Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: "Nejprve musíte nahrát jádro"  (Přečteno 2658 krát)

pandihlava1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
"Nejprve musíte nahrát jádro"
« kdy: 29 Května 2014, 10:13:41 »
V mém netbooku mi selhali Windowsy, nejdou ani rozjet. Už jsem vše překopírovala do C:, ale teď, když se mi to snaží dodělat instalaci, napíše mi to error - nelze přečíst soubor a error- nejprve musíte nahrát jádro
Ubuntu jsem nainstalovala. Dostala jsem se do složek přes opravu bitové kopie systému W.
Prosím, poraďte, co dál. Když mi tam pak naskočí ty další instalace, hodí to  stejné errory.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:"Nejprve musíte nahrát jádro"
« Odpověď #1 kdy: 29 Května 2014, 10:45:42 »
Instalaci čeho? Windows?
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

pandihlava1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:"Nejprve musíte nahrát jádro"
« Odpověď #2 kdy: 29 Května 2014, 10:58:16 »
Dodělat instalaci Ubuntu.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:"Nejprve musíte nahrát jádro"
« Odpověď #3 kdy: 29 Května 2014, 11:06:57 »
Potřebujeme trochu více informací.

Jak jsi instalovala Ubuntu? Z CD? Flash? Wubi?
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

pandihlava1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:"Nejprve musíte nahrát jádro"
« Odpověď #4 kdy: 29 Května 2014, 11:27:35 »
Instalovala jsem přes usb, ale nerozjelo se mi to samostatně, tak jsem to rozjela jako wubi a tak  to naistalovala.
Zadala jsem tam všechno, naistalovalo se to do C: , tam jsem pak i přidala soubory z flashky, jelikož mi to hlásilo tohle, ale ničemu to nepomohlo ...

janek-m

  • Host
Re:"Nejprve musíte nahrát jádro"
« Odpověď #5 kdy: 29 Května 2014, 11:45:22 »
WUBI sa už nevyvíja a je v podstate nefunkčné - pre verzie Ubuntu od 13.04 určite.
Ak sa nejak nepoškodil Windows, tak by som odporučil takto nainštalované Ubuntu odinštalovať - postup bude rovnaký, ako pri odinštalovaní bežnej win. aplikácie. Zároveň, keď čítam, ako ste inštalovali Ubuntu, tak musím povedať, že to bolo úplne nesprávne.
Odporúčam prejsť WIKI - inštalácia cez Ubuntu USB
Zadala jsem tam všechno, naistalovalo se to do C: , tam jsem pak i přidala soubory z flashky, jelikož mi to hlásilo tohle, ale ničemu to nepomohlo ...
Na C: sa vytvoril len virtuálny disk pre "inštaláciu" Ubuntu. V skutočnosti sa Ubuntu na disk neinštalovalo.
« Poslední změna: 29 Května 2014, 11:47:39 od janek-m »

Rover623

Re:"Nejprve musíte nahrát jádro"
« Odpověď #6 kdy: 29 Května 2014, 11:58:50 »
Tohle je zatím nejrychlejší způsob jak nemít funkční žádný systém, takhle se systém neinstaluje, ani neopravuje Windows.

Navíc, pokud je to notebook, stačilo spustit obnovu

geofre

Re:"Nejprve musíte nahrát jádro"
« Odpověď #7 kdy: 29 Května 2014, 12:08:34 »
WUBI sa už nevyvíja a je v podstate nefunkčné - pre verzie Ubuntu od 13.04 určite.

Stejně nerozumím tomu, proč tam ta možnost wubi stále je, i když už není dávno podporovaná... Mate to velkou spoustu lidí, kteří jsou z windows zvyklí (jako třeba zde slečna pandihlava1), že instalační návody netřeba číst, protože se tam vše jen odkliká...
Ubuntu Mate 14.04 LTS / W7 64-bit

pandihlava1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:"Nejprve musíte nahrát jádro"
« Odpověď #8 kdy: 29 Května 2014, 12:12:56 »
Obnova mi nejde už od března, zkouším pořád, různě, koukala jsem se na instalaci na stránkách, ale takto samo mi to nenaskočilo z usb, zkoušela jsem to i v biosu prenastavit aby mi to nejak vzalo flashku, přesunovala jsem je i do jiných usb vstupů, mám ji i v tom FUP32. Ale jedině to šlo přes to wubi, což je nakonec vlastně špatně :D ...

pandihlava1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:"Nejprve musíte nahrát jádro"
« Odpověď #9 kdy: 29 Května 2014, 12:15:00 »
WUBI sa už nevyvíja a je v podstate nefunkčné - pre verzie Ubuntu od 13.04 určite.

Stejně nerozumím tomu, proč tam ta možnost wubi stále je, i když už není dávno podporovaná... Mate to velkou spoustu lidí, kteří jsou z windows zvyklí (jako třeba zde slečna pandihlava1), že instalační návody netřeba číst, protože se tam vše jen odkliká...

