Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Bezproblémové parametry pro PC s Linux Mint? [vyřešeno]  (Přečteno 2308 krát)

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Bezproblémové parametry pro PC s Linux Mint? [vyřešeno]
« kdy: 03 Listopadu 2014, 10:19:00 »
Prosím o radu, jaké parametry (jaký typ procesoru, jaký typ grafárny) při nákupu hardware pro PC vyžadovat, aby si s ním bez problémů rozumněl Linux Mint.

Jde mi o rady typu: "určitě Intel Core i7, Atom nebrat!", "grafiku rozhodně nVidia, s ATInou má linux věčně problémy" apod.

Taky jde o to, abych se vešel do ceny kolem 15 000. Hry hrát nebudu, předpovídat počasí také ne.

Děkuji.
« Poslední změna: 04 Listopadu 2014, 15:54:11 od Henrynr »
Doma i v práci Linux Mint 17

ludolph

  • Host
Re:Bezproblémové parametry pro PC s Linux Mint?
« Odpověď #1 kdy: 03 Listopadu 2014, 10:45:11 »
Doporucuji: Lenovo ThinkCentre M93p Tiny (cena je sice nekde kolem 20tis, ale provedeni i kvalita je na takove urovni, ze mas na 5 let vystarano a na stole to nezabere zadne misto)

http://shop.lenovo.com/us/en/desktops/thinkcentre/m-series-tiny/m93-m93p/
« Poslední změna: 03 Listopadu 2014, 10:48:02 od ludolph »

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Re:Bezproblémové parametry pro PC s Linux Mint?
« Odpověď #2 kdy: 03 Listopadu 2014, 10:55:59 »
Díky, ale on to bude pracovní stroj (jakože od zaměstnavatele), takže s tou cenou až zase tak šoupat nemůžu :-/

Na druhou stranu nehraje roli, jestli to zabírá na stole místo a vzhled obecně tak nějak neřeším.

Také bych hrozně nerad nechal zaměstnavatele platit za wokna, když tam nebudou. To bude asi oříšek :-(
Doma i v práci Linux Mint 17

ludolph

  • Host
Re:Bezproblémové parametry pro PC s Linux Mint?
« Odpověď #3 kdy: 03 Listopadu 2014, 11:14:27 »
Tech 15tis bez DPH ? Na pracovni pocitac mi to prijde uz trochu malo penez. Co na tom budes delat?
pokud nepotrebujes vykonou grafiku ... staci bohate INTEL HD Graphics
OS windows preinstalled je u koncolvych dodavatelu problem, ale lepsi firmy (napr. HP) to umi dodat i bez OS
Doporucoval bych v tom pripade neco z rady HP Z230.

Zamerne doporucuji kvalitni HW, v praci neni nic horsiho nez resit hlucnej vetrak, nebo levnou zakladni desku.

Jinak si vyskladej sam PC podle svych predstav, vsude je halda firem co ti to rada nabidne, ale ta kvalita casto neni nic moc.
 

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Re:Bezproblémové parametry pro PC s Linux Mint?
« Odpověď #4 kdy: 04 Listopadu 2014, 15:51:37 »
Tak ten komp mi bude sestaven. Najít nějaký, pro který bych si mohl přijet, je nad moje síly.  Prostě se budu modlit, aby to pak běhalo.

Každopádně dík za pomoc.

Doma i v práci Linux Mint 17

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Bezproblémové parametry pro PC s Linux Mint? [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 04 Listopadu 2014, 18:03:51 »
http://www.ubuntu.cz/podpora/komunitni_placena
a proč si nenecháš tady seskládat PC na míru včetně instalace ubuntu?

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Re:Bezproblémové parametry pro PC s Linux Mint? [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 05 Listopadu 2014, 10:55:15 »
Jde o to, abych dostal komp, na kterém si rozhodím linux sám. Proto se snažím vyhnout problematickému HW a v tomto smyslu zněl můj dotaz.

Moje původní myšlenka byla, že zjistím, který HW nebrat, najdu si takový komp bez systému nebo s linuxem (což by byla záruka fungujícího HW), a nainstaluju Mint. Jak jsem brzo zjistil, byla to představa značně naivní. Počítače se bez systému neprodávají, natož s linuxem, natož s Ubuntu. Zbývá tedy možnost kontaktovat značkového výrobce a domluvit si s ním dodávku kompu be woken, což je pro mne nereálné. Nebo si koupit komp sestavený, nebo si ho sám sestavit.

Důvod, proč si to nenechám sestavit u výše uvedené firmy, je jednoduchý: neprošlo by to u zaměstnavatele. On svého dodavatele kompů má a přijít za ním, že si to chci nechat sešroubovat jinde kvůli tomu, aby mi tam nainstalovali linux, je politicky neprůchodné.

Mimochodem, v naší firmě je asi 200 počítačů a já jsem jediný, kdo pracuje na linuxovém desktopu. Je jasné, že jsem tu jako exot a jakákoliv komplikace kvůli linuxu je tedy pro mne nežádoucí.
Doma i v práci Linux Mint 17

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Bezproblémové parametry pro PC s Linux Mint? [vyřešeno]
« Odpověď #7 kdy: 05 Listopadu 2014, 11:44:07 »
Mám již několikátou desku od Asusu a naprostá spokojenost, vše funguje bez laborování.
http://www.czc.cz/asus-m5a99x-evo-r2-0-amd-990x/112018/produkt
http://www.czc.cz/kingston-hyperx-blu-8gb-2x4gb-ddr3-1600-xmp/93440/produkt
http://www.czc.cz/kingston-hyperx-3k-120gb_2/106672/produkt

CPU si dejte jakkékoliv podporované, GPU nějaký střed od nVidia, mám GeForce 7700, tuším Gigbyte.
« Poslední změna: 05 Listopadu 2014, 20:59:03 od Pavel Hrnčíř »

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Re:Bezproblémové parametry pro PC s Linux Mint? [vyřešeno]
« Odpověď #8 kdy: 05 Listopadu 2014, 14:01:32 »
Ty odkazy jsou bohužel přístupné pouze Vám.

CPU bude nejspíš Intel core i5. Grafika bude stačit Intel HD graphic. S tím by linux problém mít neměl.
Doma i v práci Linux Mint 17

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Bezproblémové parametry pro PC s Linux Mint? [vyřešeno]
« Odpověď #9 kdy: 05 Listopadu 2014, 20:59:35 »
Je to opraveno. Ale Intel to není. ;)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.