Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nejde Wi-Fi karta  (Přečteno 7902 krát)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Nejde Wi-Fi karta
« kdy: 09 Února 2015, 16:16:12 »
Hezký den všem.
Povzbuzen článkem ve wiki, že většina karet se prostě strčí do slotu a jedou, jsem tam jednu strčil a nejede. Samo, že jsem hodil
Kód: [Vybrat]
lspci | grep Network
00:0a.0 Network controller: Texas Instruments ACX 111 54Mbps Wireless Interface

a karta tam byla. Tak jsem hledal na angl. Ubuntu a našel k příslušné kartě toto:
Citace
DWL-G520+ - Model
? (Texas-Instruments ? ? ? ) - Chipset
acx111 - Driver
Yes - Supports network install
Yes - Supperted in installed system
Yes (WPA not out-of-the-box) - Works aout of the box

Works fine together with AirPort Express, using 128 bit WEP.
Works with WPA with ndswrapper drivers and without NetworkManager
(wpa_supplicant from command line).-

2008-04-08 - Last updated

Znamená to tedy, že při šíření signálu se šifrováním WPA je nutno instalovat Windows drivery via Ndiswrapper ? Proč ten rozdíl - v popisu NDS ... a na wiki NDIS ... je to to samé vůbec?

Také nemohu najít ani ty Win drivery - na stránkách výrobce je jen instalační utilita, kde jsem se k samotným souborům .sys / .inf apod nedorozbaloval. Leda až budu u PC s Win, tak zkusit ty soubory *.cab ještě propátrat.

Na stránkách projektu ndiswrapper - navzdory tomu, co je psáno ve wiki - také ty ovladače nemohu najít. Je tam také jen nějaká utilita.

Poraďte prosím a jestli máte někdo ty drivery třeba u sebe, tak prosím přiložte.
« Poslední změna: 09 Února 2015, 16:19:11 od Tracer »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Nejde Wi-Fi karta
« Odpověď #1 kdy: 09 Února 2015, 17:40:58 »
je to dlink DWL-G520? ak hej tak na tejto stránke driver je. Please select the correct hardware revision. vyber A alebo B a potom sa zobrazí výber driveruhttp://www.dlink.com/uk/en/support/product/dwl-g520-802-11g-wireless-lan-pci-card(to bolo pre g520bez plus) sú tam po rozbalení .cat .sys .inf

edit:http://www.dlink.com/uk/en/support/product/dwl-g520plus-airplus-g-11-22-54mbps-wireless-lan-pci-adapter
nainštaluj  unshield
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install unshield a rozbaľ tie .cab súbory príkazom v správnej zložke napr.
Kód: [Vybrat]
unshield x data1.cab potom sa dostaneš k .inf aj .sys 
« Poslední změna: 09 Února 2015, 18:06:28 od Dano V »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Nejde Wi-Fi karta
« Odpověď #2 kdy: 09 Února 2015, 18:36:18 »
Jakože mám se nejdříve dostat pomocí
Kód: [Vybrat]
cd -P
do konkrétní složky nebo místo "x" dosadit cestu ?
Kód: [Vybrat]
unshield /home/u1/Drivers/data1.cab
*.cab jsem zkusil rozbalit po instalaci 7zip a stále nešlo otevřít. Ani ve Win to 7zip neotevřel a to nebývá zvykem ? ? ?

Jinak nainstaloval jsem ndisgtk a nechce se spustit. V exec bylo gksu ...  a to jsem změnil na Exec=sudo /usr/sbin/ndisgtk. Stejně se to nespustí. Nebo se to označuje jinak, že je třeba to spustit s právy ?

Přes terminál jsem nainstaloval nějaký ovladač ale kontrola vyhodila, že nainstalován, ale nebylo tam přidružené zařízení. No a jak už je u nás zvykem, tak návod ne wiki je opět poloviční a není tam, příkaz, jak ten driver z ndiswrapper odinstalovat. Nevíte někdo ?
« Poslední změna: 09 Února 2015, 18:47:13 od Tracer »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Nejde Wi-Fi karta
« Odpověď #3 kdy: 09 Února 2015, 18:54:04 »
unshield x /cesta/k/*.cab
x  je príkaz na Extract

