Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: pomalý disk???  (Přečteno 614 krát)

david

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 158
pomalý disk???
« kdy: 14 Dubna 2014, 11:06:40 »
Ahoj lidi,

mám na ntb Lenovo e330, win7, ubuntu 12.04 a partition pro data v nfts. Instalaci win7 jsem provedl přes recovery výrobce a pak nástroji win7 upravoval velikost disku. RAM byla 4GB, přidal jsem další 2GB.

Poslední dobou si myslím, že je disk pomalý, a to v obou systémech a je jedno na jaké pracuji partition. Nainstaloval jsem iotop, který mi ukazuje při kopírování jednoho souboru 2GB rychlost do 150MB/s. Bohužel ale nevím, zda je to málo, hodně.

Případně nemáte s tím někdo zkušenosti?  Kde by mohl být zakopaný pes? Prošel jsem procesy a v ubuntu nevypadá nic, co by nějak zatěžovalo nebo běželo na pozadí.

Díky za info

David

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:pomalý disk???
« Odpověď #1 kdy: 14 Dubna 2014, 11:37:45 »
V ubuntu si disk otestuj v diskovém nástroji. Pro porovnání výkon SSD a klasického SATA disku na mém PC

[příloha smazaná administrátorem]

Rover623

Re:pomalý disk???
« Odpověď #2 kdy: 14 Dubna 2014, 17:24:31 »
Pokud se jedná o oddíl pro data v NTFS na kterém se provádí větší množství operací, dochází u takového oddílu při použití 2 systémů k obrovské fragmentaci dat. Zejména proto, že Windows používá jiný systém zápisu než Linux. Linux i na NTFS skládá data do bloků aby zabránil jejich fragmentaci, zatímco Windows data prostě naprosto tupě vrší za sebe.

Jednoduše řečeno, asi to chce defrag

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.