Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Po spuštění ubuntu v přihlašovací stránce zadám heslo a chce ho znovu a znovu  (Přečteno 5184 krát)

vanad

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 187
Mám na notebooku Ubuntu 14.04 64 bit. Nechtěně jsem zmáčkl ctrl + alt + F5, následoval příkazový řádek požadující jméno a heslo. Jméno jsem asi zadal špatně, už si přesně nepamatuji. Pak jsem dal startx. Grafické rozhraní sice naběhlo, ale bez horního panelu a bez launcheru. Následoval ctrl + alt + del. No a na přihlašovací stránce to po mě chce heslo stále dokola. Nikam dál se nedostanu, pouze přes Hosta. Předtím jsem měl nastaveno automatické přihlašování. Heslo mám správné (zkoušel jsem zadat něco jiného a to mi napíše,že jsem zadal špatné heslo.)
Co s tím?
« Poslední změna: 26 Července 2015, 13:49:21 od vanad »
Ubuntu 18.04 LTS, Intel® Core™ i7-6700 CPU @ 3.40GHz × 8, Intel® HD Graphics 530 (Skylake GT2), www.mineralion.cz, www.vitatrend.cz

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Grafika defaultne bezi na tty7 nebo tty8.
Ted ti teda bezi Xka dvakrat, takze nejjednodussi bude to vypnout a zapnout.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
To, co popisujes, odpovida nejakemu problemu se zobrazenim - tzn po uspesnem prihlaseni ti *kresne cele X a session se restartuje a nuti te to prihlasit se zase ...
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Pokud se přihlásíš do hosta, tak nebude problém s grafikou, ale s nějakým bordelem v $HOME. Může to být zprasený ~/.Xauthority, nebo ~/.profile, .... Takže se z té login obrazovky přepni do konzole, přihlaš se tam a zkus to podle rad třeba tady: http://askubuntu.com/questions/223501/ubuntu-gets-stuck-in-a-login-loop

Cipisk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Zdravím všechny,
přišel jsem loudit o pomoc a nechci zakládat nové vlákno, když mám podobný problém. Předem si sypu popel na hlavu, abyste to nemuseli dělat za mne. :)
Původně jsem přes centrum softwaru smazal Cairo-dock. Jelikož však neustále najížděl, i když měl být pryč, a protože jsem to dělal ve spěchu a stresu (dvě řvoucí mrňata + manželka, co chce na net), asi jsem smazal někde něco, co jsem neměl a od té doby po startu počítače najede jen přihlašovací obrazovka, i když jsem měl start bez zadávání hesla. Heslo můžu zadat, kolikrát chci, obrazovka vždy na chvilku ztmavne, tváří se, že startuje, ale pak se znova vrátí do přihlášení. Přes Hosta se děje totéž.
Prozatím jsem zkoušel v recovery mode dát dpkg, nepomohlo. Taky jsem zkusil postupovat podle
Pokud se přihlásíš do hosta, tak nebude problém s grafikou, ale s nějakým bordelem v $HOME. Může to být zprasený ~/.Xauthority, nebo ~/.profile, .... Takže se z té login obrazovky přepni do konzole, přihlaš se tam a zkus to podle rad třeba tady: http://askubuntu.com/questions/223501/ubuntu-gets-stuck-in-a-login-loop

ale nějak jsem se v tom ztratil. Anglicky neumím, mohla by mi některá dobrá duše popsat česky, co mám krok po kroku dělat?
Mám dualboot Ubuntu 14.04 32bit/Win 7.
Předem děkuji a omlouvám se za možná hloupý dotaz BFU. :)
Link http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=72970.0 jsem četl! :)
Zdeněk
Ubuntu 14.04, Athlon64 X2 4200+, 2x PA DDR2 1024MB, ATI Radeon HD 2600Pro

Cipisk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Zdravím,
znova prosím o pomoc. Opravdu jsem zkusil postupy z http://askubuntu.com/questions/223501/ubuntu-gets-stuck-in-a-login-loop , ale buď to dělám špatně (v podstatě nevím, co vlastně dělám a jak to má vypadat, když to dělá, co to dělat má), nebo je můj problém někde jinde.
Po startu to po mně chce heslo znovu a znovu, s Hostem je to to samé. Zkoušel jsem přes bootovací dvd aspoň stáhnout složky, ale tváří se, že k nim nemám oprávnění.
Můžete mi poradit, jak to opravit nebo jak přeinstalovat systém tak, aby složky zůstaly zachovány a přístupné? Krok po kroku, jako pro blbečka - přesně tak si teď připadám.
Díky
Zdeněk
Ubuntu 14.04, Athlon64 X2 4200+, 2x PA DDR2 1024MB, ATI Radeon HD 2600Pro