U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

petertomasy

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 856
Re:Nejde Wi-Fi karta
« Odpověď #4 kdy: 09 Února 2015, 19:01:59 »
ak je to  :
Citace
Network controller [0280]: Texas Instruments ACX 111 54Mbps Wireless Interface [104c:9066]

malo by stačiť skompilovať si tento driver
Kód: [Vybrat]
git clone git://acx100.git.sourceforge.net/gitroot/acx100/acx-mac80211
cd acx-mac80211
make
sudo make install
sudo depmod
vytvorí sa ti modul acx-mac80211.ko
Citace
peter@peter:~/Plocha/acx-20080210/acx-mac80211$ modinfo /home/peter/Plocha/acx-20080210/acx-mac80211/acx-mac80211.ko
filename:       /home/peter/Plocha/acx-20080210/acx-mac80211/acx-mac80211.ko
license:        GPL
description:    ACX Slave Memory Driver
author:         Todd Blumer <todd@sdgsystems.com>
version:        v0.6.0-gv20130127-4-gb6fc314
description:    Driver for TI ACX1xx based wireless cards (CardBus/PCI/USB)
author:         ACX100 Open Source Driver development team
license:        Dual MPL/GPL
firmware:       tiacx111r16
firmware:       tiacx111c16
firmware:       tiacx111
srcversion:     9D5E8968C46D9D274E0794F
alias:          pci:v0000104Cd00009066sv*sd*bc*sc*i*
alias:          pci:v0000104Cd00008401sv*sd*bc*sc*i*
alias:          pci:v0000104Cd00008400sv*sd*bc*sc*i*
alias:          usb:v0451p60C5d*dc*dsc*dp*ic*isc*ip*in*
alias:          usb:v0CDEp0017d*dc*dsc*dp*ic*isc*ip*in*
alias:          usb:v057Cp6201d*dc*dsc*dp*ic*isc*ip*in*
alias:          usb:v057Cp5601d*dc*dsc*dp*ic*isc*ip*in*
alias:          usb:v07B8pB21Ad*dc*dsc*dp*ic*isc*ip*in*
alias:          usb:v2001p3B01d*dc*dsc*dp*ic*isc*ip*in*
alias:          usb:v2001p3B00d*dc*dsc*dp*ic*isc*ip*in*
depends:        mac80211
vermagic:       3.13.0-45-generic SMP mod_unload modversions
parm:           hwcrypto:uint
parm:           watchdog:uint
parm:           debug:Enable hw encryption support (uint)
parm:           debugflags:read/set flag names: +L_CTL,-L_BUFT etc

ďalej firmware zoženieš odtialto alebo :
Kód: [Vybrat]
for i in "" c16 r16 ; do wget -P /lib/firmware http://acx100.erley.org/fw/acx111_1.2.1.34/tiacx111$i ; done   



Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Nejde Wi-Fi karta
« Odpověď #5 kdy: 09 Února 2015, 20:14:26 »
Peter: Prosím trochu víc polopatický postup - jsem naprostý like. /Co udělat, co potom, kde to pak najdu atd./

Děkuji pánové.
« Poslední změna: 09 Února 2015, 20:25:29 od Tracer »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Nejde Wi-Fi karta
« Odpověď #6 kdy: 09 Února 2015, 21:22:11 »
Tak jsem odinstaloval v ndis starý drivery a po menší anabázi (bylo nutno přejmenovat .sys - soubor) instaloval ty z toho .cab souboru a kontrola prokázala, že jsou nainstalovány a zařízení přidruženo. Dále jsem dopsal na konec souboru
Kód: [Vybrat]
/etc/modules ndiswrapper a restartoval (dle wiki).

Stále se však nezobrazuje možnost wi-fi připojení a dostupné sítě. Je to třeba ještě nějak iniciovat, čico ? Co mám ještě udělat, abych se mohl normálně nebo aspoň nenormálně, ale hlavně připojit ?

