Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: HDD se někdy po výběru Ubuntu nezapne  (Přečteno 1047 krát)

James(CZ)

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 164
  • Když Linux, tak Ubuntu.
HDD se někdy po výběru Ubuntu nezapne
« kdy: 15 Srpna 2014, 20:47:40 »
Dnes jsem opět zkusil nainstalovat nové vydání Ubuntu, tentokrát 14.04.01, vždy jsem se však kvůli různým,převážně HW, problémům musel vrátit zpět, dnes to však vypadá velmi nadějně.

K dokonalosti schází vyřešit dva problémy, důležitější je hned ten první:

1) Někdy se mi stane, že po zapnutí NB a výběru Ubuntu se HDD nerozjede a boot zůstane viset na blikajícím kurzoru, dělalo mi to už u předchozího HDD, s W7 NIKDY tento problém nenastal. Stačí jednou, nebo dvakrát vypnout "natvrdo" NB a pak je vše OK a Ubuntu nastartuje. Tohle startování ale neprospívá NB jako celku, proto bych to rád vyřešil.

Jedná se o 1 TB disk WD:

http://pevne-disky.heureka.cz/seagate-momentus-spinpoint-m8-1tb-st1000lm024/

2) Mám GK AMD ATI 5470 HD, bohužel ATI na něj kašle a ve W7 fungují maximálně ovládače 13.04 (tedy z dubna 2013), další způsobují černou obrazovku u přihlašovací obrazovky (do té doby vše OK).

V Ubuntu je to podobné, ale zde je problém, že na nový kernel už 13.04 ovládače prostě nenainstaluji. Nevíte náhodou, zda se to dá nějak vyřešit, samozřejmě kromě opensource ovládače (rád bych vyzkoušel nějaké STEAM hry výhledově).

Můj NB:

http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/K52DE/specifications/

Díky za každou dobrou radu :)
Ubuntu 22.04.01 LTS CZ
PC ASUS ROG Strix G10DK - AMD Ryzen 5 5600X, NV GeForce GTX 1660 Super, 32 GB RAM, 512 GB SSD

James(CZ)

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 164
  • Když Linux, tak Ubuntu.
Re:HDD se někdy po výběru Ubuntu nezapne
« Odpověď #1 kdy: 21 Srpna 2014, 19:49:45 »
Nikdo nic? :(
Ubuntu 22.04.01 LTS CZ
PC ASUS ROG Strix G10DK - AMD Ryzen 5 5600X, NV GeForce GTX 1660 Super, 32 GB RAM, 512 GB SSD

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:HDD se někdy po výběru Ubuntu nezapne
« Odpověď #2 kdy: 22 Srpna 2014, 15:00:33 »
Jak vybereš Ubuntu, když ještě neběží HDD?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.