Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zaseknutí při bootování  (Přečteno 1315 krát)

Ladislav_II

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Zaseknutí při bootování
« kdy: 07 Května 2014, 18:11:50 »
Ahoj, prosím o radu - při bootu Xubuntu - po zobrazení úvodního loga dojde k zamrznutí po hlášce
"Stopping System V runlevel compatibility [OK]" ....a dále nic. HDD mlčí. NTB reaguje jen na ALT CTRL DEL... Nemáte prosím někdo nějaké řešení?

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Zaseknutí při bootování
« Odpověď #1 kdy: 08 Května 2014, 03:18:01 »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Ladislav_II

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:Zaseknutí při bootování
« Odpověď #2 kdy: 08 Května 2014, 16:31:47 »
ATI Mobility Radeon HD4250

Jdu se překopat tím Tvým odkazem. Vidím že to samé již někdo řešil. Horší je, že můj sekundární jazyk bohužel není zrovna angličtina, ale snad to nějak zvládnu. Zatím děkuji.

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Zaseknutí při bootování
« Odpověď #3 kdy: 08 Května 2014, 19:51:02 »
Pokud by to opravdu dělala grafika, stačí nabootovat z live CD a přeinstalovat ovladače.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Ladislav_II

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:Zaseknutí při bootování
« Odpověď #4 kdy: 08 Května 2014, 20:02:54 »
Nabootovat z live CD, což o to, to zvládnu. Ale přeinstalovat ovladače, to bude boj. Nebudu si hrát na experta - Linux mám na ntb, ktrerý užíváme se synem (10) jako herní + XBMC k TV..... Prosím o více informací..

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Zaseknutí při bootování
« Odpověď #5 kdy: 08 Května 2014, 20:33:02 »
To sa stalo hneď po inštalácii, alebo po aktualizácii?  Pri štarte stláčať shift a vybrať starší kernel nepomôže?
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

Ladislav_II

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:Zaseknutí při bootování
« Odpověď #6 kdy: 08 Května 2014, 21:02:52 »
Během činnosti. Žádné aktualizace, nic. Tu verzi Xubuntu mám již rok... Syn si hrál onlajnovku, pak se to kouslo a já mu řekl "restartni to". A pak už kolaps.

To že při startu mačkat Shift, jsem nezkoušel. Nevěděl jsem o  této možnosti. Stahuji bootovací cd. Pak vyzkouším obojí.

Zatím moc díky Vám všem za tipy.

Patrik Vejrych

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
Re:Zaseknutí při bootování
« Odpověď #7 kdy: 10 Května 2014, 03:33:16 »
Pri startu systemu mackej Esc a v recovery mode zkus zkontrolovat disk na chyby.

Pokud to nepomuze, tak zkus pri jinem startu zase Esc a nabootovat predchozi verzi jadra. ( Je totiz mozne, ze se Ti na pozadi spustenych procesu nainstalovala nejaka aktualizace, ktera si nerozumi se tvym PC )

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Zaseknutí při bootování
« Odpověď #8 kdy: 10 Května 2014, 17:26:04 »
Citace
Esc
???
to je nějaká novinka? vždy to byl Shift

janek-m

  • Host
Re:Zaseknutí při bootování
« Odpověď #9 kdy: 10 Května 2014, 17:38:59 »
Citace
Esc
???
to je nějaká novinka? vždy to byl Shift
To predsa nie je žiadna novinka. Záleží od typu NTB/PC,  takže ESC alebo SHIFT by mali vyvolať ponuku GRUBu.  ;)
« Poslední změna: 10 Května 2014, 17:40:55 od janek-m »

Ladislav_II

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:Zaseknutí při bootování
« Odpověď #10 kdy: 10 Května 2014, 19:53:39 »
MOC dík vám všem za rady. Problém vyřešen - nutno dodat že absolutně nechápu jak. Dostal jsem e-mail:

po startu ALT+CTRL+F1

...zalogovat se...
 
a zadat:

sudo apt-get install --reinstall fglrx-legacy

A vše je v pořádku. Díky Ti, Jarku. ;-)


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.