Peter: Sorry za tu předchozí prosbu - ta byla z únavy.
 - Takže přesnější dotaz: Prostě jen udělám tu postoupnost, kterou jsi mi nacitoval, pak restartuji a mělo by to být ? Nebo je třeba ještě něco, co tobě je samozřejmé a já to vůbec neznám ? Děkuji
« Poslední změna: 09 Února 2015, 21:29:05 od Tracer »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

petertomasy

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 856
Re:Nejde Wi-Fi karta
« Odpověď #7 kdy: 09 Února 2015, 21:50:06 »
čo konkrétné ti nie je jasné?  Dosť podrobne som ti napísal postup , jednotlivé príkazy, aj odkiaľ zoženieš firmware , lepšie to neviem ...
napíš , čo  ti nie je jasné .

ak nemáš ništalovaný "git" tak ho nainštaluj
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install git build-essential linux-headers-$(uname -r)
ráno múdrejšie večera , aj zajtra je deň... ;D

linky z ktorých som čerpal
http://sourceforge.net/p/acx100/news/2010/08/acx-mac80211-git-repository-has-moved/
https://wiki.debian.org/acx#Texas_Instruments_ACX100.2FTNETW1100.2C_ACX111.2FTNETW1130.2C_ACX100USB.2C_TNETW1450_devices
http://acx100.erley.org/fw/acx111_1.2.1.34/
« Poslední změna: 09 Února 2015, 22:02:23 od petertomasy »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Nejde Wi-Fi karta
« Odpověď #8 kdy: 10 Února 2015, 16:34:24 »
Tak jsem se své nejasnosti pokusil shrnout do 4, co nejpřesnějších, otázek  ::)  Do rána jsem nejspíš nezmoudřel  :-\

1. Ten driver vezmu kde? To si jako stáhne ten GIT a rovnou z toho udělá ten modul?

2. V podstatě vůbec nerozumím tomu, co by mělo vyplynout z toho druhého delšího bloku "citace". Co mám pak udělat s tím vytvořeným modulem? To ho jako spustím, něco to udělá a pak mi najede Wi-Fi ? Hned,po restartu nebo ještě třeba něco dalšího ?

3. K čemu ten firmware ?

4. Když už jsem nainstaloval ty ovladače via ndiswrapper a jsou v pořádku nainstalovány a je k tomu přidružena ta Wi-Fi karta (objevilo se stejné číslo, které jsi uvedl [104c:9066] - takže asi opravdu v pořádku), dle návodu modifikoval jsem soubor "etc/modules" a restartoval - čímž návod končí, tak proč to nejde - proč se mi neobjeví možnost se připojit ? ? ?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

petertomasy

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 856
Re:Nejde Wi-Fi karta
« Odpověď #9 kdy: 10 Února 2015, 19:36:12 »
Citace
1. Ten driver vezmu kde? To si jako stáhne ten GIT a rovnou z toho udělá ten modul?

ten driver (teda len archív) stiahneš pomocou aplikácie "git"

Kód: [Vybrat]
git clone git://acx100.git.sourceforge.net/gitroot/acx100/acx-mac80211
vytvorí sa ti  adresár "acx-mac80211"

Kód: [Vybrat]
cd acx-mac80211 vstúpiš do toho adresára

Kód: [Vybrat]
make  skompiluje modul

Kód: [Vybrat]
sudo make install nainštaluje modul

Kód: [Vybrat]
sudo depmod update závislostí

Citace
2. V podstatě vůbec nerozumím tomu, co by mělo vyplynout z toho druhého delšího bloku "citace". Co mám pak udělat s tím vytvořeným modulem? To ho jako spustím, něco to udělá a pak mi najede Wi-Fi ? Hned,po restartu nebo ještě třeba něco dalšího ?
  no z toho druhého bloku vyplynulo toto: pomocou "modinfo" už názov tejto aplikácie hovorí , že je to rozsiahla informácia modulu ktorý ti skompiluješ konkrétne  "acx-mac80211.ko"

Kód: [Vybrat]
peter@peter:~/Plocha/acx-20080210/acx-mac80211$ modinfo /home/peter/Plocha/acx-20080210/acx-mac80211/acx-mac80211.ko
Citace
1,  alias:          pci:v0000104Cd00009066sv*sd*bc*sc*i* 

no tu je presne tvoje ID  :  Network controller [0280]: Texas Instruments ACX 111 54Mbps Wireless Interface [104c:9066]
Citace
K čemu ten firmware ?

Citace
2,     firmware:       tiacx111r16
        firmware:       tiacx111c16
        firmware:       tiacx111
modinfo hovorí , že potrebuješ pre fungovanie aj propietarny softvér " firmware" a to konkrétne  "tiacx111r16"  "tiacx111c16"  "tiacx111"  získaš ho  buď normále skopírovaním z ineternetu  zo stránky , čo som ti poslal , alebo (jednoduchšie) pomocou toho príkazu  nižšie
Kód: [Vybrat]
for i in "" c16 r16 ; do wget -P /lib/firmware http://acx100.erley.org/fw/acx111_1.2.1.34/tiacx111$i ; done tu musíš byť root pretože firmware sa skopíruje do /lib/firmware.
po reštarte by wifina mala pracovať "out fo box"
driver samotný (open source) bez firmware (propietárny) nefunguje bohužiaľ... 

