Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Libreoffice - po aktualizaci na 4.2.4 laguje při síťových dokumentech  (Přečteno 3792 krát)

Petr Sumara

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Zdravím Vás, jsem tu nový, tak snad vkládám do správné sekce.

Po aktualizaci LO na verzi 4.2.4 mám velké problémy s úpravou dokumentů uložených na naší firemní síti (síťový disk Synology). Pokud otevřu lokální soubor, vše jde normálně, ale jakýkoli otevřený soubor na síti způsobí, že LO začne hrozně lagovat. Jakmile začnu něco psát do buněk (nebo i ve writeru), reaguje to s několika vteřinovým zpožděním. Prostě se to nedá  ;) Zajímavé je, že od té chvíle už se LO stejně chová i s lokálními soubory. Po restartu zase ok, ovšem než otevřu síťový soubor... Reinstalace LO nepomohla (ani při vymazání jeho souborů v /home). Setkal se někdo z vás s tímto probléme? Už si nevím rady, čím to může být.. Děkuji za Vaše postřehy
Doma: acer extensa 5620, C2D 2,2GHz, 3GB RAM, Intel X3100 - Ubuntu 14.04 64bit
Práce: Dell optiplex 780, C2D 3GHz, 4GB RAM - Ubuntu 14.04 64bit + Win 7

Kentril

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re:Libreoffice - po aktualizaci na 4.2.4 laguje při síťových dokumentech
« Odpověď #1 kdy: 26 Června 2014, 10:59:21 »
Přesně to, co popisuješ mě dělá LO, když na stránku vložím veliký obrázek (rozlišení nad 2k), řeším to tím, že vypnu zobrazování obrázků a objektů v nastavení, lepší způsob jsem nenašel.
Lagovalo mi to i v předchozích verzích LO.
« Poslední změna: 26 Června 2014, 11:00:53 od Kentril »
Březen, ještě tam budem :)

Petr Sumara

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Libreoffice - po aktualizaci na 4.2.4 laguje při síťových dokumentech
« Odpověď #2 kdy: 30 Června 2014, 08:34:35 »
Díky za reakci, je fakt, že u velkých obrázků to může mít problémy.. Máš jako prostředí Unity? To by mohlo být klidně tím. Mám totiž dneska novej poznatek - nainstaloval jsem si gnome-session-fallback a tam to běhá normálně. Takže spíš budu mít nějakej problém v Unity po aktualizaci. Těžko říct..Je to škoda, protože mě se líbí a hodně jsem si na něj zvykl. Až na tu jeho "rychlost" :-)
Doma: acer extensa 5620, C2D 2,2GHz, 3GB RAM, Intel X3100 - Ubuntu 14.04 64bit
Práce: Dell optiplex 780, C2D 3GHz, 4GB RAM - Ubuntu 14.04 64bit + Win 7

Kentril

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re:Libreoffice - po aktualizaci na 4.2.4 laguje při síťových dokumentech
« Odpověď #3 kdy: 30 Června 2014, 10:30:02 »
Používám gnome shell, ale dělalo mi to i když jsem ten dokument otevřel pod windows. Právě při hledání řešení jsem narazil pouze na to, že objekty a obrázky lze vypnout zobrazování, nic lepšího jsem nenašel. Dobré je, že si lze přidat libovolné tlačítko do lišty, takže zapínání a vypínání zobrazování objektů mám na tlačítku v liště. Když potřebuji obrázek zobrazit, stačí si kliknout.

Nebo mě napadlo pokaždé, když chci uložit screenshot nebo nějaký větší obrázek, tak ho nejprve převést na nižší rozlišení a až pak vložit do dokumentu, ale kdo by to tak zdlouhavě dělal, že? :)

Kdybys přišel na lepší řešení, dej vědět.
Březen, ještě tam budem :)

Petr Sumara

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Libreoffice - po aktualizaci na 4.2.4 laguje při síťových dokumentech
« Odpověď #4 kdy: 01 Července 2014, 14:40:33 »
Ještě k tvému problému s obrázky - co máš za sestavu? Jestli nebude problém v tom, že máš např. málo RAM, nebo slabý CPU..
Jinak jsem někde vyčetl, že by mohlo obecně ke zrychlení LO pomoct nastavení většího množství dostupné paměti. Viz obrázek. Doporučovali to zvednout na 250mb pro obrázky a 10mb pro objekty. Můžeš zkusit polaborovat :-)

Mě už problém skončil. Přeinstaloval jsem LO komplet znovu, tentokrát z repozitáře http://ppa.launchpad.net/libreoffice/ppa/ubuntu. Hodilo mi to verzi 4.2.5. Vypadá to, že už to je OK :-)