No. Jenže mě nejde ani číst text , co je ve složce. READme se mi spustí ako malý html kód. Pročítala jsem si postup s instalací, ale takto mi to nejde :D ...

janek-m

  • Host
Re:"Nejprve musíte nahrát jádro"
« Odpověď #10 kdy: 29 Května 2014, 12:28:56 »
Stejně nerozumím tomu, proč tam ta možnost wubi stále je, i když už není dávno podporovaná...
Tak nad týmto som už ja rozmýšľal  ::) na oficiálnych stránkach Ubuntu je aj upozornenie, že WUBI sa nesmie používať pri tabuľkách GPT a pri inštalácii na PC/NTB s novým Biosom UEFI.
@ pandihlava1 - čo je vlastne cieľom?? Ak som dobre pochopil prvý príspevok, tak Windows je nefunkčný. Je cieľom spojazdniť Windows, alebo  nahradiť Windows inštaláciou Ubuntu??

Keďže ide o netbook, tak tu je možná iba inštalácia cez USB (pokiaľ nie je k dispozícii externá DVD mechanika). Aby bolo možné nejak riešiť problém, treba popísať, ako ste bootovacie USB vytvorili - cez aký program a či boli dodržané všetky postupy. Ak je problém s bootovaním, tak by nebolo zlé vyskúšať aj iný USB kľúč - nie každý USB dokáže aj bootovať.

pandihlava1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:"Nejprve musíte nahrát jádro"
« Odpověď #11 kdy: 29 Května 2014, 13:57:10 »
Cílem je nahradit nefunkční Windows Ubuntem.
Udělala jsem z flashky FUP32 přes program ze slunečnice. A je funkční, protože na počítači ubuntu normálně jede. Zkouším všechny možné způsoby přes bios, ale flashku mi to nechce vzít. Jakmile jsem stáhla wubi, tak se tam ubunbtu ukázal, ale hlásí mi to chyby ...
« Poslední změna: 29 Května 2014, 13:59:28 od pandihlava1 »

pandihlava1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:"Nejprve musíte nahrát jádro"
« Odpověď #12 kdy: 29 Května 2014, 13:58:43 »
Ev. bych si stáhla klidně i jiný OS , ale četla jsem, že na netbooky je nejlepší Ubuntu ... A nevím, jaký bych si jinak měla stáhnout  ???

janek-m

  • Host
Re:"Nejprve musíte nahrát jádro"
« Odpověď #13 kdy: 29 Května 2014, 14:09:55 »
Udělala jsem z flashky FUP32 přes program ze slunečnice. A je funkční, protože na počítači ubuntu normálně jede.
Čo je FUB 32??? Myslíte formát USB na FAT 32?? A cez aký program?? Odporúčam UNetbbotin
Ak teda na inom PC vytvorené Live USB ide, tak by mal ísť aj na NTB. Urobte ten USB ešte raz s použitím uvedeného programu. Ak je na NTB Bios s UEFI, je potrebné stiahnuť 64 bit. verziu Ubuntu.
Citace
Ev. bych si stáhla klidně i jiný OS , ale četla jsem, že na netbooky je nejlepší Ubuntu
Tak toto je diskutabilné tvrdenie  ;) Výber distra závisí od HW na NTB. Možnými kandidátmi môžu byť kľudne aj:
Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint

Rover623

Re:"Nejprve musíte nahrát jádro"
« Odpověď #14 kdy: 29 Května 2014, 14:22:45 »
Na netbook, zvlášť pokud má jen 1024x600 pixelů displej jedině Unity nebo GNOME 3, ostatní děsně plýtvají místem na výšku a pokud to umožňuje BIOS, tak raději 32bit verzi. Ani novější dvoujádrové Atomy nejsou zrovna vzor rychlosti

pandihlava1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:"Nejprve musíte nahrát jádro"
« Odpověď #15 kdy: 29 Května 2014, 14:29:05 »
Jo, FAT, teď se mi to spletlo :D ... Myslíte, že když si dám na flashku jiný OS , že mi to vezme netbook?
Jaký z uvedených je nejmíň náročný ?

janek-m

  • Host
Re:"Nejprve musíte nahrát jádro"
« Odpověď #16 kdy: 29 Května 2014, 14:33:22 »
Myslíte, že když si dám na flashku jiný OS , že mi to vezme netbook?
Toto netvrdím. Ja len poukazujem na to, že môže byť chyba v spôsobe vytvorenia Live USB a preto ho NTB neberie/nespustí.
Citace
Jaký z uvedených je nejmíň náročný ?
Vyskúšajte najprv spojazdniť Live USB s Ubuntu. Ak pôjde Live systém veľmi pomaly, tak potom by sa mohlo skúsiť niečo iné (Xubuntu al. Lubuntu - tieto sú také menej náročné)

pandihlava1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:"Nejprve musíte nahrát jádro"
« Odpověď #17 kdy: 29 Května 2014, 14:37:31 »
Tady je chyba v netbooku, protože mi z flkashky na stolním pc ubuntu jede...

janek-m

  • Host
Re:"Nejprve musíte nahrát jádro"
« Odpověď #18 kdy: 29 Května 2014, 14:50:58 »
Ak je USB vytvorený OK, tak bude problém už len so spôsobom bootovovania. Po zasunutí USB do NTB, reštarte a stlačením príslušnej klávesy (na každom NTB sa to môže líšiť - napr. u mňa je to ESC) na určenie bootovacieho zariadenia sa USB zobrazí v ponuke??

Rover623

Re:"Nejprve musíte nahrát jádro"
« Odpověď #19 kdy: 29 Května 2014, 16:06:17 »
Záleží na notebooku, Acery mají třeba F12, ale umožňují to v BIOSu vypnout

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.