Citace
4. Když už jsem nainstaloval ty ovladače via ndiswrapper a jsou v pořádku nainstalovány a je k tomu přidružena ta Wi-Fi karta (objevilo se stejné číslo, které jsi uvedl [104c:9066] - takže asi opravdu v pořádku), dle návodu modifikoval jsem soubor "etc/modules" a restartoval - čímž návod končí, tak proč to nejde - proč se mi neobjeví možnost se připojit ? ? ?
  Neviem , nemám skúsennosti ,ale asi nepoužívaš ten správny  windowsácky ovládač , tam je to niekedy lotéria.  dúfam , že som ti to vysvetlil polopatisticky ....  aj toto je linux (niekedy)   :-X
« Poslední změna: 10 Února 2015, 19:40:34 od petertomasy »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Nejde Wi-Fi karta
« Odpověď #10 kdy: 10 Února 2015, 20:14:26 »
Děkuji za trpělivost. Je to tedy mazec - takhle složitá instalace driverů. Tyhle všechny informace bych nikdy sám nedohledal a nepospojoval. Doufám, že mám opravdu jen smůlu na model té Wifiny. Nejlepší by bylo ji vyměnit s nějakým Winařem za trochu lépe podporovanou :-) . Aj tak si však k Ubuntu nacházím sympatie.

Díky i všem ostatním, kteří tady stále radí a občas musej mít aj docela nerva.

PS: Budu moci vyzkoušet nejdřív o víkendu.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

petertomasy

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 856
Re:Nejde Wi-Fi karta
« Odpověď #11 kdy: 10 Února 2015, 21:03:50 »
treba si uvedomiť , že to je nie binarka ale zdrojový kód,  klasické ovladače sú priamo v jadre (teda 99,99 %) a  tie čo nie sú , tak chvala bohu sa daju vyrobiť zo zdrojákov ( ak existujú ). zložité to nie je , mne to trvalo komplet  asi 40 sekund .

keď bude problém , pošlem ti ho aj s firmware ...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Nejde Wi-Fi karta
« Odpověď #12 kdy: 10 Února 2015, 21:20:07 »
Díky, toho si velmi vážím - není to ničí povinnost. Je fajn, že jsou lidé s benefity. Přidám tedy příspěvek, pokud budu mít trable.

Samotný proces asi potom složitý tak nebude, ale nevím, jak dlouho bych musel studovat na to, abych dal do kupy takový postup  :o
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Nejde Wi-Fi karta
« Odpověď #13 kdy: 13 Února 2015, 10:10:43 »
Takže tento příspěvek již přes wifi-kartu.

Vše se povedlo, jen jsem se trochu vylekal, když to tam v průběhu hodilo hlášení, že nemůže načíst nějaká privátní data - čico. Ale nemělo to vliv.

Problém je v tom, že přijímaný signál je tedy opravdu na hraně realizace spojení. Nevím jestli ta karta je tak mizerná, porouchaná či je problém jinde - třeba, že je třeba někde v tom firmwareu kartě nastavit zisk - nebo v nějaké příslušné utilitě. Fakt nevím. Standartně mám na stejném místě, dle zařízení zisk 60 - 80 % . Teď je to opravdu na hraně a sebemenší kolísnutí = odpojení.

Závěrečný dotaz: Jestli jsem to dobře pochopil, tak z těch všech prvotně stažených souborů (adr. acx-mac80211) je tedy vytvořen ten driver modul, který se pak jen nainstaluje. A tady ta otázka - tento modul už je samostatný a jen se instaluje "sudo make install" a updatnou závislosti "sudo depmod" nebo je tato instalace stále závislá na aplikaci "Git" ?

Jde mi o to, že bych si na flashku uložil ten modul a ten firmware, a v případě, že nebudu mít k dispozici kabel (nebudu moct stáhnout a instalovat "Git"), se připojím tak. že jen nainstaluji modul a zkopíruji do příslušného umístění FW.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

petertomasy

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 856
Re:Nejde Wi-Fi karta
« Odpověď #14 kdy: 13 Února 2015, 17:46:05 »
Citace
Takže tento příspěvek již přes wifi-kartu.
funguješ cez ndis , alebo cez skompilovaný driver?