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Kedze nevieme co si robil a v com moze byt problem spravime pokus. Vytvoris noveho uzivatela a ak pojde ten tak je pravdepodobne problem v nastaveni grafickeho prostredia v /home. Ak nepojde ani ten tak mas problem v systeme.
Vytvorenie uzivatela s pravom admin(sudo)
Stlac ctrl+alt+F1 a prihlas sa tym menom a heslom co ti teraz nejde spustit do grafiky.
Potom zadaj
Kód: [Vybrat]
sudo adduser novynovy zmen na meno noveho uzivatela. Zadaj terajsie heslo. Zadaj 2x heslo pre noveho uzivatela a na otazky na adresu a pod mozes odenterovat a na otazku "Is the information correct? [Y/n]" daj y.
Mas vytvoreneho noveho uzivatela a teraz mu daj pravo sudo.
Kód: [Vybrat]
sudo usermod -G sudo novynovy nahrad za meno noveho uzivatela co si zvolil pri vytvarani. Heslo zadaj z terajsieho prohlaseneho uzivatela. zadaj
Kód: [Vybrat]
logoutStlac ctrl+alt+F7 co ta prepne zasa na prihlasovaciu obrazovku a skus sa prihlasit ako novy uzivatel.
Funguje?

P.s nepises ake ubuntu mas tak som cerpal plati pre 14.04LTS
http://www.server-world.info/en/note?os=Ubuntu_14.04&p=initial_conf
« Poslední změna: 08 Srpna 2015, 18:18:25 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Cipisk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Děkuji moc za tip,
bohužel, vyzkoušel jsem a výsledek je stejný. Přihlašovací obrazovka se opakuje stále dokola.
Co mám udělat dál?
Díky
Zdeněk
Ubuntu 14.04, Athlon64 X2 4200+, 2x PA DDR2 1024MB, ATI Radeon HD 2600Pro

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Odzalohovat data a preinstalovat. To bude najrychlajsie.
Ak by novy uzivatel isiel tak by mohlo stacit resetovat nastavenie prostredia ale ked nejde ani ten novy uzivatel moze byt problem v hocicom v systeme.

Co sa tyka zalohy Tak tvoje data(fotky a pod.) mozes odzalohovat na tu particiu jde mas w7. Ostatne systemove subory alebo nastavenia z /home musia mat spravne prava a tie sa ti pri prekopirovani na NTSF particiu stratia. Cize ja osobne by som odzalohoval len svoje data a ostatne preinstaloval a nastavil znova.
« Poslední změna: 08 Srpna 2015, 18:52:34 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Cipisk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Dobře, děkuji za pomoc. Je možné to zálohování provést z příkazové řádky (jak?)? W7 disky s Ubuntu nevidí a když jsem tohle zkoušel z live CD, tvrdilo mi to, že nemám oprávnění ke složkám. Pravděpodobně musím být přihlášený, abych to mohl zkopírovat/přesunout.
Díky
Zdeněk
Ubuntu 14.04, Athlon64 X2 4200+, 2x PA DDR2 1024MB, ATI Radeon HD 2600Pro

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Na prenosne zariadenia by malo ist zapisovat aj livecd/usb.
Tie prava ti pisalo ze nemas k tvojim suborom na disku alebo ze nemas pravo zapisovat na ntfs(w7).
CD/DVD som uz dlho neskusal ale zda sa mi ze tam si ako root a malo by to citat/kopirovat linuxove systemy. S tym ntfs si niesom isty ci ho pripaja iba na citanie a ci ma podporu v live cd. Dufam ze s tym poradi aj niekto iny.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Cipisk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Nastartoval jsem z live CD a zkusil otevřít například složku v /home/zdenek/Záloha flashky/Přednáška. A dostanu odpověď, že k zobrazení obsahu nemám potřebná oprávnění. To se týká i ostatních složek v /zdenek, které nejsou vytvořeny od počátku - různé zálohy apod. a nejen jich - třeba v složce Hudba se nedostanu do složky Pavel Dobeš, zatímco do Klasických koled se dostanu.
A ony některé ty zálohy jsou fakt důležité. Existuje nějaká pomoc?
Díky
Zdeněk
Ubuntu 14.04, Athlon64 X2 4200+, 2x PA DDR2 1024MB, ATI Radeon HD 2600Pro

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Není tam někde v menu otevřít jako správce? Pokud ne, dej do terminálu:
Kód: [Vybrat]
sudo -i
nautilus
exit
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

Cipisk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Díky, ale to už jsem zkusil. Výsledek:
Ubuntu 14.04, Athlon64 X2 4200+, 2x PA DDR2 1024MB, ATI Radeon HD 2600Pro

Cipisk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Tak, děkuji všem za rady, opravdu si vážím každého, kdo utrácí svůj čas, aby pomohl jelitu, co si samo rozhasí systém. Už jsem to vyřešil po svém - pomocí příkazu "mv" pod rootem v live CD se mi podařilo přesunout všechny potřebné soubory na jiný disk (zvláštní, že kopírovat nešlo, ale přesunout ano...). A teď jdu přeinstalovat systém. Držte mi pěsti, ať zas něco nevymamlasím. :)
Ještě jednou díky
Zdeněk
Ubuntu 14.04, Athlon64 X2 4200+, 2x PA DDR2 1024MB, ATI Radeon HD 2600Pro

vanad

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 187
Ahoj všem.

