Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Aktualizace nemá ráda Skype  (Přečteno 2159 krát)

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Aktualizace nemá ráda Skype
« kdy: 04 Února 2015, 18:21:51 »
Dobrý den,
Známé na starší PC jsem nainstalovala Ubuntu 12.04 LTS 32bit které z novějších systémů ještě ucházejícím způsobem jede. Používá to hlavně na internetové bankovnictví a na Skype. Problém je pouze se Skype, přesněji s její webkamerou která jede pouze po změně 4 řádku ve spouštěcím souboru takto: Exec=bash -c 'LD_PRELOAD=/usr/lib/i386-linux-gnu/libv4l/v4l1compat.so skype'
Radu a postup jsem našla tady:
Kód: [Vybrat]
http://wiki.ubuntu.cz/programy/internet/audio-video_komunikace/skype?redirect=1Jenže to jede pouze do příští aktualizace systému. Jednou Rover623 k tomuto problému komusi napsal: „Upozorňuji, že po aktualizaci Skype se ten spouštěč přepíše zpět, pokud jsi jediný uživatel, je lepší to uložit lokálně
Zdroj tady:
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=68576.msg492009#msg492009
Jediná uživatelka  PC  je, ale není mi jasné čemu přesně Rover říká uložit lokálně a zda potom další aktualizace Skype už nepřepíše zpět.
Nevíte někdo něco o tom bližšího?
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Aktualizace nemá ráda Skype
« Odpověď #1 kdy: 05 Února 2015, 12:19:09 »
Uložiť upravený spúšťač skype do .local/share/applications?
« Poslední změna: 05 Února 2015, 12:22:07 od Dano V »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Aktualizace nemá ráda Skype
« Odpověď #2 kdy: 05 Února 2015, 12:55:19 »
Je tam asi 10 řádků, tak po opravení čtvrtého řádku všech deset zkopírovat do applications, nebude tam nějaký mimeapps.list nebo něco podobného? Nebo jak uložit? Až se k ní dostanu, tak to odzkouším a určitě dám vědět.
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Aktualizace nemá ráda Skype
« Odpověď #3 kdy: 05 Února 2015, 18:54:42 »
Tak jsem se na to byla dívat a applications tam není. Obr v příloze
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Aktualizace nemá ráda Skype
« Odpověď #4 kdy: 05 Února 2015, 19:24:05 »
Tak tam ten adresář "applications" vytvoř a spouštěč do něj nakopíruj. Systém dá vždy přednost tomu lokálnímu a aktualizace se ho netýkají.

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Aktualizace nemá ráda Skype
« Odpověď #5 kdy: 05 Února 2015, 19:46:46 »
Citace
Systém dá vždy přednost tomu lokálnímu a aktualizace se ho netýkají.
To zní pěkně  :)
Takže pokud tomu správně rozumím v .local/share vytvořím složku „applications“ a do ní nakopíruji spouštěč (těch asi 10 řádků) a hotovo.
Dřív se k ní nedostanu až zase zítra dojde z práce, ale jak to půjde tak to odzkouším a dám vědět jak to dopadlo. Zatím díky a aby to nebylo zcela zadarmo +    J.
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Aktualizace nemá ráda Skype
« Odpověď #6 kdy: 06 Února 2015, 18:49:00 »
Tak jsem to tam zkopírovala, doufám že dobře, to se nakonec časem pozná a kdyby byly nějaké problémy, tak se zase ozvu.
Pánové, děkuji Vám moc za ochotu a navedení.  Dávám +  Jana.
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.