Citace
tento modul už je samostatný a jen se instaluje "sudo make install" a updatnou závislosti "sudo depmod" nebo je tato instalace stále závislá na aplikaci "Git" ?
  instalacia do systemu
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install git
ano, "Git " je distribuovaný systém riadenia revízií, ktorý vytvoril Linus Torvalds. Git je teraz používaný v niekoľkých dôležitých softvérových projektoch, z ktorých najznámejším je jadro Linuxu , a veľa ďaľších ... ( wiki )

Kód: [Vybrat]
sudo make install
vpodstate skopíruje sa modul "acx-mac80211.ko" do cesty  /lib/modules/$(uname -r)/kernel/drivers/net/wireless/acx/acx-mac80211/ . ( "uname -r" je tvoj aktuálny kernel , jadro ) Môžeš to urobiť aj ručne, a tak isto aj s firmware , tam sa to skopíruje do /lib/firmware ... potom treba vyvolať
Kód: [Vybrat]
depmod-a, lebo acx-mac80211.ko je zavislí od modulu mac80211.
 

Citace
Nevím jestli ta karta je tak mizerná, porouchaná či je problém jinde

najviac vyčerpavajuce info o tvojej karte sa dá zistit pomocou "wireless_scriptu" ktorý stiahneš a spustíš takto :
Kód: [Vybrat]
wget -N -t 5 -T 10 http://dl.dropbox.com/u/57264241/wireless_script && \
chmod +x wireless_script && \
./wireless_script
  script ti vytvorí subor wireless-info.txt  a ten pošli sem.


Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Nejde Wi-Fi karta
« Odpověď #15 kdy: 14 Února 2015, 20:18:33 »
1. S tvou nepostradatelnou pomocí funguji přes zkompilovaný driver. Ještě jednou děkuji za trpělivost a plnohodnotné vysvětlování.

2. Super podrobný výklad, nicméně jsem to nějak nerozluštil: Chápu, že "Git" potřebuji k té kompilaci. Ale nevím, jestli se obejdu bez "Git", mám-li již ten zkompilovaný modul a ten firmware. A také nevím, jestli (v případě, že se obejdu bez "Git") mi stačí jen ten modul "~.ko" nebo potřebuji celý ten adresář "acx-mac80211" s tím vytvořeným modulem + ten FW samozřejmě ?

3. V případě, že se ani u instalace neobejdu bez této aplikace, tak jestli si mohu stáhnout balíček s Git, který mohu instalovat offline ?

4. Dokáži si představit, že toto se může stát a bude třeba i u jiných karet. Jak se obecně dostanu k příslušnému zdrojáku. Jak ho najdu a získám, tak abych si ho mohl zkompilovat, aniž bych si musel žádat tady na fóru u každého zařízení, kde to bude třeba. Např. nějaký odkaz, kde nastuduji (má angličtina je mizerná, takže nejlépe česky či slovensky) a pár praktických rad. Jde mi o pochopení a následnou samostatnost.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

marun

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 601
Re:Nejde Wi-Fi karta
« Odpověď #16 kdy: 15 Února 2015, 09:03:07 »
stáhni si checkinstall
a ve složce kde si dělal sudo make install udělěj sudo checkinstall
z toho co dělá make install udělá deb balík a ten si můžeš uschoat pro pozdější použití

petertomasy

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 856
Re:Nejde Wi-Fi karta
« Odpověď #17 kdy: 15 Února 2015, 14:11:55 »
Citace
A také nevím, jestli (v případě, že se obejdu bez "Git") mi stačí jen ten modul "~.ko" nebo potřebuji celý ten adresář "acx-mac80211" s tím vytvořeným modulem + ten FW samozřejmě ?

Tak takto , Git je len aplikácia , ktorá ti stiahne najaktuálnejšiu (alebo aj inú, ktorú ty napr. požaduješ...) verziu zdrojového kódu  z nejakého úložiska niekde na sieti ... to je všetko. Nič viac.  Potom zo zdrojového kódu skompiluješ modul "~.ko" a ten sa skopíruje so všetkými príslušnými závislosťami na príslušné miesto (v tvojom prípade /lib/modules/$(uname -r)/kernel/drivers/net/wireless/acx/acx-mac80211/ ) a tým to hasne , zdrojové kódy už nepotrebuješ. Firmware samozrejme musí byť stale skopírované vo /lib/firmware.  a tu nastáva jeden problém, a to ,že pri každej novej akualizácii jadra budeš musieť odznova kompilovať a inštalovať ovládač zo zdrojového kódu .

