Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Příjem DVB-T v Ubuntu  (Přečteno 1730 krát)

pvub

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Příjem DVB-T v Ubuntu
« kdy: 21 Srpna 2014, 19:39:41 »
Jaké máte zkušenosti s příjmem digitální televize DVB-T v Ubuntu? Jaké aplikace se vám pro příjem DVB-T nejlépe osvědčily ?

kufrbuntu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 72
Re:Příjem DVB-T v Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 21 Srpna 2014, 22:17:07 »
Kaffeine jednoznačně. Jednoduchý, v češtině, bezproblémový programový průvodce, nahrávání, co víc si přát.
Linux nutí lidi přemýšlet, proto má menšinový podíl oproti Windows.

Savalas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 409
Re:Příjem DVB-T v Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 22 Srpna 2014, 11:46:01 »
Ja pouzvam vlc, u kaffeine me stve par veci, jako treba nevychytany minimalni rezim, pri prejeti mysi prez obraz vyskoci nabidky, a nebo se zrusi minimalni rezim pri odchodu z cele obrazovky, taky tam neni ekvalizer, u toho vlc si to clovek musi nastavit, ja ho soustim s parametry
Kód: [Vybrat]
vlc --deinterlace=1 --deinterlace-mode=bob --qt-minimal-view --playlist-tree "channel.conf" Plus nastaveni eq a aby bylo okno na topu ale ne playlist, problemy sou treba v Gnome mi pri preprepnuti kanalu okno poskoci nekolik pixelu nahoru a doleva. V kaffeine nahravam, ale zase oproti vlc nema zachyceni snimku, Jine programy co sem zkouse mi prisly k nicemu.
Kubuntu 18.04/AMD RYZEN 5 3600, Asus PRIME X370-PRO, ASUS DUAL GeForce RTX2060S O8G EVO, RAM Kingston 2x16GB DDR4 2666MHz CL16, 2xWD Caviar Blue 1TB+Seagate BarraCuda 2TB/LVM mirror, Samsung 970 EVO PLUS 250GB, Seasonic M12II-620 Evo, Evolveo Sigma T2, DVD-R/+R Asus DRW-24D5MT, APC Back-UPS ES 700, Eizo EV2450

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Příjem DVB-T v Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 22 Srpna 2014, 12:24:04 »
Kaffeine jednoznačně.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

perteus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re:Příjem DVB-T v Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 18 Září 2014, 10:12:22 »
Kaffeine - umi prubezne nahravat porad takze se muzes o kus vratit, pokud ti neco unikne, nebo proste das pauzu a vratis se po 10 minutach a pokracujes ve sledovani. Hlavni prednosti je, ze ma zabudovany i vyhledavac stanic. U VLC a mam pocit i SMPlayeru musis seznam stanic vytvorit pomoci spesl apky a pak je naimportovat. To je takove to hrani na vic.  :-)

clovicek11

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
  • "Běžný uživatel" :)
Re:Příjem DVB-T v Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 18 Září 2014, 10:31:12 »
Ahoj, já používám Kaffeine i když souhlasím s námitkami o minimálním režimu, ale to mi celkem nevadí.. Nastavení bylo snadné, má EPG a nastavení nahrávání...
Potřebuji hlavně nahrávat, ale zatím jsem nenašel program ve kterém bych nahrávku (MKV) snadno sestříhal. Většinou se posune zvuk  >:(
HTPC:     RPi3 + KODI
Desktop: Lenovo IdeaCentre K330 i7 + Linux Mint 19 + Win10

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.