Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefunguje zvukova karta v Linuxu Ubuntu 14.04.01  (Přečteno 4165 krát)

MadEGG

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Nefunguje zvukova karta v Linuxu Ubuntu 14.04.01
« kdy: 25 Srpna 2014, 23:44:17 »
Ahoj, mam problem s fungovani zvukove karty na netbooku Asus eee pc 1015bx v OS Ubuntu 14.04.01. Nedari se mi nikde na inetu najit funkcni ovladace pro linuxy. Poradil by mi nekdo jak na to? Jsem v linuxech uplnej novacek, takze doufam, ze mi nekdo poradite a uspesne problem vyresime.

Diky

MadEGG

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Nefunguje zvukova karta v Linuxu Ubuntu 14.04.01
« Odpověď #1 kdy: 31 Srpna 2014, 18:06:20 »
Tak nakonec se jedna o Lubuntu. Pomuze mi nekdo?

marun

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 601
Re:Nefunguje zvukova karta v Linuxu Ubuntu 14.04.01
« Odpověď #2 kdy: 31 Srpna 2014, 20:42:42 »
mohl bys ten problém popsat víc?
co nefunguje co jsi zkoušel a tak

MadEGG

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Nefunguje zvukova karta v Linuxu Ubuntu 14.04.01
« Odpověď #3 kdy: 07 Září 2014, 22:21:17 »
Takze, vec se ma takto. Zkousel jsem prez program identifikovat zvukovku. TO se mi s pomoci na jinem foru podarilo. Zjistil jsem, ze mam zvukovku: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] SBx00 Azalia (Intel HDA) (rev 40)

Bylo mi porazeno, ze mam udelat nasledujici:

1) v nabídce start jdi na Spustit, zadej:gksudo pcmanfm2) vlez do:/etc/modprobe.d/3) otevři souboralsa-base.confv programu Leafpad4) přidej do souboru řádek:options snd-hda-intel position_fix=1a ulož5) restartuj kompmohlo by to fungovat. zdroj:

ALe nepomohlo to.

Dal jsem zkousel stahnout program "Zvukový směšovač ALSA pro GNOME" a pohrat si s vystupy. Tady tento program mi rozeznal zarizeni 2 a obe zaskrtla. Odskrtnout a ulozit nesli, vzdy to bylo po opetovnym zapnuti stejny.

Tady jsem skoncil a nvim jak dal.

MadEGG

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Nefunguje zvukova karta v Linuxu Ubuntu 14.04.01
« Odpověď #4 kdy: 14 Září 2014, 18:25:40 »
Ahoj, prosim je tu nekdo schopny a ochotny mi pomoci? Porad jsem s tim nehnul a ackoliv si tento muj prispevek precetlo prez 150lidi, odezvy jsou prakticky nulove. predem diky.

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Nefunguje zvukova karta v Linuxu Ubuntu 14.04.01
« Odpověď #5 kdy: 31 Října 2014, 10:10:01 »
Ahoj, prosim je tu nekdo schopny a ochotny mi pomoci? Porad jsem s tim nehnul a ackoliv si tento muj prispevek precetlo prez 150lidi, odezvy jsou prakticky nulove. predem diky.

Není jen MUTE funkce zapnuta ?
ovladače lze nainstalovat přes Synaptic.

Tento laptop není až tak běžný. Bude nutno se podívat na anglická fóra.

Na mém Philips Freevents X52CZ po update na U14.04 přestala zvukovka vydávat jakékoliv zvuky.
Microfon ale funguje (vyzkoušeno na Skype)

Je to problém v HW, někde....
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re:Nefunguje zvukova karta v Linuxu Ubuntu 14.04.01
« Odpověď #6 kdy: 01 Listopadu 2014, 09:40:54 »
Na jednom kompu mi po povyseni OS taky prestal jit zvuk. Pomohlo nainstalovat pasystray - "pulseaudio controller for system tray". Diky nemu jsem zjistil, ze doslo k presmerovani zvukoveho vystupu na HDMI a nasledne nastavil na audio vystup.
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.