Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: vmware - sdílení souborů mezi systémy  (Přečteno 7921 krát)

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
vmware - sdílení souborů mezi systémy
« kdy: 18 Února 2007, 14:23:22 »
Mám na virtuálním PC ve vmware nainstalované Windows XP. Potřebuji do nich dostat nějaká data, která mám v Ubuntu, tam s nimi chvíli pracovat a zase přenést zpět. Ideální by bylo s daty pracovat bez neustálého kopírování, protože to budu dělat často a dat bude hodně.

Napadlo mě na Ubuntu spustit FTP a pracovat se soubory přes něj. To je ale při častějším přenášení dost nepohodlné a protože ve vmware mi jede síťovka jenom 10Mb/s, hodně pomalé.

Nešel by nějak v těch Windows připojit domovský adresář z Ubuntu jako disk?

Potřebuji řešení co nejvíce "pro lamy", protože ty soubory bude mezi systémy sdílet taky taťka a ten se s PC moc nekamarádí...

Martin - ViPEr*CZ*

vmware - sdílení souborů mezi systémy
« Odpověď #1 kdy: 18 Února 2007, 14:35:39 »
Myslím že to nejde... ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
vmware - sdílení souborů mezi systémy
« Odpověď #2 kdy: 18 Února 2007, 14:43:58 »
Hmm, myslel jsem si to. Ale třeba ještě někdo něco vymyslí...

Teď mě něco napadlo - ve vmware přidat disk (/dev/sda) a ve Windows na něj zapisovat přes ext3 ovladač. Nebo vytvořit FAT nebo NTFS oddíl a sdílet ten. Každopádně to ale má háček - ten oddíl už bude připojený na Ubuntu a dvakrát jej asi zároveň připojit nemůžu, že?

8472

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Zivot je ako rebrik do kurina, kratky a osraty ...
vmware - sdílení souborů mezi systémy
« Odpověď #3 kdy: 18 Února 2007, 14:48:49 »
no, vo vmware da sa pripajat fyzicky disk (povedzme ako dalsi disk) ze by si ho pripojil do virtualneho systemu, aj ked je to urcene pre advanced users.
ja som skorej premyslal, ze co tak skusit niektoy z moznych sietovych rezimov v nastaveniach pre samotnu virtualnu masinu. napr. HOST-ONLY a pod. neskusal som to zatial, ale mohlo by to byt teoreticky zaujimavejsie ako len tych 10MB. treba skusit. sam som zvedavy, len teraz to nemam kde skusat.
Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
vmware - sdílení souborů mezi systémy
« Odpověď #4 kdy: 18 Února 2007, 15:21:44 »
Ano malo by to ist cez virtualnu siet a v ubuntu sa vytvaraju aj virtualne sietove karty, ale tiez sa mi to este nepodarilo rozbehat.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

bak0nuk3m

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
vmware - sdílení souborů mezi systémy
« Odpověď #5 kdy: 25 Března 2007, 18:03:48 »
Vyresil jsem to...

Staci nastavit vmware jako hosta pres NAT pak ve widlach na vmware dat IPCONFIG a zjistit virt adresu

Na ubuntu nasledne zkusit ping na tuto adresu...
V pripade ze projde tak staci na vidlach nasdilet adresar a z ubuntu se tam pripojit..
vesele sdilim soubory a kopiruju...

max007

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 197
vmware - sdílení souborů mezi systémy
« Odpověď #6 kdy: 14 Června 2007, 11:24:35 »
jo jede to :)
DELL Inspiron 1520 • 15,4", 1440x900 • C2D T5250/1,5GHz/2MB cache • RAM 2GB/667MHz • GF 8400M GS - 128MB • HDD 120GB/5400ot. • Wifi b/g • BT • Ubuntu-II

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
vmware - sdílení souborů mezi systémy
« Odpověď #7 kdy: 14 Června 2007, 22:44:16 »
Citace: bak0nuk3m
Vyresil jsem to...

Staci nastavit vmware jako hosta pres NAT pak ve widlach na vmware dat IPCONFIG a zjistit virt adresu

Na ubuntu nasledne zkusit ping na tuto adresu...
V pripade ze projde tak staci na vidlach nasdilet adresar a z ubuntu se tam pripojit..
vesele sdilim soubory a kopiruju...
Nemuzete prosim napsat podrobneji jak to sdileni nastavit? Mam v Vmware sit nastavenu na NAT a pripojeni k internetu funguje ale co dal? V XP jsem nastavil sdileni adresare ale nevim jak dale nakonfigurovat Vmware-pridat jeste v nastaveni dalsi virt. sitovou kartu? A jak v Ubuntu nasdilim sdileny adresar ktery je v XP spustenych pres vmware?

Skeletonix

  • Host
vmware - sdílení souborů mezi systémy
« Odpověď #8 kdy: 15 Června 2007, 15:26:16 »
koukněte na wiki na problematiku samba a ssh. Chová se to jako samostatný Pc tka tyto nástroje musí standartně fungovat !

oudrnicky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 64
vmware - sdílení souborů mezi systémy
« Odpověď #9 kdy: 17 Června 2007, 14:02:44 »
Zdravím všechny také zkouším sdílení VMware-winXP s Ubuntu Feisty ale vůbec se nedaří.
V XP jsem nastavil nový adresář Dokumenty jako sdílený.  IExplorer je funkční. IPCONFIG ukáže adresu: 192.168.150.133 . Jak se na tuto adresu s Feisty připojit a nasdílet tento adresář aby byl vidět z Feisty čitelný? Hlavně aby se v XP přes VMware dal číst adresář Documents v domovském adresáři FF? Podle Wiki jsem to zkoušel ale neúspěšně. Nemůže to být tím že ta XP jsou přes VMware? Mohl by mi někdo  začátečníkovi poradit jak to co nejjednodušeji nasdílet?

Potkan007

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
vmware - sdílení souborů mezi systémy
« Odpověď #10 kdy: 18 Června 2007, 11:39:32 »
Nejde to. Pouzivam VMware a ocenil bych tuto funkci... Skoda toho

ok1dtm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342
vmware - sdílení souborů mezi systémy
« Odpověď #11 kdy: 22 Června 2007, 20:43:13 »
Citace: Potkan007
Nejde to. Pouzivam VMware a ocenil bych tuto funkci... Skoda toho
Ale jde!
V /home jsem vytvořil adresář /sdílení
Nevím jestli to někomu pomůže ale sdilenív VMware serveru 1.03 mi funguje. V /Etc/Samba/smb.conf jsem nechal pouze toto:
interfaces = vmnet1
bind interfaces only = yes
workgroup = DOMA
netbios name = ubuntu
encrypt passwords = yes
security = share

[home]
path = /home/josef/sdileni
available = yes
browsable = yes
public = yes
writable = yes

[global]
wins support = yes

Netbios name můžete upravit podle vašeho Ubuntu, sambu restartovat:
sudo /etc/init.d/samba restart
-V VMware-server přidat další Enthernet adapter a nastavit Custom /dev/vmnet1
Spustit Win2k nebo XP a v síťových připojeních- sdileni souboru a tiskaren nainstalovat Služba-Service adv. protocol.
potom v XP nebo W2K -Místa v síti-celá síť-DOMA-Ubuntu-Home se objeví sdílený adresář /sdileni a vše jede velice svižně. Bohužel sdílení v Win98se se mi nastavit nedaří asi PEBKAC :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.