Omlouvám se za delší pauzu, musel jsem odjet. Koukám, že kolega měl podobný problém. Zkusil jsem podle tohoto návodu přidat nového uživatele a systém mi normálně naběhne. Poradí mi někdo ochotný, co dělat dál, abych nemusel přeinstalovávat?

Děkuji.
Ubuntu 18.04 LTS, Intel® Core™ i7-6700 CPU @ 3.40GHz × 8, Intel® HD Graphics 530 (Skylake GT2), www.mineralion.cz, www.vitatrend.cz

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Nepises verziu ubuntu tak pocitam 14.04. Aha ty si ten co to tu zalozil :D
Tento postup ti resetne vsetky nastavenia do poinstalacneho stavu. Jedna sa o efekty, nastavenia panelu, pridane ikony do panelu, applety a pod.
Podla tohto navodu
http://itsfoss.com/reset-unity-compiz-settings-ubuntu-1404/
sa prepni ctrl+alt+F1 tam sa prihlas tvojim menom a heslom.
postupne zadavaj prikazy
Kód: [Vybrat]
dconf reset -f /org/compiz/
Kód: [Vybrat]
setsid unity
Kód: [Vybrat]
unity --reset-iconsPotom sa odhlas
Kód: [Vybrat]
logouta prepni sa naspat na prihlasovaciu obrazovku
ctrl+alt+F7 a skus sa prihlasit.

Pripadne ak to nepomoze tak mozes nakoniec vyskusat aj to presunutie konfiguracneho suboru z konca clanku.
« Poslední změna: 14 Srpna 2015, 20:42:18 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

vanad

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 187
Zkouším to, ale nejde to.
Ubuntu 18.04 LTS, Intel® Core™ i7-6700 CPU @ 3.40GHz × 8, Intel® HD Graphics 530 (Skylake GT2), www.mineralion.cz, www.vitatrend.cz

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Pozeram ze na nete je viac takychto pripadov kedy to nejde a je treba aby bezal system v grafike.
Odporucaju nainstalovat gnome-pannel a spustit to v nom ale niesom si isty ci by si ten gnome panel spustil ked mas problem spustit unity.
« Poslední změna: 14 Srpna 2015, 21:36:44 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

vanad

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 187
Pokud systém normálně naběhne s novým uživatelem, nešlo by zkopírovat nastavení nového uživatele do mého profilu?
Ubuntu 18.04 LTS, Intel® Core™ i7-6700 CPU @ 3.40GHz × 8, Intel® HD Graphics 530 (Skylake GT2), www.mineralion.cz, www.vitatrend.cz

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Musel by si zmenit prava.
Skusil by som este odzalohovat cely ten konfiguracny subor a restartovat nech sa vytvori novy.
Kód: [Vybrat]
mv ~/.config/dconf/ ~/.config/dconf.bak
Inak pri prihlasovani v tom ctrl+alt+f1 si nemal vypisane dajake chyby ktore by pomohli zistit v com je problem?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

vanad

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 187
Kód: [Vybrat]
mv ~/.config/dconf/ ~/.config/dconf.bak
Nepomohlo, je to stejné. Nový uživatel se dá přihlásit, já ne.
Po ctrl+alt+f1 to nepíše žádné chyby.
Ubuntu 18.04 LTS, Intel® Core™ i7-6700 CPU @ 3.40GHz × 8, Intel® HD Graphics 530 (Skylake GT2), www.mineralion.cz, www.vitatrend.cz

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Este som nasiel na reset unity toto
Kód: [Vybrat]
export DISPLAY=:0
Kód: [Vybrat]
dconf reset -f /org/compiz/
Kód: [Vybrat]
setsid unityale to uz len strielam.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

vanad

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 187
zkusil jsem
Ubuntu 18.04 LTS, Intel® Core™ i7-6700 CPU @ 3.40GHz × 8, Intel® HD Graphics 530 (Skylake GT2), www.mineralion.cz, www.vitatrend.cz

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Pozor na sudo. Ked das sudo tak nepracujes zo svojim uctom ale s root.(adresar /root) Skus to bez sudo.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.