Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vtiravy Amazon a ikonka klavesnice ve 14.04  (Přečteno 2195 krát)

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Vtiravy Amazon a ikonka klavesnice ve 14.04
« kdy: 25 Května 2014, 21:13:45 »
1. Zdar, nainstaloval jsem Ubuntu 14.04 z launcheru jsem odebral Amazon, vcera jsem pred vypnutim aktualizoval a dneska koukam po spusteni, ze je ten smejd Amazon zase zpatky na launcheru.

V jinem vlakne mi bylo poradeno odinstalovat unity-lens-shopping, jenze tenhle balik v 14.04 vubec neni, nevite jak toho smejda dostat pryc, ja tu firmu tak nesnasim a kdo se na to ma porad koukat.  >:(

2. Jak je panel v Unity nahore, jak jsou hodiny, vypnuti, zvuk, ... tak tam je i klavesnice, pouzivam dve ceske qwerty a anglickou, misto ikonky (myslim, ze tam driv bylo bud CZ nebo US) se mi ale zobrazuje ctverecek, ve kterem je znacka podobna jako zakaz stani. Co s tim?

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Vtiravy Amazon a ikonka klavesnice ve 14.04
« Odpověď #1 kdy: 25 Května 2014, 21:18:24 »
1. Zdar, nainstaloval jsem Ubuntu 14.04 z launcheru jsem odebral Amazon, vcera jsem pred vypnutim aktualizoval a dneska koukam po spusteni, ze je ten smejd Amazon zase zpatky na launcheru.

Co tohle ? http://www.enqlu.com/2014/03/how-to-disable-amazonproduct.html
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Re:Vtiravy Amazon a ikonka klavesnice ve 14.04
« Odpověď #2 kdy: 25 Května 2014, 22:29:02 »
To odstrani vyhledavani na Amazonu z dashe, ale neodstrani to tu vracejici se ikonu do panelu.

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Vtiravy Amazon a ikonka klavesnice ve 14.04
« Odpověď #3 kdy: 25 Května 2014, 22:35:48 »
To odstrani vyhledavani na Amazonu z dashe, ale neodstrani to tu vracejici se ikonu do panelu.

Aha, takže tu firmu opravdu nesnášíš. V tom případě by mělo pomoct tohle : http://askubuntu.com/questions/450398/how-to-remove-amazon

edit : takže
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get remove unity-webapps-common

« Poslední změna: 25 Května 2014, 23:03:46 od martyj »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Re:Vtiravy Amazon a ikonka klavesnice ve 14.04
« Odpověď #4 kdy: 25 Května 2014, 23:34:47 »
Dekuju,
ten prikaz odstranil mimo jine tu ikonu z /usr/share/applications/ubuntu-amazon-default.desktop
ale me se to nasra.o jeste do ~/.local/share/applications/ubuntu-amazon-default.desktop

Po smazani je to pryc, doufam naporad.

Tak bod 1 vyresen, najde se nejaka dobra duse co poradi tu klavesnici?  :)

---
Jinak nesnasim Amazon od doby, kdy si lidi rozhodli v referendu, ze je nechteji v te vesnici u Prahy a Amazon podplatil politiky a stejne tam ty jejich sklady budou stat. Nesnasim uplatky, uplatkarske politiky muzeme spolecne poresit ve volbach, ikdyz zrovna ted vidime, ze je lidi resit nechteji, ale ta moznost tam je a ja mam v tomhle smeru svedomi ciste, uplatkarske firmy lze poresit tak, ze je budeme ignorovat a nic u nich nenakupovat. A ja se nechci divat ani na ikonu takove grazlovske firmy.

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Re:Vtiravy Amazon a ikonka klavesnice ve 14.04
« Odpověď #5 kdy: 26 Května 2014, 00:45:21 »
Ohledne te ikony klavesnice, nainstaloval jsem unity-tweak-tool a zjistil jsem, ze to dela v ikonovych tematech ubuntu-mono-light a dark, ale kdyz jsem nechal balik ubuntu-mono preinstaovat, tak zadna zmena, porad je tam ten "zakaz stani". Takze jedine jine ikonove tema, ale zrovna to ubuntu-mono mi prijde nejhezci.

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Re:Vtiravy Amazon a ikonka klavesnice ve 14.04
« Odpověď #6 kdy: 26 Května 2014, 11:10:11 »
Necham to otevreny, kdyby nekoho napadlo neco chytrejsiho, ale je to vyresene.

V /user/share/icons/ubuntu-mono-dark/status/22 jsou *.svg obrazky, ktere indikuji zvolenou klavesnici, takze treba obrazek "Cs" je soubor indicator-keyboard-Cs.svg. Kdyz tenhle soubor smazu, tak se mi zacne onen obrazek "Cs" zobrazovat. Odkud se to nacita, kdyz ne z toho obrazku v ubuntu-mono-dark, ktery jsem smazal, na to jsem neprisel. Ale proste ted uz tam tu ikonu klavesnice mam.  :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.