Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Unity barva pisma v menu  (Přečteno 1451 krát)

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Unity barva pisma v menu
« kdy: 24 Srpna 2014, 19:44:35 »
Zdar,
mrknete prosim na prilozeny obrazek. Je tam rozevrene menu Napoveda a kdyz si vsimente, tak pismo tech jednotlivych polozek je modre. Stejne tak, jak mate v rohu nastaveni systemu, odhlasit, vypnout, ... tak vsechno je modre. Vubec nevim jak jsem k tomu prisel, zacalo to pred casem, ale nemel jsem vubec cas to resit a dneska jsem s tim stravil cely den, ale nic jsem nevygooglil a nepodarilo se mi toho zbavit. On je problem, ze modra je na te tmave barve spatne citelna.
Jinak jsem zkousel menit temata, mam normalni Ambience a dela to i u jinych temat, proste at je tema jakekoli, tak tyhle texty jsou furt modre.
Co s tim?

Jo, Ubuntu 14.04 mam.

[příloha smazaná administrátorem]

Benjamín Peraus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
Re:Unity barva pisma v menu
« Odpověď #1 kdy: 24 Srpna 2014, 21:15:20 »
nenainstaloval jsi nahodou neco jako kubuntu-desktop lubuntu-desktop xubuntu-desktop nebo tak neco ????

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Re:Unity barva pisma v menu
« Odpověď #2 kdy: 24 Srpna 2014, 21:35:54 »
Ano kubuntu-desktop, jsem chtel pouzivat KDE, mozna jeste casem zase zacnu, ale nejak jsem si zvykl na Unity nez jsem si stihl to KDE nastavit.  :)
Myslis, ze by to mohla byt nejaka volba v KDE, ktera se prenesla do Unity?

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Unity barva pisma v menu
« Odpověď #3 kdy: 26 Srpna 2014, 10:52:07 »
V nějakém nastavení v $HOME to rozhodně bude, témata KDE se snaží přizpůsobovat i aplikace pro GTK a pak vzniká takovýto bordel. Zkus najít a případně zlikvidovat soubory .gtkrc a .gtkrc-2.0, případně cokoliv dalšího, co s gtk souvisí a třeba to jen přejmenovat a zkusit restartovat prostředí.

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Re:Unity barva pisma v menu
« Odpověď #4 kdy: 26 Srpna 2014, 18:10:14 »
Dekuji. Zpusoboval to motiv GTK pro KDE, takze jsem to vypnul v KDE a uz je to OK. Jeste jednou diky.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.