Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Libre office  (Přečteno 2693 krát)

patkovaj

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Libre office
« kdy: 19 Června 2015, 14:19:52 »
Potřebuji upravovat text ve writeru pro úpravu knih. Nefunguje stránkování. Nejlépe bych potřebovala stránkovat od 7 strany. Změny, které nastavím se vůbec neprojeví. Už jsem zkoušela odinstalovat, dát open office, ale ten se proměnil opět v libre. Tady na diskusích jsem hledala odpověď, radili odinstalovat lo menubar, ale já ho nainstalovaný nemám. Také jsem si přidala rozšíření na writer2epub, ale nefunguje mi. Linux můžu používat max. v 32 bitu.  Na druhém počítači vyšší verze, ale potáže s librem stejné. Také mi nefunguje sigil v tom 32 bitu. Hledala jsem jiný program a našla jsem pouze ten writer2epub. Poradíte, jak vložit stránkování do writeru? Nebo jiný profram, ve kterém lze psát a bude mi fungovat? A nějaká rada na funkční epub editor?

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Libre office
« Odpověď #1 kdy: 19 Června 2015, 15:08:43 »
Citace
Nefunguje stránkování
Pozri TU
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Libre office
« Odpověď #2 kdy: 19 Června 2015, 15:36:56 »
Potřebuji upravovat text ve writeru pro úpravu knih.
...
Nebo jiný profram, ve kterém lze psát a bude mi fungovat?

Latex. Psat delsi veci v cemkoli jinem je utrpeni...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Libre office
« Odpověď #3 kdy: 19 Června 2015, 17:03:22 »
Ahoj, sice jsem knihy ještě neupravovala, ale jinak číslování stránek od xx není problém a u seminárek to běžně používám.
Na google je toho dost, třeba tady:
http://www.openoffice.cz/navody/moznosti-cislovania-stran-v-textovom-dokumente
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

patkovaj

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Libre office
« Odpověď #4 kdy: 23 Června 2015, 08:14:30 »
Děkuji za rady,ale stále mi nejde stránkování.

iguana

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
Re:Libre office
« Odpověď #5 kdy: 23 Června 2015, 11:59:02 »
Ahoj, pokud Ti nejde vůbec žádné stránkování, tak klidni dole na stránce dole - zápatí a zadej vložit-pole-číslo stránky.
Hledal jsi toto?
RS


Děkuji za rady,ale stále mi nejde stránkování.
« Poslední změna: 23 Června 2015, 12:01:10 od iguana »

patkovaj

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Libre office
« Odpověď #6 kdy: 24 Června 2015, 21:04:15 »
To také nefunguje. Vloží se číslo 1 a 1 se objeví na všech stránkách. Když to na další stránce přepíšu na 2, tak se na všech stránkách objeví vojky.

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Libre office
« Odpověď #7 kdy: 24 Června 2015, 22:10:27 »
Jak to vkládáte?  :)
Pokud se jedná o očíslování stránek 1,2,3,4,5, atd, tak
na první stránce sjet dolů a kliknout na zápatí (kliknout na spodek stránky a zápatí se ukáže a na to zápatí kliknout) → potom (v zápatí) najet kurzorem tam kde číslo má být (vlevo, uprostřed, vpravo) potom vložit → pole → číslo stránky a je to tam. Pozor, nelze to zkoušet na jedné stránce, což je asi logické, že tam by naskočila pouze 1. Nejlépe se to zkouší na již napsaných stránkách. Pokud byste klikla na počet stránek, naskočily by všude stejná čísla.
Jestli ale chcete např. tři stránky vynechat a potom 4,5,6, atd. tak to je trochu jinak – dle výše uvedeného odkazu a začíná se klávesou F11.
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.