Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: zdieľanie disku pripojeného do adresára  (Přečteno 1335 krát)

joriga

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 60
zdieľanie disku pripojeného do adresára
« kdy: 17 Srpna 2014, 09:14:39 »
Vytvoril som si sieť desktop (Ubuntu) - notebook (Win7). Na desktope som dal zdieľať domovský adresár /home/joe.
V tomto adresári mám adresár data, do ktorého mám pripojený celý disk s dátami. Z notebooku sa bez problému dostanem do môjho domovského adresára, ale do adresára data ma to nepustí. Zrejme je to tým, že v smb.conf mám cestu nastavenú len do /home/joe. Ako nastaviť cestu, aby som sa dostal aj do /home/joe/data ? Do ostatný adresárov sa bez problému dostanem.
Za rady ďakujem.

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re:zdieľanie disku pripojeného do adresára
« Odpověď #1 kdy: 17 Srpna 2014, 13:57:14 »
Domnivam se, ze by mohl byt problem v pravech nastavenych na tom disku pripojovanem do /home/joe/data.
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:zdieľanie disku pripojeného do adresára
« Odpověď #2 kdy: 17 Srpna 2014, 14:12:53 »
Jo budou v tom práva a takhle se nepřipojuje, od toho máš /mnt, nebo /media

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:zdieľanie disku pripojeného do adresára
« Odpověď #3 kdy: 17 Srpna 2014, 15:23:39 »
OT:
Cuore podle me nema pravdu. Disk si samozrejme muzes pripojit kam chces, je to uplne jedno. Jak pise Cuore o /media, tak ten vznikl za ucelem, aby se do jeho podadresaru pripojovala vymenna media (dvd, flashky, exteraky...). Spousta automount programu uz ho dneska nepouziva a pripojuje do podadresaru /var/run/media/username/. Adresar /mnt je spis k tomu, aby sis tam jednorazove pripojil neco rucne (napr. .iso image).

Pokud mas disk pripojeny nastalo, hodi se to, mit ho pripojeny treba ve svem domovskem adresari.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:zdieľanie disku pripojeného do adresára
« Odpověď #4 kdy: 17 Srpna 2014, 16:02:37 »
Jo budou v tom práva a takhle se nepřipojuje, od toho máš /mnt, nebo /media

tohle vubec neni pravda .. pripojit si lze cokoliv/kamkoliv a ja si typicky pripojuju veci do $HOME/mnt .. dokonce takovej ten automounter (eg usb fleshka) se mi pripojuje do $HOME/mnt/auto/$jmeno_toho_volume
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:zdieľanie disku pripojeného do adresára
« Odpověď #5 kdy: 17 Srpna 2014, 16:03:29 »
OT: to donny
Nechal bych systém ať si ho připojí disk kam mu to vyhovuje a v místě, kde ho potřebuji mít bych udělal symbolic link na ten disk.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:zdieľanie disku pripojeného do adresára
« Odpověď #6 kdy: 17 Srpna 2014, 16:08:12 »
OT: to donny
Nechal bych systém ať si ho připojí disk kam mu to vyhovuje a v místě, kde ho potřebuji mít bych udělal symbolic link na ten disk.

pres symbolic link te samba "by default" nepusti .. spis bych udelal neco jako

mount --bind /pripojnej/bod/toho/disku /home/joe/mnt/neco
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

joriga

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 60
Re:zdieľanie disku pripojeného do adresára
« Odpověď #7 kdy: 17 Srpna 2014, 19:29:28 »
Pre úplnosť, disk je do adresára pripojený stále,  cez odkaz v fstab. V právach som povolil prístup na disk aj ostatným
a začalo to fungovať tak, ako to chcem.

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:zdieľanie disku pripojeného do adresára
« Odpověď #8 kdy: 17 Srpna 2014, 19:46:12 »
JJ práva, to jsem si  myslel, ale samba není pro mě to správné ořechové tak jsem se do diskuze příliš nehrnul :).

ntz_reloaded díky za tip.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.