Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Clonezilla disk->disk nejde s dual-boot Windows7/Ubuntu (grub2)  (Přečteno 1383 krát)

regine

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 826
Zdravím. Před asi 6ti roky jsem běžně užíval na klonování disků Clonezilla. Právě jsem chtěl opět klonovat disk s dual-boot Windows_7-Ubuntu (s grub2).
Vybral jsem po nabootovaní Clonezilla z CD (nejnovější stažená verze) jsem vybral: klonování device -> device. Ale:
1. Clonezilla vidí oba disky; i originál disk s partitions.
2. Clonezilla odmítne přenášet data. Vypíše, že na novém disku nejsou partitions (s tím jsem se ještě nesetkal, vždy si je tvořila).
3. Tak jsem na novém disku přes Gparted vytvořil všechny potřebné partitions (stejná velikost disku, stejné velikosti partitions). Výsledek stejně špatný.
V čem může být problém?
Není nějaký jiný SW pro kopírování disk -> disk (Windows-NTFS/Linux-ext4 + zavaděč grub2)?
Nechce se mi jít přes image (nemám dost velký nosič dat pro zálohu image).
Ubuntu 16.04 LTS 32bit, 22.04 LTS 64bit

Samms

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 297
Re:Clonezilla disk->disk nejde s dual-boot Windows7/Ubuntu (grub2)
« Odpověď #1 kdy: 21 Července 2014, 07:12:52 »
Něco proti dd?

regine

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 826
dd - obava z chyby
« Odpověď #2 kdy: 21 Července 2014, 09:40:39 »
 :(  Obava ze záměny disků.
Clonezilla vypíše jména disků (výrobce + číslo + ...) a ještě se dvakrát ptá na potvrzení. No GUI. :D
Ještě jsem nezkoušel dd. Mám dotaz.
- Dá se při užití dd  vyvarovat záměně originál -> nový disk?

Ubuntu 16.04 LTS 32bit, 22.04 LTS 64bit

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:dd - obava z chyby
« Odpověď #3 kdy: 21 Července 2014, 10:08:38 »
:(  Obava ze záměny disků.
Clonezilla vypíše jména disků (výrobce + číslo + ...) a ještě se dvakrát ptá na potvrzení. No GUI. :D
Ještě jsem nezkoušel dd. Mám dotaz.
- Dá se při užití dd  vyvarovat záměně originál -> nový disk?

a) jsi psal, ze se ti Nechce jít přes image, takze dd asi ne

b) nerozumim otazce, nicmene asi spise ne .. dd je proste utilita, ktera udela co ji reknes .. pokud tomu reknes, aby ti to znicilo oddil s rootem, tak ho to bez mrknuti oka znici, takze si prosim kontroluj, co tomu rikas ;)

c) realne potrebujes pouze dump souboru (da se udelat pomoci rsync) + zalohovane mbr (to se da udelat pomoci dd) + vtoc (rozlozeni tabulky oddilu pomoci fdisk/sfdisk), takze to muzes udelat i bez clonezilly apod .. Pokud budes mit tyhle tri veci, tak bys mel byt schopen udelat i kompletni "recovery" z backupu
« Poslední změna: 21 Července 2014, 10:11:49 od ntz_reloaded »
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.