Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: okraje oken (vyřešeno)  (Přečteno 2207 krát)

globus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
okraje oken (vyřešeno)
« kdy: 14 Září 2014, 21:54:07 »
 Zdar, mám problém, po přechodu na verzi 14.04 nejsou u všech oken okraje. To má  za následek, že otevřená okna se nedají minimalizovat, maximalizovat ani zavírat pomocí znaků (kamenů) v pravém horním rohu. Pouze zavřít klávesovou zkratkou Alt+Q, alt+W. Kl. zkratka Alt+F3 nefunguje, prostě se dialog pro práci s okny nezobrazí. Je to u staršího compu, na novějším notebooku je vše v pořádku. Nastavení pomocí "nastavení" je bez úspěchu.  Používám Kubuntu.
Prosím o pomoc a všem děkuji
« Poslední změna: 25 Září 2014, 19:30:47 od globus »

globus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re:okraje oken
« Odpověď #1 kdy: 18 Září 2014, 17:41:55 »
 Tak jak je vidět, nikdo si s tím neví rady. Já zatím taky ne. Na nic nového jsem nepřišel, takže problém trvá. 
Jestli je uvedeno málo informací, rád doplním.
Tak zatím.

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:okraje oken
« Odpověď #2 kdy: 18 Září 2014, 17:47:48 »
pokud s okny ani nejde hybat, mozna se odinstaloval/nespustil kwin - mrkni se, jestli je balik kwin nainstalovan a jestli po prihlaseni bezi
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

globus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re:okraje oken
« Odpověď #3 kdy: 19 Září 2014, 18:19:52 »
Děkuju. Zkusím a dám vědět. Okny hýbat nejde. Není žádná možnost. Jsou maximalizovaná.

globus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re:okraje oken
« Odpověď #4 kdy: 25 Září 2014, 19:30:21 »
Takže, v správci balíčků jsem zadal KWIN, vybral nainstalovaný balíček, odinstaloval, restartoval a koukal co z toho vyleze. Po třetím pokusu, tedy po odinstalování třetího balíčku v pořadí se okraje objevili. Takže super. Po nezdařeném pokusu jsem vždy odinstalovaný balíček opět doinstaloval. Potíž byla v zapisování hesla, ono se totiž nedalo ani psát do dialogových oken (řádků), takže jsem musel otevřít libre write napsat heslo, to zkopírovat do schránky a pak vložit. Hodně hraní, no. Jinak to bylo ono. Tak moc děkuju.

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:okraje oken (vyřešeno)
« Odpověď #5 kdy: 25 Září 2014, 22:47:52 »
to je divne, pokud to bylo nainstalovane, tak chyba musela byt trochu nekde jinde.

Ale hlavne ze to funguje.

Balicky se daji instalovat/odinstalovat pomoci terminalu a prikazu
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install <jmeno baliku> nebo
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get remove <jmeno baliku>
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

globus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re:okraje oken (vyřešeno)
« Odpověď #6 kdy: 30 Září 2014, 17:21:55 »
 To samozřejmě jde, ale ve správci jsem měl všechny balíčky, které obsahovali slovo KWIN vyjeté. Takže jeden po druhém až jsem našel ten pravý.
Divné to je, protože ve verzi 13.04 vše fungovalo a po povýšení na 14.04 se to projevilo. Musí podotknout, že je to starý žentour. Né, že by byl slabý výkonem, ale nějaký ten rok už má na krku. Tuším tak 15. Konfiguraci fakt netuším 2.5G ram, procesor kolem 2G.
 No hlavně že to maká.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.