[příloha smazaná administrátorem]
Doma: acer extensa 5620, C2D 2,2GHz, 3GB RAM, Intel X3100 - Ubuntu 14.04 64bit
Práce: Dell optiplex 780, C2D 3GHz, 4GB RAM - Ubuntu 14.04 64bit + Win 7

Kentril

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re:Libreoffice - po aktualizaci na 4.2.4 laguje při síťových dokumentech
« Odpověď #5 kdy: 07 Července 2014, 14:55:03 »
Mám ThinkPad T420si s 8GB RAM, to si myslím, že je docela dost. I když jsem v nastavení libreofice paměť zvýšil, stále to laguje. Také jsem zkusil nainstalovat libreoffice z repozitáře http://ppa.launchpad.net/libreoffice/ppa/ubuntu, také mi to hodilo verzi 4.2.5, ale problém s lagováním mi to nevyřešilo. Vložím na stránku obrázek velikosti 1280x997 (screenshot) pixelů a při scrolování laguje.
Březen, ještě tam budem :)

jmp

  • Host
Re:Libreoffice - po aktualizaci na 4.2.4 laguje při síťových dokumentech
« Odpověď #6 kdy: 07 Července 2014, 15:23:12 »
jaké sítě to jsou?

Kentril

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re:Libreoffice - po aktualizaci na 4.2.4 laguje při síťových dokumentech
« Odpověď #7 kdy: 08 Července 2014, 08:25:55 »
Problém se síťovými dokumenty měl Petr Sumara, ale ten už problém vyřešil:
Citace: Petr Sumara
...

Mě už problém skončil. Přeinstaloval jsem LO komplet znovu, tentokrát z repozitáře http://ppa.launchpad.net/libreoffice/ppa/ubuntu. Hodilo mi to verzi 4.2.5. Vypadá to, že už to je OK :-)

Mně to dělá v kterýchkoli dokumentech, s velkými vloženými obrázky to prostě při scrolování laguje.
Březen, ještě tam budem :)

jmp

  • Host
Re:Libreoffice - po aktualizaci na 4.2.4 laguje při síťových dokumentech
« Odpověď #8 kdy: 08 Července 2014, 09:17:18 »
zajímá mne typ sítě a její reálná propustnost...

třeba 100Mbps ethernet je teoreticky max. 12,5 MBps - reálně je to méně a pokud se k tomu přidá nevhodný síťový prvek, tak i významně méně
pokud půjde o nějakou starší wifi, tak může jít o méně než 50 Mbps
(mám doma jednu mrchu, která srazí 100Mbps na necelé 3MBps a další mrchu, která z 1gbps propustí asi tak jen třetinu)
dále se ve větší míře bude projevovat vyšší režie při práci s drobotí, takže porostou latence už z principu...


Petr Sumara

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Libreoffice - po aktualizaci na 4.2.4 laguje při síťových dokumentech
« Odpověď #9 kdy: 10 Července 2014, 08:18:34 »
Máme v práci klasickou LAN přes nějaký ten wifi router ZYXEL, ale nevím teď z hlavy přesně typ, jsem na dovči. Pak tam máme připojených asi 6 PC normálně kabelem a cca 4 NB přes wifi + docela dost tiskáren, děláme totiž tonery + servis. K routru je ještě připojený síťový disk od Synology, na kterým jsou společné dokumenty. Mě se jinak ten problém objevil znova, akorát ne v takové míře. Taky mě napadlo, jestli něco nezlobí v síti, např. konflikt adres, nebo tak něco, ale to vypadá všechno v pohodě a navíc mě ten LO začne zlobit i když otevřu opravdu trapně malý dokument, např. jednostránkový doc nebo tabulku. Takže v propustnosti bych rozhodně problém neviděl.. Jsem z toho volaký zmätený :-)
Spíš si myslím, že po nějaké té aktualizaci na verzi 4.2.4 + možná nějaké systémové společně s tím, se vloudil nějaký bug..
Doma: acer extensa 5620, C2D 2,2GHz, 3GB RAM, Intel X3100 - Ubuntu 14.04 64bit
Práce: Dell optiplex 780, C2D 3GHz, 4GB RAM - Ubuntu 14.04 64bit + Win 7

Petr Sumara

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Libreoffice - po aktualizaci na 4.2.4 laguje při síťových dokumentech
« Odpověď #10 kdy: 10 Července 2014, 08:20:40 »
Mám ThinkPad T420si s 8GB RAM, to si myslím, že je docela dost. I když jsem v nastavení libreofice paměť zvýšil, stále to laguje. Také jsem zkusil nainstalovat libreoffice z repozitáře http://ppa.launchpad.net/libreoffice/ppa/ubuntu, také mi to hodilo verzi 4.2.5, ale problém s lagováním mi to nevyřešilo. Vložím na stránku obrázek velikosti 1280x997 (screenshot) pixelů a při scrolování laguje.

