Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 14.04 Extra tlacitka na mysi  (Přečteno 1035 krát)

Dymas_CZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
    • Crafting.4fan
Ubuntu 14.04 Extra tlacitka na mysi
« kdy: 24 Dubna 2014, 20:21:51 »
Dobry den.
Presel jsem nove z Win 7 na Ubuntu 14.04 a vsechno mi zatim funguje jak ma ovsem narazil jsem na jednu vec kterou se mi nepovedlo zatim vyresit. Aktualne pouzivam tuto mys A4Tech X7 ktera ma dve postrani tlacitka.
Tlacitka funguji korektne v prohlizeci jako dopredu a dozadu, ja ale byl ve Win zvykly pouzivat tlacitka v ruznych aplikacich, napriklad v TeamSpeaku jsem mel namapovane push to talk tlacitko na mys protoze to bylo pohodlnejsi. V Ubuntu jsem toto bouzel nebyl schopen nastavit.
Googlil jsme nake navody ale vetsina byla ohledne Ubuntu 13.xx a starsi a vetsinou bylo potreba menit xorg.conf scim bych nemel problem ale narazil jsem nato ze v novem Ubuntu xorg.conf neni pritomen.
 
Je tedy naka jina moznost jak to resit jinak nebo se xorg.conf presunul na jine umisteni nez /ext/X11/xorg.cof? Nebo je naka moznost jak na tyto tlacitka na mysi premapovat aby se tvarili jako stisknuta klavesa?

Dekuji za odpoved.
let's Rock! :-)

geofre

Re:Ubuntu 14.04 Extra tlacitka na mysi
« Odpověď #1 kdy: 24 Dubna 2014, 20:42:50 »
nenajde jej
Kód: [Vybrat]
whereis xorg.conf??
Ubuntu Mate 14.04 LTS / W7 64-bit

jmp

  • Host
Re:Ubuntu 14.04 Extra tlacitka na mysi
« Odpověď #2 kdy: 24 Dubna 2014, 20:48:19 »
/usr/share/X11/xorg.conf.d ?

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Ubuntu 14.04 Extra tlacitka na mysi
« Odpověď #3 kdy: 24 Dubna 2014, 21:46:19 »
nepřesunul je to jak píše jmp rozházeno do více konfiguráků a klasický xorg.conf se ti vytvoří jen při použití uzavřených ovladačů grafiky. Ale nic ti nebrání si ho sám pod /etc/X11/ vytvořit

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Ubuntu 14.04 Extra tlacitka na mysi
« Odpověď #4 kdy: 24 Dubna 2014, 21:54:15 »
Řešit tlačítka myši přes xorg.conf již dávno není třeba a nadefinovat jim příkazy v Unity lze přes CCSM, případně univerzálněji pomocí xbindkeys.

jmp

  • Host
Re:Ubuntu 14.04 Extra tlacitka na mysi
« Odpověď #5 kdy: 25 Dubna 2014, 07:24:23 »
opouštím dobu kamennou díky K+

Dymas_CZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
    • Crafting.4fan
Re:Ubuntu 14.04 Extra tlacitka na mysi
« Odpověď #6 kdy: 25 Dubna 2014, 11:45:14 »
Řešit tlačítka myši přes xorg.conf již dávno není třeba a nadefinovat jim příkazy v Unity lze přes CCSM, případně univerzálněji pomocí xbindkeys.

Aha to jsem nevedel, Ubuntu jsem provozoval naposledy ve verzi 9.XX to se toho hodne zmenilo takze si rad necham poradit. xbindkeys nato jsem take narazil ale nejsem si moc jisty jak jej mam pouzivat nepodarilo se mi to koretne nastavit. CCSM me nenapadlo nato se podivam dnes az se dostanu domu. Dekuji za radu  :)
let's Rock! :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.