Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ovladač na graficku kartu -GT 645M +Blender [Vyřešeno]  (Přečteno 4121 krát)

memnon.rhodes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Ovladač na graficku kartu -GT 645M +Blender [Vyřešeno]
« kdy: 09 Května 2014, 09:35:26 »
Dobrý deň, potrebujem pordiť ohladom postupu ako naištalovať ovladač na grafickú kartu NVIDIA GeForce GT 645M + integrovaná grafická karta. Pracujem v programe Blender a pri renderovaný prave potrebujem mať aktívne GPU.
Zatial mi beží len tak integrovaná grafická karta.
 
« Poslední změna: 10 Května 2014, 17:50:07 od RRRadek Neužil »
Notebook: Lenovo, Intel® Core™ i7 2.20GHz, 8GB RAM,  NVIDIA GeForce GT 645M, Ubuntu 14.04LTS a Widows 8 :)

Rover623

Re:Ovladač na graficku kartu -GT 645M
« Odpověď #1 kdy: 09 Května 2014, 10:46:28 »
Bumblebee, postup se liší podle verze distra, proto ho nedávám

memnon.rhodes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re:Ovladač na graficku kartu -GT 645M
« Odpověď #2 kdy: 09 Května 2014, 13:29:33 »
Chcem to naištalovať na Ubuntu GNOME 14.04 64bit...
Notebook: Lenovo, Intel® Core™ i7 2.20GHz, 8GB RAM,  NVIDIA GeForce GT 645M, Ubuntu 14.04LTS a Widows 8 :)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Ovladač na graficku kartu -GT 645M
« Odpověď #3 kdy: 09 Května 2014, 13:55:00 »
Za předpokladu že máš čistou instalaci 14.04 a neinstaloval jsi ještě bumblebee... jestli jsi instaloval ovladače nvidia nebo bumblebee tak vše napřed odstraň.

Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8 -y

sudo apt-get update

sudo apt-get install nvidia-prime prime-indicator -y

potom přepínáš grafiky jednoduše ikonkou v liště a už nikde nic nedonastavuješ a neupravuješ. ;)


EDIT: mám to otestováno na vícero počítačích ale jen na prostředí Unity.
« Poslední změna: 09 Května 2014, 13:57:53 od RRRadek Neužil »
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

memnon.rhodes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re:Ovladač na graficku kartu -GT 645M
« Odpověď #4 kdy: 09 Května 2014, 20:00:08 »
Za předpokladu že máš čistou instalaci 14.04 a neinstaloval jsi ještě bumblebee... jestli jsi instaloval ovladače nvidia nebo bumblebee tak vše napřed odstraň.

Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8 -y

sudo apt-get update

sudo apt-get install nvidia-prime prime-indicator -y


Tak som pre istotu presiel na unity :) a prepinanie funguje. Ale v blendery mi stale nefuguje renderovanie cez GPU (CUDA)  :(
Notebook: Lenovo, Intel® Core™ i7 2.20GHz, 8GB RAM,  NVIDIA GeForce GT 645M, Ubuntu 14.04LTS a Widows 8 :)

memnon.rhodes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re:Ovladač na graficku kartu -GT 645M
« Odpověď #5 kdy: 10 Května 2014, 09:48:54 »
Notebook: Lenovo, Intel® Core™ i7 2.20GHz, 8GB RAM,  NVIDIA GeForce GT 645M, Ubuntu 14.04LTS a Widows 8 :)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Ovladač na graficku kartu -GT 645M
« Odpověď #6 kdy: 10 Května 2014, 12:55:35 »
Ja som na internete nasiel tento postup:
http://askubuntu.com/questions/131506/how-can-i-get-nvidia-cuda-or-opencl-working-on-a-laptop-with-nvidia-discrete-car
Má stým niekto skusenosti??

Zkušenosti nejsou a tam je to posáno skrze bumblebee a to zase bude vyžadovat udělat vše jinak než původní návod. Možná když se někdy budu nudit tak bych to mohl otestovat a rozchodit cudu na Optimu, zatím pařím jen hry a to funguje super.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Ovladač na graficku kartu -GT 645M
« Odpověď #7 kdy: 10 Května 2014, 15:25:34 »
A na tohle jsi koukal?
http://askubuntu.com/questions/436488/install-nvidia-driver-for-cuda-to-use-gpu-option-in-blender-ubuntu-13-10-1

blender máš z repozitářů viz...
Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:irie/blenderpotom pusť aktualizace nebo nainstaluj blender...

teoreticky by stačilo doinstalovat...
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install nvidia-cuda-toolkit
Jenže to s sebou tahá milion věcí tak doporučuji zazálohovat vše co máš až když se dostaneš do fáze že budeš muset přeinstalovat ntb.
Každopádně dej vědět jak pokračuješ.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

memnon.rhodes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re:Ovladač na graficku kartu -GT 645M
« Odpověď #8 kdy: 10 Května 2014, 16:08:17 »
Nakoniec riesenie bolo jednoduche - aby mi funguvalo GPU v Blenderi staci naištalovať doblnok do Blendera - NVIDIA CUDA Toolkit (nachadza sa to aj v Centrum softveru - ked ze som istaloval blender cez prikazovy riadok tak som si to nevsimol :) ). Ked som spustil prvy krat renderig cez GPU tak mi cely Blender zamrzol a spadol ale po opetovnom spusteny tak to fungovalo  :D.
Len som si všimol, že ked renderujem cez GPU tak je cely Ubunt dost spomaleny - prepinanie medzi oknamami... vo windowse to fungovalo plinulejsie :(
Ne viem ako tebe funguje prepinanie ale mne sa niekedy nechce prepnuť z integrovanej na NVIDIA - ikonka sa mi zemi ale bezi integrovaná, vtedy mi pomože reštartovať počitač a už mi nabehne NVIDIA. Opačne to funguje v poriadku :)
Notebook: Lenovo, Intel® Core™ i7 2.20GHz, 8GB RAM,  NVIDIA GeForce GT 645M, Ubuntu 14.04LTS a Widows 8 :)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Ovladač na graficku kartu -GT 645M
« Odpověď #9 kdy: 10 Května 2014, 17:46:07 »
To rendruješ takové brutality? :D

