potom nainstalování Ku,Xu,Lu do VirtualBoxu (pro jistotu), jsem se rozhodl, že si nainstaluji Linuxmint s prostředím Xfce. (přímo toto: http://www.linuxmint.com/edition.php?id=114).
Protože teďka jsem poznal co je to "mišmaš" :D
HP G62 - Intel Core i3-350M, 4GB DDR3, ATI Mobility Radeon HD 5470 Graphics

ludolph

  • Host
Re:Linuxmint, potřebuji Xubuntu prostředí
« Odpověď #14 kdy: 01 Dubna 2014, 20:34:54 »
Po vyzkoušení, několika přeinstalování, potom nainstalování Ku,Xu,Lu do VirtualBoxu (pro jistotu), jsem se rozhodl, že si nainstaluji Linuxmint s prostředím Xfce. (přímo toto: http://www.linuxmint.com/edition.php?id=114).
Protože teďka jsem poznal co je to "mišmaš" :D

OK ... mozna jsi prave nasel TU svou distribuci! :)
« Poslední změna: 01 Dubna 2014, 22:47:13 od ludolph »

ulo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Linux Mint Czech
Re:Linuxmint, potřebuji Xubuntu prostředí
« Odpověď #15 kdy: 01 Dubna 2014, 21:16:21 »
Já si taky myslím, že je to lepší volba než dělat ty mixy :-)
Já používám Mint 13 kde se dá a jsem spokojen a snad i ty budeš.

- posláno z Tapatalku -

PC-doma:  LinuxMint 13 KDE - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 13 KDE - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 15 KDE - Acer TravelMate 3002

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.