Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: LTS srovnání 10.04 versus 14.04 - subjektivní  (Přečteno 1380 krát)

regine

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 826
LTS srovnání 10.04 versus 14.04 - subjektivní
« kdy: 25 Září 2014, 16:07:39 »
Užívám jen verze LTS a měním až při změně kompu či dokonalému "rozdrbání" z mé strany. Tentokrát odešel disk a nechtělo se mi obnovovat ze zálohy přes Clonezilla.
V současnosti 14.04 (jako i dříve 10.04) užívám na dvou zcela rozdílných kompech. Doma desktop Fujitsu a v práci laptop Lenovo.
Můj dojem od vydání a instalace LTS 14.04 (nehodnotím nové GUI) je, že je nestabilní a hodně. Často při startu si "systém" odesílá chybová hlášení.
Naposledy nic neříkající (pro mne):
Kód: [Vybrat]
EOFError('Compressed file ended before the end-of-stream marker was reached',)Nebo nainstaluji SW (naposledy YAGF) a po nějaké době zjistím, že je nefunkční. Po odinstalaci a opětné instalaci zase jede.
V repozitářích nechávají nefunkční SW (příkladně Sound Recorder - nahlásil jsem a pořád tam je).
 :o No asi tak vše. Končím. Jaký dojem z LTS 14.04 z Vaší strany?
Ubuntu 16.04 LTS 32bit, 22.04 LTS 64bit

Heretical

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re:LTS srovnání 10.04 versus 14.04 - subjektivní
« Odpověď #1 kdy: 27 Září 2014, 18:41:34 »
10.04 si už pomalu nepamatuju :) ale 14.04 je u mě stabilní. Nefunkční soft v repozitářích není žádná novinka. Ostuda to každopádně je, a unity v 14,04 to ještě zhoršuje. (aplikace v system tray a nemožnost whitelistu..)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:LTS srovnání 10.04 versus 14.04 - subjektivní
« Odpověď #2 kdy: 29 Září 2014, 08:37:55 »
V repozitářích nechávají nefunkční SW (příkladně Sound Recorder - nahlásil jsem a pořád tam je).

Protoze repozitare pouzivaji vsechny *buntu...to ze neco nefunguje v unity je chyba unity, nikoliv toho programu ktery ve vsech ostatnich prostredich funguje.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.