Přímo to sem nepatří ale pochlub se, mnt něco vyhrábnu co jsem modeloval (nesmějte se) :)

U mě je to už hodně dlouho co jsem s blenderem trápil ale od té doby co překopali ovládací rozhraní jsem se už nezorientoval a stejně nebyl čas se v tom dále vrtat, třeba k tomu zase někdy zasednu a začnu si znova hrát.


[příloha smazaná administrátorem]
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

janek-m

  • Host
Re:Ovladač na graficku kartu -GT 645M
« Odpověď #10 kdy: 10 Května 2014, 18:15:45 »
Přímo to sem nepatří ale pochlub se, mnt něco vyhrábnu co jsem modeloval (nesmějte se) :)
Že vraj nesmejte sa. Moje nervy, je to nádherné. Ticho závidím, ja na takéto niečo nemám akosi nadanie.

memnon.rhodes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re:Ovladač na graficku kartu -GT 645M +Blender [Vyřešeno]
« Odpověď #11 kdy: 10 Května 2014, 18:16:29 »
No od verzie cca 2.5 alebo2.6 blender podporuje renderovanie aj cez graficku kartu po pripadne aj cez procesor. Cez graficku kartu je renderovanie rychlejsia ako cez procesor. Ja mam i7 2.2 GHz a cez graficku kartu to mam vždy rychlejsie vyrenderovane...
Ale na druhu stranu nie vsetky prvky su podporovave cez graf. kartu. Napr. do verzie 2.9 sa vlasy dali renderovat len cez CPU ale od 2.9 už to ide cez GPU :).

No moc často nerenderujem skor travim cas modelovanim :)

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 10 Května 2014, 18:18:39 od memnon.rhodes »
Notebook: Lenovo, Intel® Core™ i7 2.20GHz, 8GB RAM,  NVIDIA GeForce GT 645M, Ubuntu 14.04LTS a Widows 8 :)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Ovladač na graficku kartu -GT 645M +Blender [Vyřešeno]
« Odpověď #12 kdy: 12 Května 2014, 10:06:38 »
Ty vláčky jsou super a ten koberec (pokud to není fotka) ač příliš zvlněný vypadá taky dobře, pochválit hlavně musím práci se světlem. :D

Jinak to proč se ti tak zpomalí prostředí Ubuntu při renderování je dané tím že jsi kompletně přepnutý na Nvidii a tím nezbývá výkon na ostatní věci, jediné řešení by bylo to rozběhat přes bumblebee kde ti prostředí Ubuntu poběží na Intel a renderování přes Nvidia, ale zase vše nastavovat a při každé aktualizaci ovladače přenastavit znova a znova... Osobně bych to nechal takhle jak to je a třeba časem se Bumblebee vyladí aby bylo více User friendly a nebo pokročí originální ovladače od Nvidie tak aby fungovali jako na Windows.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

memnon.rhodes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re:Ovladač na graficku kartu -GT 645M +Blender [Vyřešeno]
« Odpověď #13 kdy: 12 Května 2014, 22:06:09 »
Som si myslel, ze to seka kvoli tomu, že Unity využiva pri vykreslovaný okien graficku kartu :).
Zatial to necham tak, ked to funguje tak to nebudem kaziť :). Aj tak veciou renderujem v tedy ked niesom za pocitacom :).

Ten koberec nie je fotka je to model :)
Priklada obrazok len kobera - je trochu zvlneny ale už sa mi to nechcelo opravovať :)

[příloha smazaná administrátorem]
Notebook: Lenovo, Intel® Core™ i7 2.20GHz, 8GB RAM,  NVIDIA GeForce GT 645M, Ubuntu 14.04LTS a Widows 8 :)

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Ovladač na graficku kartu -GT 645M +Blender [Vyřešeno]
« Odpověď #15 kdy: 14 Května 2014, 14:56:54 »
Myslím, že na to, že tyhle modely jsem vytvářel ve 12 letech nejsou špatné. Na autobus jsem dělal od nuly vylepšení, ale nějak jsem to odsunul pryč.
http://www.jakubvanekpc.wz.cz/bus6a.png
http://www.jakubvanekpc.wz.cz/bus6b.png
http://www.jakubvanekpc.wz.cz/bus6c.png
http://www.jakubvanekpc.wz.cz/bus6d.png
http://www.jakubvanekpc.wz.cz/bus6e.png
http://www.jakubvanekpc.wz.cz/bus6f.png
http://www.jakubvanekpc.wz.cz/koleje++++.png

To vypadá dobře. 14-Dříň : Ty seš fakt Kladeňák, co ? Zdravím spoluobyvatele.  :D

edit: jestli ještě nemáš vybranou školu, vážně bych přemýšlel  o nějaké grafice, něco v tobě je.
« Poslední změna: 14 Května 2014, 15:11:36 od martyj »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Ovladač na graficku kartu -GT 645M +Blender [Vyřešeno]
« Odpověď #16 kdy: 14 Května 2014, 15:05:25 »
Ono si každý řekne že něco nakreslit ve 3D je hračka ale opak je pravdou, kdo nezkusil nepochopí.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.