Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Hromadný tisk souborů .doc z Ubuntu (převod do PDF) [vyřešeno]  (Přečteno 2876 krát)

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Vážení přátelé.

Mám na Vás otázku (a budete mne moci aspoň kamenovat). Potřebuji toto:

A. Vytisknout naráz 199 souborů .doc do nejlépe PDF jednoho
nebo
B. alespoň těch 199 souborů .doc převést (vytisknout) do PDF i třeba 199ks ... dál už to je brnkačka...

Ale tak bych to nemusel tisknout ručně po jednom. A ještě doplnění, každý soubor .doc má jen jednu stranu velikosti 9x6cm .... a já to musím dostat na 8 těchto souboru na jednu A4... to abych se nenudil....

Důvod ?
Teď to budu muset provést asi 5-8x po sobě, než to klient "zpracuje", takže si chci ušetřit vlastní práci. Bohužel klient používá .doc neboť má MS XP a MS Word ... já mám LO a Ubuntu. Takže jediné možné řešení je PDF

Zajisté pro mne není problém těch 199 souboru projet ručně a udělat ručně export do PDF a pak už je to jednoduché.
Chtěl jsem si však ušetřit čas.

Bude někdo kdo bude ochotný poraditi ?? Připouštím svou lenost, nicméně google neporadil, fóra taky mlčí... a instalovat kvůli tomu nějaký MS Word 2013 se mi fakt nechce.... zvláště když nic takového klient nemá.
BTW: teď ty soubory jsou ještě navíc v wps .... to je MS Works.....

Tak kdo první hodí kamenem .... nebo nějakou klávesnicí  ;D
« Poslední změna: 24 Listopadu 2014, 17:08:18 od Petr Merlin Vaněček »
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Hromadný tisk souborů .doc z Ubuntu (převod do PDF)
« Odpověď #1 kdy: 24 Listopadu 2014, 14:50:04 »
jen nápověda:
tady je jak z doc uělat pdf
http://superuser.com/questions/156189/how-to-convert-word-doc-to-pdf-in-linux
tady jak spojit soubory do jednoho pdf:
http://askubuntu.com/questions/2799/how-to-merge-several-pdf-files
třeba ti to pomůže.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Hromadný tisk souborů .doc z Ubuntu (převod do PDF) [VYŘEŠENO]
« Odpověď #2 kdy: 24 Listopadu 2014, 15:05:47 »
jen nápověda:
tady je jak z doc uělat pdf
http://superuser.com/questions/156189/how-to-convert-word-doc-to-pdf-in-linux

třeba ti to pomůže.

Děkuji služebníček. TOHLE bylo přesně to co jsem hledal a funguje přesně tak jak je potřeba...... super děkuji.....
Zajímavé je, že to není popsané v nápovědě LibreOffice....
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:Hromadný tisk souborů .doc z Ubuntu (převod do PDF) [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 03 Ledna 2015, 18:13:53 »
Jeste bych ozivil tema. Vyborny projekt je boomaga. Je to virtualni printer ala fineprint z windows. Jen zdarma....
Kubuntu 20.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.