Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kubuntu - asociace na otevírání [vyřešeno]  (Přečteno 1794 krát)

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Kubuntu - asociace na otevírání [vyřešeno]
« kdy: 15 Února 2007, 08:08:19 »
Prosím poraďte, chtěl jsem si nastavit, aby se mi hudba spouštěla automaticky xmms. Klikl jsem na složku s hudbou a otevřel postupem: otevřít pomocí → xmms → otevírat vždy tímto...
Neuvědomil jsem si, že jsem tak označil SLOŽKU a tak se mi teď otevírají i dokumenty pomocí xmms a nejdou mi otevírat zařízení přes odkazy na ploše. Jde tento krok vrátit a kde se v KDE ovládá?
díky s podpisem já jsem krumpáč.
prostý user
...selským rozumem...

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Kubuntu - asociace na otevírání [vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 15 Února 2007, 09:37:41 »
A co takhle pravý klik→otevřít pomocí→krusader(nebo jiný vámi preferovaný prohlížeč souborů)→otevírat vždy tímto.

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Kubuntu - asociace na otevírání [vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 15 Února 2007, 10:33:21 »
nelze - odpověď systému je: něco je špatně, tento soubor nelze otevírat tímto programem. Standartní postupy jsem už vyzkoušel. Systém by přece měl mít jedno místo pro správu asociací? Jinak v Mandrivě jsem nakonec tento problém řešil reinstalací, ve finále už nešlo nic odnikud. jo a navíc mám asociaci na xmms na   každou Složku, to nemůžu projít celý ručně, je to 80 GB dat.
prostý user
...selským rozumem...

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Kubuntu - asociace na otevírání [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 15 Února 2007, 10:57:31 »
Spusť si kcontrol. Buď přes Nabídku>Spustit>....., nebo z příkazového řádku v konzoli. Po levé straně nabídka Komponenty KDE, rozklikneš volbu, hned v prvním řádku je Asociace souborů. Zde by to mělo jít napravit (předpokládám, že když zvolíš all, objeví se ve složce obecné "Všechny soubory a složky" a "Přednostní pořadí aplikací" xmms. Xmms by měl jít odebrat).

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Kubuntu - asociace na otevírání [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 15 Února 2007, 12:58:06 »
Děkuju.
prostý user
...selským rozumem...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.