Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zničehonic Ubuntu odmítá heslo  (Přečteno 1665 krát)

Elrus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 180
Zničehonic Ubuntu odmítá heslo
« kdy: 26 Července 2014, 09:19:26 »
Dobrý den,

Prosím o záchranu. Používal jsem Ubuntu 12.04 a zničehonic mi přestal systém brát heslo (například, když jsem chtěl nainstalovat nějaký program z centrum software). Zkoušel jsem heslo změnit dle pokynů na internetu, ale nepodařilo sem i to. Řekl jsem si, že je to vhodná příležitost k instalaci Ubuntu 14.04 a tak jsem i udělal. Při instalaci jsem si zadal nové heslo a když nový systém naběhl, chtěl jsem si nainstalovat aktualizace a ejhle... heslo mi to nebere. Na netbooku mám totožné heslo a mám je tady vedle sebe, abych si ověřil, že nejsme tupec a nezadávám heslo špatně. Zadávám jej správně, přesto nejde. Co by jste dělali v mé situaci? Jak je možné, že mi to v Ubuntu 12.04 zničehonic přestalo brát heslo a při nainstalování čistého Ubuntu 14.04 mi to heslo nebere taky??? :(( Notebook používám jen na psaní a surfování po internetu, maximálně si na něm pustím hudbu, takže se v ničem nehrabu.
Předem děkuji za odpověď.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Zničehonic Ubuntu odmítá heslo
« Odpověď #1 kdy: 26 Července 2014, 09:59:47 »
Neprepina sa ti po nainstalovani rozlozenie klavesnice a tym sa neprehadzuju pismenka? Pri vstupe do ubuntu to heslo este funguje?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Elrus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 180
Re:Zničehonic Ubuntu odmítá heslo
« Odpověď #2 kdy: 26 Července 2014, 10:07:17 »
Klávesnice je rozložena normálně, to jsem zkoušel. Mám to nastaveno, aby se to přihlašovalo automaticky. Teď zrovna jsem musel vypnout a zapnout notebook, protože se vypnula obrazovka a zamklo se to a heslo mi to nebralo:-/.  Ještě nikdy se mi u Ubuntu nic takového nestalo.

Savalas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 409
Re:Zničehonic Ubuntu odmítá heslo
« Odpověď #3 kdy: 26 Července 2014, 10:18:55 »
Ja bych se podival v okoli po nejakem utajenem saboterovi.
Kubuntu 18.04/AMD RYZEN 5 3600, Asus PRIME X370-PRO, ASUS DUAL GeForce RTX2060S O8G EVO, RAM Kingston 2x16GB DDR4 2666MHz CL16, 2xWD Caviar Blue 1TB+Seagate BarraCuda 2TB/LVM mirror, Samsung 970 EVO PLUS 250GB, Seasonic M12II-620 Evo, Evolveo Sigma T2, DVD-R/+R Asus DRW-24D5MT, APC Back-UPS ES 700, Eizo EV2450

Kubino

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Re:Zničehonic Ubuntu odmítá heslo
« Odpověď #4 kdy: 26 Července 2014, 14:05:07 »
To musí být nějaká chyba rozšířená nejen v Ubuntu ale celkově v Linuxu (možná v GNOME?), na Archu s GNOME Shellem mi to tento týden po nějaké aktualizaci začalo dělat taky. V Nautilu nebo pantheon-files když chci připojit nějaký oddíl disku a chce to po mě zadat heslo a zadám správné, tak to heslo odmítne. Funguje to jen krátce po (automatickém) přihlášení do systému a pak už to heslo odmítá, ale v terminálu to problémy nedělá. Taky to heslo neodmítne když zadám heslo klávesnicí na obrazovce.
PC: ASUS M4A88T-V EVO/USB3 + AMD Athlon II X3 445 @ AMD Phenom II X4 945 + 8GB RAM + EVGA Nvidia GTX 750-Ti + SSD Kingston V300 60GB + Manjaro GNOME 64 bit

Notebook: HP ProBook 4535s + Manjaro GNOME 64 bit

Rover623

Re:Zničehonic Ubuntu odmítá heslo
« Odpověď #5 kdy: 26 Července 2014, 14:59:07 »
Možná chyba v GNOME (vývojáři asi něco fetujou), ale asi jsi pod 0.1% chyb

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.