Tak to je dobré dělo, v tom to fakt asi nebude :-) A nezkoušel jsi jen tak pro zajímavost místo LO např OO? Vím, že už asi bude mít svoje nej za sebou, ale prostě to jen zkusit. Taky s tou myšlenkou koketuju..
Doma: acer extensa 5620, C2D 2,2GHz, 3GB RAM, Intel X3100 - Ubuntu 14.04 64bit
Práce: Dell optiplex 780, C2D 3GHz, 4GB RAM - Ubuntu 14.04 64bit + Win 7

Petr Sumara

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Libreoffice - po aktualizaci na 4.2.4 laguje při síťových dokumentech
« Odpověď #11 kdy: 22 Července 2014, 07:08:43 »
Takže se po delší době hlásím. Jelikož ani několik dalších aktualizací (prozatím systémových) nepomohlo proti lagům u síťových dokumentů, LO jsem odinstaloval a nahradil Apache OO. Ten už maká jako fík ;-) Dokonce i jeho celková odezva mi přijde lepší než u LO.. Toť můj poslední poznatek, kdyby se to někomu hodilo.
Doma: acer extensa 5620, C2D 2,2GHz, 3GB RAM, Intel X3100 - Ubuntu 14.04 64bit
Práce: Dell optiplex 780, C2D 3GHz, 4GB RAM - Ubuntu 14.04 64bit + Win 7

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Libreoffice - po aktualizaci na 4.2.4 laguje při síťových dokumentech
« Odpověď #12 kdy: 22 Července 2014, 08:57:19 »
Citace
LO jsem odinstaloval a nahradil Apache OO. Ten už maká jako fík
Stálo by za úvahu postnúť relevantnú informáciu vývojárom LO, pomôže to fixnúť problém. 
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

Petr Sumara

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Libreoffice - po aktualizaci na 4.2.4 laguje při síťových dokumentech
« Odpověď #13 kdy: 22 Července 2014, 20:04:48 »
Dobrá rada, už jsem provedl, poslal jsem hlášení na bugzillu či jak se to jmenuje. Akorát s tou angličtinou to byl trochu oříšek  ;) Překvapila mě rychlost reakce, první odpověď přišla snad do hodiny. Nějaký Jean-Baptiste mě doporučil instalovat verzi 4.3. z tohoto odkazu https://www.libreoffice.org/download/pre-releases/ a vyzkoušet s tím, že mám dát vědět, jestli to zabralo.. Zatím jsem se k tomu už nedostal, tak zítra..

Stejně by mě zajímalo, zda se setkal se stejným problémem i někdo jiný.. ???
Doma: acer extensa 5620, C2D 2,2GHz, 3GB RAM, Intel X3100 - Ubuntu 14.04 64bit
Práce: Dell optiplex 780, C2D 3GHz, 4GB RAM - Ubuntu 14.04 64bit + Win 7

Kentril

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re:Libreoffice - po aktualizaci na 4.2.4 laguje při síťových dokumentech
« Odpověď #14 kdy: 01 Září 2014, 12:47:36 »
Tak to je dobré dělo, v tom to fakt asi nebude :-) A nezkoušel jsi jen tak pro zajímavost místo LO např OO? Vím, že už asi bude mít svoje nej za sebou, ale prostě to jen zkusit. Taky s tou myšlenkou koketuju..

Jak jsem nainstaloval poslední aktualizaci LO 4.3.1.2, přestal mi LO lagovat při scrolování velkých obrázků. Již funguje u mě bez problému.
Březen, ještě tam budem :)

Petr Sumara

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Libreoffice - po aktualizaci na 4.2.4 laguje při síťových dokumentech
« Odpověď #15 kdy: 08 Září 2014, 11:39:03 »
Já verzi 4.3 zkoušel taky, ale ta mi pro změnu dokumenty na síti neotevřela vůbec.. Nevím proč. Byla to fresh verze, možná až bude stable, půjde to. Prostě ať jsem otevíral přímo soubor, tak se nic nedělo, ani při otevírání přímo z LO. Každopádně teď mám 4.2.6.3 build3 a znatelně se to zlepšilo. Dokonalé to není, ale dá se s tím pracovat. Tak už to neřeším a doufám, že další aktualizace budou jen k lepšímu  ;)
« Poslední změna: 08 Září 2014, 11:41:42 od Petr Sumara »
Doma: acer extensa 5620, C2D 2,2GHz, 3GB RAM, Intel X3100 - Ubuntu 14.04 64bit
Práce: Dell optiplex 780, C2D 3GHz, 4GB RAM - Ubuntu 14.04 64bit + Win 7

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.