Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Dvě grafické karty  (Přečteno 1393 krát)

jfkennedy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Dvě grafické karty
« kdy: 09 Července 2015, 12:28:58 »
Ahoj všem,

prosím Vás chtěl bych se zeptat, chtěl bych přejít na nějakou linuxovou distribuci jenom se teď ještě zeptat na jednu věc ohledně grafických karet. Mám notebook, momentálně s windows 8 (bůh mě ochraňuj) a na něm je procesor Intel Core i5 s integravanou grafickou kartou od intelu, ale zároveň je tam také externí grafická karta od ATI. Na windowsech fungují obě dvě tak nějak v souladu, že se používá něco grafická karta od intelu, ale jakmile je potřeba už vyšší výkon grafické karty, tak se to přepne na tu grafickou kartu externí. Jak je to ovšem ale s podporou těchto dvou grafických karet na linuxu? Dokáže si linux poradit s oběma grafickými kartami? Anebo budu muset nějak určit, která grafická karta bude ta hlavně používaná? Případně budu to muset nějak jinak v systému nastavit? A hlavně jak to pak bude s ovladači? Kdysi jsem měl na starém počítači ubuntu a tam všechno jelo v naprostém pořádku a byl jsem plně spokojen a nabídnul mi i proprietární ovladače, takže bych zase opět rád se vrátil k této distribuci.

Děkuji Vám moc za odpovědi.

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Dvě grafické karty
« Odpověď #1 kdy: 09 Července 2015, 20:47:00 »
S AMD to je loterie, musiš otestovat. Na otevřeném ovladači to určitě nepojede, takže budeš muset nainstalovat uzavřený.

Amigo

Re:Dvě grafické karty
« Odpověď #2 kdy: 14 Září 2015, 12:33:52 »
Zdravím, a zeptám se na můj případ. Mám v Zenbooku i graf. kartu NVidia a rád bych zkusil co to udělá, i když hráč teda nejsem, a Intelácká grafika zatím stíhá.  Zenbook je v podpisu stejně tak i Xubuntu 14.04.
Asus Zenbook UX433FA, Xubuntu 22.04, 
Powerbook G4/1.67GHz, MOS 3.17
Amiga600, Fúria EC020,

marun

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 601
Re:Dvě grafické karty
« Odpověď #3 kdy: 14 Září 2015, 13:34:27 »
máš možnost nvidia-prime nebo bumblebee

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Dvě grafické karty
« Odpověď #4 kdy: 14 Září 2015, 16:23:16 »
Postupuj podle návodu na místní Wiki. Jak psal marun. Od 14.04 se dopurucuje jen Prime.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.