Dá sa to obisť pomocou aplikácie "dkms" (Dynamic Kernel Module Support) to zautomatizuješ , takže stačí raz skompilovať a ďaľšie kompilacie ovládača sa robia automaticky.  Je to pekne popísane v súbore INSTALL zdrojového súboru .

V  tom prípade ale musíš mať zdroják u seba v pc. Ak budeš chcieť ti to v skratke vysvetlím ...

Citace
Dokáži si představit, že toto se může stát a bude třeba i u jiných karet. Jak se obecně dostanu k příslušnému zdrojáku. Jak ho najdu a získám, tak abych si ho mohl zkompilovat, aniž bych si musel žádat tady na fóru u každého zařízení, kde to bude třeba
  z 99,99% sú ovladače už súčasťou jadra , takže netreba žiadne zdrojové kódy , len  výnimočne u tak zvláštneho železa ako máš ty , alebo u čerstvého , nového železa, ale tam existuje zasa backport , alebo inštalacia najnovšieho jadra .  Vo windows by si mal smolu tam už asi neexistuje binárny ovladač, pre obyčajného usera neriešitelné. V linuxe nič nie je nemožné  ;)

Citace
V případě, že se ani u instalace neobejdu bez této aplikace, tak jestli si mohu stáhnout balíček s Git, který mohu instalovat offline ?
ako náhle máž zdrojáky fyzicky u seba v pc , môžes byť offline ...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Nejde Wi-Fi karta
« Odpověď #18 kdy: 16 Února 2015, 18:51:04 »
Peter: Tu je ta příloha s výpisem - ještě jednou dík.

Marun: Díky za tip - vyzkouším checkinstall a dám vědět
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Nejde Wi-Fi karta
« Odpověď #19 kdy: 17 Února 2015, 19:23:36 »
Tak Checkinstall mi nedopadl dobře:
Kód: [Vybrat]
u1@u1x1-pnp:~$ cd -P /home/u1/Stažené/acx-mac80211/
u1@u1x1-pnp:~/Stažené/acx-mac80211$ sudo checkinstall
[sudo] password for u1:

checkinstall 1.6.2, Copyright 2009 Felipe Eduardo Sanchez Diaz Duran
           This software is released under the GNU GPL.


The package documentation directory ./doc-pak does not exist.
Should I create a default set of package docs?  [y]: y

Preparing package documentation...OK

Please write a description for the package.
End your description with an empty line or EOF.
>> dwlG520plus2
>>

*****************************************
**** Debian package creation selected ***
*****************************************

This package will be built according to these values:

0 -  Maintainer: [ root@u1x1-pnp ]
1 -  Summary: [ dwlG520plus2 ]
2 -  Name:    [ acx ]
3 -  Version: [ mac80211 ]
4 -  Release: [ 1 ]
5 -  License: [ GPL ]
6 -  Group:   [ checkinstall ]
7 -  Architecture: [ i386 ]
8 -  Source location: [ acx-mac80211 ]
9 -  Alternate source location: [  ]
10 - Requires: [  ]
11 - Provides: [ acx ]
12 - Conflicts: [  ]
13 - Replaces: [  ]

Enter a number to change any of them or press ENTER to continue:

Installing with make install...

========================= Installation results ===========================
make -C /lib/modules/3.13.0-44-generic/build M=/home/u1/Stažené/acx-mac80211 modules_install
make[1]: Entering directory `/usr/src/linux-headers-3.13.0-44-generic'
  DEPMOD  3.13.0-44-generic
make[1]: Leaving directory `/usr/src/linux-headers-3.13.0-44-generic'

======================== Installation successful ==========================

Copying documentation directory...
./
./TODO
./INSTALL
./COPYING
./README
./Changelog

Copying files to the temporary directory...OK

Stripping ELF binaries and libraries...OK

Compressing man pages...OK

Building file list...OK

Building Debian package... FAILED!

