Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: New hardware support is available  (Přečteno 1174 krát)

HONZAJAN

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 55
New hardware support is available
« kdy: 12 Září 2014, 22:14:22 »
Dobrý den.
Prosím o radu,jak se mám zachovat.Ve správci aktualizací mi vyskakuje okno New hardware support is available.
Angličtinou nevládnu,a tak po překladu přes internet jsem pochopil,že se to asi týká grafiky.Používám nb Acer aspireV151
monitor 11 palců.Ubuntu 12.04.O přechod na vyšší verzi nemám zájem.Nyní funguje všechno v pohodě a tak si nechci přidělávat nějaké problémy.                                                                                                                                        Honza

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:New hardware support is available
« Odpověď #1 kdy: 12 Září 2014, 23:20:10 »
No problém je trochu obsáhlejší. Je to výzva k povýšení jádra a xserveru, protože máš nepodporovanou verzi ubuntu 12.04.x. Poku nepovýšíš, tak se ti tyto součásti systému nebudou aktualizovat. Myslím že verze s jádrem 3.2 a 3.11 jsou podporovány tj. 12.04.1 a 12.04.5. Ostatní by si měl povýšit, ale nezoufej nic to není. Jen pro jistotu, pokud používáš uzavřené ovladače ty odeber a pak klikni na ten odkaz. Budeš následně překvapen, že to havaruje na nesplnění závislostí.  :)
Takže otevři terminál a pokud nemáš aptitude nainstaluj.
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install aptitudeA pak
Kód: [Vybrat]
sudo aptitude install linux-generic-lts-trusty libgl1-mesa-glx-lts-trusty xserver-xorg-lts-trusty linux-image-generic-lts-trusty
Kód: [Vybrat]
sudo aptitude install -f
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get autoremove

HONZAJAN

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 55
Re:New hardware support is available
« Odpověď #2 kdy: 13 Září 2014, 11:06:52 »
Děkuji za radu.Vše jsem provedl dle návodu a zdá se být vše OK.Jen jsem žil v domnění,že budu mít pět let pokoj.
Nabídka New hardvarde.........,již zmizela.Ještě jednou dík.   Jádro je teď 3.13-35,jestli je to co se ojevuje v Grubu.                                                                                Honza

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:New hardware support is available
« Odpověď #3 kdy: 13 Září 2014, 12:42:50 »
Na pět let pokoj máš je to pořád 12.04 jen si udělal to blbost, že si neinstaloval 12.04.1 s jádrem 3.2. Ono je tohle LTS dost divočina  ;) to u 10.04 bylo klidnější.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.