Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Firefox+Thunderbird a diakritika (kubuntu 15.04)  (Přečteno 2021 krát)

semtex

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Firefox+Thunderbird a diakritika (kubuntu 15.04)
« kdy: 11 Února 2015, 13:20:31 »
Zdravím,
upgradoval jsem kubuntu na 15.04 a narazil jsem na zajímavý problém. ˇCestina mi normálně funguje. Když chci napsat např. d s háčkem, tak v konzoli, libreoffice apod. to jde v pořádku, ale ve firefoxu a thunderbirdu, když napíšu háček, tak se rovnou ten háček napíše :-( - asi takhle ˇ - a je to vidět i v tomto příspěvku ve slově "ˇCeština".

Netuší někdo, co by to mohlo být? Nějaké nastavení firefoxu/thunderbirdu?

Děkuji za každou radu.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Firefox+Thunderbird a diakritika (kubuntu 15.04)
« Odpověď #1 kdy: 11 Února 2015, 15:14:46 »
Zkus vytvořit nový profil - zda se to projeví i v něm. Pokud ne, pak je to jasné.

rumany

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 57
Re:Firefox+Thunderbird a diakritika (kubuntu 15.04)
« Odpověď #2 kdy: 11 Února 2015, 20:27:58 »
Zkus vytvořit nový profil - zda se to projeví i v něm. Pokud ne, pak je to jasné.
Nepochopil jsem co je jasné, ale když někdo musí nutně mít nehotové distro, tak by měl vědět co s případným  problémem.

semtex

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Re:Firefox+Thunderbird a diakritika (kubuntu 15.04)
« Odpověď #3 kdy: 11 Února 2015, 21:03:05 »
Zkus vytvořit nový profil - zda se to projeví i v něm. Pokud ne, pak je to jasné.
Nepochopil jsem co je jasné, ale když někdo musí nutně mít nehotové distro, tak by měl vědět co s případným  problémem.

- tak nepomohl ani nový profil, ani nový uživatel

- njn, zkusil jsem novou distribuci na testovacím PC... A s tímto problémem opravdu nevím...

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:Firefox+Thunderbird a diakritika (kubuntu 15.04)
« Odpověď #4 kdy: 13 Února 2015, 20:55:20 »
Je lepsi pockat vzdy aspon na RC verzi. Ja osobne uz z testovani vyrostl a nasazuju uz jen LTS po update na ten prvni jakoby service pack (napr 14.04.1)
Kubuntu 20.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.