Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Virtual WXP - bezpečnost + řeči MS experta [vyřešeno]  (Přečteno 2064 krát)

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Ahoj všichni,
Zapřemýšlel jsem, co s Windows XP. Myslíte, že když dám Windows do VMware na mém Ubuntu, ve kterém nebudou mít vůbec síťovku a budou mít jenom 1 sdílenou složku s hostem (přes vmhgfs), tak budou bezpečné?
« Poslední změna: 07 Dubna 2014, 22:08:01 od Jakub Vaněk »
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Virtual WXP - bezpečnost
« Odpověď #1 kdy: 07 Dubna 2014, 15:33:57 »
Neptal jste se náhodou dnes na idnesu jistého "experta" na to samé? :)
Pokud tam nebude žádná cesta z Internetu, pak to bude bezpečné. Tedy pokud si to nezavirujete skrze nějakou flashku.

V každém případě si myslím, že se jedná o uměle vytvořenou bublinu pro zvednutí prodejů W7+, ony ty bezpečnostní aktualizace pro XP také nevycházely nějak extra často.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Virtual WXP - bezpečnost
« Odpověď #2 kdy: 07 Dubna 2014, 16:07:29 »
Kde na idnesu?  ;D Ať si to můžu přečíst -> ne neptal jsem předtím nikde.
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Virtual WXP - bezpečnost
« Odpověď #3 kdy: 07 Dubna 2014, 16:29:43 »
Technet, článek, že Windows XP zítra končí ...
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Virtual WXP - bezpečnost
« Odpověď #4 kdy: 07 Dubna 2014, 16:44:50 »
Dík moc ;)
Jinak je to trochu zábavné čtení
Citace
OTÁZKA: Co říkáte na přechod nu Ubuntu na starších strojích, kde dosud byly XP?
ODPOVĚĎ: Nedoporučuji :)
Trochu diskutabilní, mohl navrhnout Xubuntu/Lubuntu, ale to MS zaměstnanec neudělá.
Citace
OTÁZKA: Dobrý den. V názvu článku je ...konec Windows XP. Čím je nahradit .... Ale nevšiml jsem si odpovědi. Tak čím je tedy nahradit na STARŠÍCH STROJÍCH ? Děkuji.
ODPOVĚĎ: Dobrý den, tam kde to HW umožní, tak lze nahradit Windows 7 nebo Windows 8.1. V ostatních případech bohužel není jiné řešení, než setrvat na Windows XP a zvážit do budoucna nákup nového počítače.
Ani se nezmínil, že pro pokročilejší uživatele existují jiné OS než Windows.
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Virtual WXP - bezpečnost [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 07 Dubna 2014, 16:53:43 »
Proto jsem byl u pana "experta" velmi skeptický :)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Virtual WXP - bezpečnost [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 07 Dubna 2014, 17:20:53 »
Pomoc, mám záchvat smíchu  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
(Není to ode mě)
Citace
OTÁZKA: Dobrý den, proč nedoporučujete přechod na Ubuntu? :)
Na tuto otázku odmítá dotazovaný odpovídat


EDIT:  ;D ;D ;D On se vykašlal na všechny otázky tohoto typu  ;D ;D ;D
« Poslední změna: 07 Dubna 2014, 18:57:59 od Jakub Vaněk »
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Virtual WXP - bezpečnost + řeči MS experta [vyřešeno]
« Odpověď #7 kdy: 07 Dubna 2014, 22:26:55 »
Takže další várka obsahující něco o Linuxu nebo Ubuntu:
Citace
OTÁZKA: Jak dlouho myslíte, že vám tahle politika vydrží, než všichni vaši zákazníci utečou k Linuxu? :)
ODPOVĚĎ: O ukončení podpory Windows XP ke dni 14. dubna 2014 jsme zákazníky informovali poprvé v září 2007. To je z našeho pohledu dostatečná dlouhá doba. Ano, uživatelé mají možnost zvážit alternativy, ale myslíme si, že Windows je i nadále pro většinu uživatelů počítačů tou správnou volbou. Nové verze navíc nabízejí daleko větší bezpečnost a také podporují nové trendy, jako je dotykové ovládání, 3D tisk a další technologie.
1) Jak pro které. Z mého pohledu by na Linuxu více než cca. 20% lidí ČR dokázalo pracovat, kdyby si zvykli na alternativy+základní stavbu systému. Tím myslím ty "nenáročné" uživatele, brouzdající po netu. Ale na druhou stranu, ovladače jsou občas problém.
2) Podle toho, jak to myslel. Pokud myslel bezpečnost WinXP<Win7+, tak to je OK. Pokud myslel bezpečnost Linux<Win7+, tak to zase myslím že ne.

Citace
OTÁZKA: Dobrý den, chtěl bych společnosti Microsoft poděkovat za to, že uvolnila Ubuntu úplně zdarma a nic po nás nechce. Syn mi před měsícem nainstaloval právě na místo XP a funguje naprosto skvěle.
Na tuto otázku odmítá dotazovaný odpovídat
To byl doufám od dotazujícího jen žert  :o.

Citace
OTÁZKA: Jestliže nedoporučujete přechod na Ubuntu, rád bych slyšel argumenty ? Jinak mě napadá jen jediný, že zastupujete microsoft.
Na tuto otázku odmítá dotazovaný odpovídat
Lépe bych to nevyjádřil :).

Citace
OTÁZKA: mě by zajímalo, proč se tu šíří jen fáma, že hned by to mělo být zvýšené riziko používání, když všichni větší výrobci SW oznámili, že v podpoře XP pokračují - viz.. eset apod., Například lidi, kteří mají starší počítače - zde zmíněné netbooky eee apod., které na jednojádu s 1GB ram neutáhnou více, než XP, či nějaký rozumný linux na který zdejším čtenářům doporučuji přejít, než podlehnout fámám a kvůli ukončení podpory kupovat nový počítač ...
ODPOVĚĎ: Dobrý den, že dojde ke zvýšení rizika napadení systému po ukončení distribuce aktualizací není fáma. Bezpečnostní software se používal doposud také a určitě ochrání proti některým typům útoků. Nicméně opravit chyby v jádře systému Windows může pouze Microsoft formou aktualizací, které budou naposledy vydány 8. dubna 2014. Vytvářet milnou domněnku, že neaktualizovaný systém XP s aktuálním antivirem je 100% bezpečný by také nebylo správné.
Podle mě to fáma je - riziko se zvyšuje přímo úměrně s dobou od konce podpory. Dne 9. 4. 2014 00:01 bude riziko napadení virem stejné jako 8. 4. 2014 23:59
« Poslední změna: 07 Dubna 2014, 22:32:59 od Jakub Vaněk »
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.