Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: LiveUSB  (Přečteno 2729 krát)

lukas582

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
LiveUSB
« kdy: 22 Července 2014, 14:42:33 »
existuje nieco take ako je slax aj na Ubuntu?
(slax je linuxová distribúcia ktora umoznuje spustit aj bez instalacie z flashdisku)

Samms

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 297
Re:LiveUSB
« Odpověď #1 kdy: 22 Července 2014, 14:47:53 »
www.google.cz

Ano - stačí si stáhnout potřebný obraz...

lukas582

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:LiveUSB
« Odpověď #2 kdy: 22 Července 2014, 14:54:31 »
Ale ja nemam na mysli klasicke livecd / liveusb,
ja som myslel aby blolo ubuntu nainstalovane priamo na usb flash disku (usb kluci).
aby sa mohli donistalovavat aplikacie na usb a aby to bolo plnohodnotné ubuntu

Rover623

Re:LiveUSB
« Odpověď #3 kdy: 22 Července 2014, 18:10:39 »
Jde to instalovat na co chceš, já to mám na kartě do mobilu, stačí vybrat cíl

lukas582

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:LiveUSB
« Odpověď #4 kdy: 22 Července 2014, 18:38:20 »
ja som to skúsal instalovat na usb hdd tak som rozdleil hdd disk na 6gb swap a osatne bolo /
zavadzac som nainstaloval na ten hdd (lebo som nechcel aby bo zavadzac na hdd v pc )
potom my tam vybehla tabulka o nejakej chybe ale instalacia pokracovala ale ten riadok ktorý ukazuje kolko percent je nainstalované (lepsie som to nevedel opýsat  ;D) bol stále na zaciatku a tak som instalaciu asi po 15min zrusil
neviete v čom sa stala chyba?

Rover623

Re:LiveUSB
« Odpověď #5 kdy: 22 Července 2014, 18:46:53 »
Chce to rychlejší disk, na pomalém to trvá děsně dlouho a nedělat swap

bull001

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re:LiveUSB
« Odpověď #6 kdy: 20 Března 2015, 10:18:03 »
Poprosil bych také o radu ohledně LiveUSB. Potřebuji, aby výchozí spuštění z USB disku již bylo v češtině a aby si pamatoval po vypnutí nastavení pro příště. Když použiju Startup Disk Creator, tak se vždy spouští v angličtině. Možná by stačilo sehnal livecd.iso čistě v češtině, ale asi neumím hledat. A ideální by bylo, kdybych si mohl dohodit některé balíčky. Není určeno pro mě, ale pro prezentaci do klubu důchodců. A když si donesou USB disk, tak jim ten obraz chci i nahrát. Ubuntu se mi zdá lepší volbou, než Slax, který tohle umí. Poradíte? Děkuji i za ty důchodce :-D.

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:LiveUSB
« Odpověď #7 kdy: 20 Března 2015, 10:46:12 »
Poprosil bych také o radu ohledně LiveUSB. Potřebuji, aby výchozí spuštění z USB disku již bylo v češtině a aby si pamatoval po vypnutí nastavení pro příště. Když použiju Startup Disk Creator, tak se vždy spouští v angličtině. Možná by stačilo sehnal livecd.iso čistě v češtině, ale asi neumím hledat. A ideální by bylo, kdybych si mohl dohodit některé balíčky. Není určeno pro mě, ale pro prezentaci do klubu důchodců. A když si donesou USB disk, tak jim ten obraz chci i nahrát. Ubuntu se mi zdá lepší volbou, než Slax, který tohle umí. Poradíte? Děkuji i za ty důchodce :-D.

Aby si to pamatovalo nastavení, daly instalovat balíčky apod. je potřeba nastavit persistenci při vytváření disku. Např. v Unetbootin. Nebo se dá samozřejmě Ubuntu nainstalovat na Flashdisk přímo, ale je otázkou, jak dlouho by ten Flashdisk vydržel, vzhledem k tomu, že se na něj bude neustále zapisovat.

edit : obrázek
« Poslední změna: 20 Března 2015, 11:01:25 od martyj »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.