Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Dreamweaver vs Wine  (Přečteno 1869 krát)

bak0nuk3m

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Dreamweaver vs Wine
« kdy: 19 Února 2007, 12:48:42 »
Ahoj vsem, dal jsem dohromady spojeni DreamWeaver 8.0 pod Wine
jenze jeden velkej problem je rychlost, v pripade ze pouziju trosku slozitejsi webovou stranku tak prepinani
mezi preview a kodem je tak strasne pomale ze me z toho asi jebne...

Nemate s tim nekdo zkusenosti ? co rychlost crossover ? je to lepsi ?
Dekuju za odpoved...

btw zkousel jsem i alternativy pod linux ale i kdyz me win a jeji programy smrdej prijde mi ten dream fakt nejlepsi
hlavne kdyz clovek dela s hodne csskama...

Diky za odpovedi

bak0nuk3m

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Dreamweaver vs Wine
« Odpověď #1 kdy: 19 Února 2007, 15:52:38 »
jeste bych k tomu doplnil jednu velmi dulezitou vec...
Ta pomala rychlost a strasne zaseky se zacnou delat ve chvili kdy se v tele pouzivam nejaky css
ktery nemam definovany... (proste stand include soubor)

V tuto chvili je to konecna...

Jinak kdyz dam do hlavicky odkaz na css soubor je to OK...

Na widlach se to takhle nechova... je to divne...

krtz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Dreamweaver vs Wine
« Odpověď #2 kdy: 19 Února 2007, 16:14:10 »
Dobry den,

podle mych zkusenosti je popisovane chovani pod wine normalni. Ja teda nepouzivam Dreamweaver, ale neodpustil jsem si Photoshop (preci jen zvyk na klavesove zkratky apod. zvitezil) a musim pouzivat obcas Flash. Pod Wine tedy provozuji Adobe Flash 8 Professional a Adobe Photoshop 7.
Obe aplikace k cinnostem, ktere potrebuji funguji dobre - to znamena ve Photoshopu napr. nasati nejake barvy, selekce objektu v nejake vrstve a nasledne save for web, ve Flashi pak v podstate pouze exporty do SWF (pisu vse v actionscriptu pod Eclipse, kreslit nepotrebuji - dodava mi grafik).
Ovsem zkusil jsem pro zajimavost pod obema aplikacemi i nejakou slozitejsi cinnost - neco namalovat, presouvat, zvetsit apod. a proti windows je to velmi pomale a k normalni praci napr. grafika naprosto nevhodne.

Podle meho skromneho nazoru neni mozne od win32 knihoven pod Linuxem ani vice ocekavat. Adobe aplikace proste nejlepe behaji ve svem nativnim prostredi, tj. Mac OS X (i kdyz pod Intely je zde rovnez  docasne nejaka simulace a uzivatele si stezuji na nizsi rychlost oproti drivejsimu IBM procesoru) nebo pod Billovymi Windows.

Jedine bych doporucil mit Wine up to date - treba se neco zlepsi. Konkretne u Dreamweaveru bych pak doporucil opustit vizualni prostredi a psat XHTML a CSS primo rucne, napr. v uchazejicich editorech Quanta a Cssed. Pokud trvate na vizualnim prostredi, pak existuje i nejaky editor pro Linux, tusim ze se jmenuje Nvu a je soucasti Mozilla suite. I kdyz chapu, ze pokud jste zvykly na urcity luxus z komercniho Dreamweaveru, tezko Vas to uspokoji :)
SONY VAIO VGN-BX197XP / Ubuntu 7.04 "Feisty Fawn"

bak0nuk3m

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Dreamweaver vs Wine
« Odpověď #3 kdy: 19 Února 2007, 21:29:32 »
jj je to presne tak jak pisete....
Dneska jsem s tim vicemene cely den experimentoval a pro ty kteri resi stejny problem par postrehu

1. v pripade pouzivani dreamweaveru (zakladni pouzivani) je vsechno OK az do chvile kdy je v aplikaci nadefinovano cca 53 div id stylu... v tento moment to zacina bejt vsechno trochu pribrzdene ale stale se to da...

2. Ve chvili, kdy nadefinovane CSS styly presunu do externiho css souboru (neni nadefinovano v index souboru) vse je vcelku ok

3. V pripade nahrazeni casti zdroje includem a naslednem editovani tohoto include file nastava zminovany problem - pomuze vlozeni odkazu na styl do toho souboru.
nicmene v tuto chvili pri editaci (otevreni) vice nez jednoho tohoto souboru je to problem - hodne se prace zpomali vicemene me prijde ze wine nestiha...

Jinak co se tyka me, presel jsem na ubuntu a jsem spokojenej pod wokna bych uz nechtel i pres to ze zacatky byly tezke, nicmene dreamweaver mam legos, zivim se tim a je to celkem problem protoze v tom jedu rychle a delam na nem uz nekolik let...

NVU- celkem fajn ale chybi mi tam propracovanej css editor ala dreamweaver a automaticke doplnovani kodu

Aptana - super IDE perfektni doplnovani kodu , chybi mi opet css a hlavne nahled v aptane je generovan jadrem moz. ktere se bohuzel pod ubuntem chova malicko jinak nez treba pod windows... vysledkem je ze se vse odladi na tomto nahledu nasledne se to otevre ve firefoxu pod oknama a jsou tam rozdily, nehlede ne IE ale to je vec jina tam se s tim da pocitat...

BlueFish - celkem fajn jenze opet absence nahledu a propracovaneho CSS editoru..

Proste moje pozadavky jsou nahled na okno, propracovany css editor, doplnovani kodu... zatim jsem nic lepsiho nebo alespon stejneho jako dream nenasel a bohuzel nemam cas laborovat dal...

No budu jeste muset zkusit jina fora kdyz neco zjistim doplnim...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.