Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: kubuntu, problem se zvukem  (Přečteno 893 krát)

TUX IN MACHINE

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 576
kubuntu, problem se zvukem
« kdy: 11 Září 2014, 00:30:36 »
Ahoj,
mam problem se zvukem v kubuntu 12.04 lts, najednou mi nejde ovladat hlasitost pomoci FN + up,down, misto toho to ovlada hlasitost hdmi coz me stve, nevim jak a kde system prinutit aby zase ovladal hlasitost analogoveho vystupu jak to bez problemu donedavna fungovalo  ::) Chci aby to ovladalo "vnitrni zvukovy system" proste analog vystup na ktery mam pripojene bedny, takhle to musim delat klikanim rucne coz je otravne. Divne je i nastaveni zvuku ve Phononu, ted po restartu mi pri otevreni vyblinkal chybovou hlasku o crashi (+ reportovani blabla) a jeste dalsi okno s hlaskou jestli chci odstranit hw ktery neni pouzivan nebo tak neco.. (tuhle hlasku to predtim uz nekdy taky vyjelo s tim ze jsem to parkrat stornoval a nakonec povolil at si to teda odstrani, kdyz porad otravuje) pote sem mel vymeteny seznam zvukovych zarizeni ve phononu , byl tam videt pouze nakej divnej vystup, est zvuku fungoval ale neslo prehravat jak z prehravacu mp3, tak  treba youtube/firefox a to ani po zastaveni zvukoveho serveru pripadne jeho killnuti. Tak sem to nakonec restartoval a po restartu uz tam je spravne videt "vnitrni zvukovy system analogove stereo, ktery mam nastaven aby ho preferovalo, pak je tam navic sediva polozka, co tam predtim myslim nebyla "prazdny vystup" a  nakonec Cedar HDMI Audio [Radeon HD5400/6300 Series ] coz je vystup zvuku ktery pouziju jen kdyz ntb zapojim na tv pres hdmi a ktery bezne nepouzivam.

Abych to shrnul potrebuju poradit jak si muzu komplet obnovit nastaveni zvuku.

Mam tento hw:  notebook acer travelmate 5742zg ma to v sobe nejakej intel chipset (nedokazu ted dohledat) a grafiku ati mobility radeon hd 5470) netusim jestli zvuk prehravai ta grafika?
https://www.google.cz/search?client=ubuntu&channel=fs&q=acer+travelmate+5742zg&ie=utf-8&oe=utf-8&gfe_rd=cr&ei=X8kQVOoGzoE9rcuBuAU

TUX IN MACHINE

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 576
Re:kubuntu, problem se zvukem
« Odpověď #1 kdy: 12 Září 2014, 19:13:40 »
tak to vypada ze toto forum je mrtve, budu si muset poradit sam  :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.