Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ext4 sata externí usb disk  (Přečteno 1970 krát)

boonn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 296
  • Urgulak the Great
ext4 sata externí usb disk
« kdy: 18 Ledna 2015, 12:20:36 »
Prodal jsem stolní PC a nechal si 1 tb 3,5" disk, mám na něm data. Přišel mi na něj rámeček, po zapojení disk vydává zvuky, takže evidentě jede, ale nejsem schopen ho připojit. Ubuntu se tváří,j ako že ho vůbec nevidí, jediná známka, že se nevypne (počítač) dokud nevypnu i tento disk. Ve widlích 8.1, když chvíli kvrdlam s koncockou, do kt. je disk připojen, tak na milisekundu naskočí v zařízení. Jednou mi tam vydržel dýl a pak se začalo instalovat zřízení a pak to celé spadlo. Tak vím, že widle dovedou zamknout disk, ale myslím, že tím to není, to by ho alespoň ubuntu nebo widle viděli, fyzicky, třeba bez obsahu ... V biosu, resp. uefi nic moc nevidím, ani nevím jestli mám vidět. Každopádně počítám, že by se jim ext4 moc nelíbilo. Krom dat je na tom nahráno taky ubuntu, prostě tak jak jsem to vyndal z pc.

Shnu.li to lsusb, fdisk atp. nic nikde nevidí, jediná úvaha jestli rámeček funguje správně, nebo fakt nevím. Kdyby tu byl někdo z Varů, Nejdku, kdo by mi to za úplatu rozchodil, ať se mi prosím ozve, díky, protože mě už fakt nenapadá co zkusit a momentálně stolní pc, nebo techniku abych to vyzkoušel nemám, a chlapíkům tady z obchodu s počítačema nevěřím, že ví co je ext4 atp. ...
The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
   ~ Socrates
 Use linux flarerpg.org - great open source game

Pavel Půlpán

Re:ext4 sata externí usb disk
« Odpověď #1 kdy: 18 Ledna 2015, 13:29:16 »
Ahoj, to evidetntne vypada na hw problem, at uz ramecku nebo disku.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:ext4 sata externí usb disk
« Odpověď #2 kdy: 18 Ledna 2015, 14:54:09 »
Nepises ci mas ten usb ramik napajany pretoze 3.5" disk potrebuje externe napajanie. Pokial sa to pokusas napajat iba z usb tak to bude chyba. To by mozno aj odpovedalo spravaniu. Ked sa disk roztaca stupa odber a nestaci napajanie, ked sa disk trochu ukludni a klesne odber tak nabehne elektronika a pc sa ho pokusi pripojit cim zasa zvysi odber a nestaci napajanie.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:ext4 sata externí usb disk
« Odpověď #3 kdy: 18 Ledna 2015, 17:08:16 »
Tak ako píše TIBOR, najskôr to bude napájanie.
*Mal by ti stačiť usb kábel  2 USB AM to Mini USB 5P napr. na alza >> 2x-usb-a-mini-5-pin-y-napajeci

*edit viď post nižšie jmp
« Poslední změna: 18 Ledna 2015, 17:55:02 od Dano V »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

jmp

  • Host
Re:ext4 sata externí usb disk
« Odpověď #4 kdy: 18 Ledna 2015, 17:22:22 »
jeden USB 2.0 port má strop 500mA, takže ani s 1A to obvykle nebude stačit na ukrmení 3.5 palcového disku...

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:ext4 sata externí usb disk
« Odpověď #5 kdy: 18 Ledna 2015, 17:53:38 »
jeden USB 2.0 port má strop 500mA, takže ani s 1A to obvykle nebude stačit na ukrmení 3.5 palcového disku...
Máš pravdu, len mi je divné že sa predáva „rámeček” bez možnosti napojiť to na adaptér :-\ Som si to nejak zamenil s krabičkou/boxom  :-[  Už som naspäť  :)
« Poslední změna: 18 Ledna 2015, 17:57:48 od Dano V »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

boonn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 296
  • Urgulak the Great
Re:ext4 sata externí usb disk
« Odpověď #6 kdy: 18 Ledna 2015, 20:26:42 »
Nepises ci mas ten usb ramik napajany pretoze 3.5" disk potrebuje externe napajanie. Pokial sa to pokusas napajat iba z usb tak to bude chyba. To by mozno aj odpovedalo spravaniu. Ked sa disk roztaca stupa odber a nestaci napajanie, ked sa disk trochu ukludni a klesne odber tak nabehne elektronika a pc sa ho pokusi pripojit cim zasa zvysi odber a nestaci napajanie.

Ahoj, jo mám ho napájený, to jsem nepsal, 3,5" jsou jak píšeš právě napájený. Hm, asi hw.
The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
   ~ Socrates
 Use linux flarerpg.org - great open source game

boonn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 296
  • Urgulak the Great
Re:ext4 sata externí usb disk
« Odpověď #7 kdy: 20 Ledna 2015, 20:49:25 »
Někdo ve Varech a okolí?
The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
   ~ Socrates
 Use linux flarerpg.org - great open source game

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.