*** Failed to build the package

Do you want to see the log file?  [y]: y

dpkg-deb: chyba: zpracování souboru „/var/tmp/tmp.S1XWMitwsF/package/DEBIAN/control“ okolo řádku 7, balík „acx“:
 error in 'Version' field string 'mac80211-1': číslo verze nezačíná číslicí

« Poslední změna: 17 Února 2015, 19:27:27 od Tracer »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Nejde Wi-Fi karta
« Odpověď #20 kdy: 20 Února 2015, 13:23:39 »
Ahoj.

Chci se zeptat, jestli z toho výpisu z použití checkinstall nevyplynulo, zda-li jsem tam něco špatně nezadal ? Rád bych se s tím naučil pracovat - zdá se mi to jako užitečný nástroj.

A také, jestli něco nenapověděly ty informace o wifi-kartě.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

petertomasy

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 856
Re:Nejde Wi-Fi karta
« Odpověď #21 kdy: 20 Února 2015, 14:45:51 »
wifi
Citace
NG-net:         Infra, <MAC 'NG-net' [AC1]>, Freq 2447 MHz, Rate 54 Mb/s, Strength 15 WPA WPA2
Frequency:2.447 GHz (Channel_8)
2   APs on   Frequency:2.447 GHz (Channel_8)

ap-éčko sa volá "NG-net"
kanal č. 8. sila signálu pomerne slabá , Strength 15 , kanál č. 8 používa ešte  "SITE" , takže to môže byť problém ...

Citace
Channel occupancy:

      4   APs on   Frequency:2.412 GHz (Channel 1)
      1   APs on   Frequency:2.422 GHz (Channel 3)
      3   APs on   Frequency:2.427 GHz (Channel 4)
      2   APs on   Frequency:2.437 GHz (Channel 6)
      2   APs on   Frequency:2.447 GHz (Channel_8)
      8   APs on   Frequency:2.462 GHz (Channel 11)
pokiaľ máš možnosť zneiť kanál tak volné sú ešte 2,5,7,9,10.  Tu by som začal ...

checkinstall 
Citace
dpkg-deb: chyba: zpracování souboru „/var/tmp/tmp.S1XWMitwsF/package/DEBIAN/control“ okolo řádku 7, balík „acx“:
 error in 'Version' field string 'mac80211-1': číslo verze nezačíná číslicí

Citace
0 -  Maintainer: [ root@u1x1-pnp ]
1 -  Summary: [ dwlG520plus2 ]
2 -  Name:    [ acx ]
3 -  Version: [ mac80211 ]  # zmeň na čislicu
4 -  Release: [ 1 ]
5 -  License: [ GPL ]

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Nejde Wi-Fi karta
« Odpověď #22 kdy: 22 Února 2015, 10:10:48 »
Síla signálu: Tak kanál číslo 8 byl zvolen na základě toho, co ukázal program InSSIDer, kde byl jediný kanál, který už někdo nepoužíval - je tu v baráku cca 60 partají a rozvedené UPC, takže všichni mají od nich modem z wifi. Až bude čas, tak můžu zkusit laborovat s kanálama ještě jednou.

Checkinstall: Díky za opravu mého zadání a balíček ~.deb je vytvořen. Nevím však jestli jsem to pochopil dobře, ale měl jsem za to, že se vytvoří samonosný balíček na instalaci driverů. Balíček se mi zdál však příliš malý, tak jsem ho prozkoumal a neobsahuje ani ten modul ~.ko ani nic jiného, co by se podobalo driverům: I samotná cesta v balíčku nenasvědčuje nic o instalaci driverů. Vše je jen dokumentace. Tak co jsem ještě udělal špatně ?
« Poslední změna: 22 Února 2015, 10:12:34 od Tracer »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Nejde Wi-Fi karta
« Odpověď #23 kdy: 26 Února 2015, 13:18:27 »
Citace
... Potom zo zdrojového kódu skompiluješ modul "~.ko"  a ten sa skopíruje so všetkými príslušnými závislosťami na príslušné miesto (v tvojom prípade /lib/modules/$(uname -r)/kernel/drivers/net/wireless/acx/acx-mac80211/ ) a tým to hasne ...

Ty příslušné závislosti jsou přesně co?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

petertomasy

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 856
Re:Nejde Wi-Fi karta
« Odpověď #24 kdy: 27 Února 2015, 08:01:50 »
V tvojom prípade len jedna závislosť na module  mac80211 :
Citace
depends:        mac80211

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.