Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Proč nejde změnit Label Flash klíčenky?  (Přečteno 1423 krát)

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Proč nejde změnit Label Flash klíčenky?
« kdy: 26 Srpna 2015, 23:59:16 »
Kdysi dříve mi to v pohodě šlo v: Místa (Jméno klíčenky) - Přejmenovat. Ach ty nešťastný aktualizace systému!  Nyní musím v programu: Diskový nástroj  dát formátování a při té příležitosti změním i Label (jméno). Jde to nějak jinak (i v
něčem jiném) bez formátování ? Rychle ? Přece by to mělo jít změnit třeba 10x za den ne? Mám prostředí: Ubuntu 14.2  Gnome Classic. Díky za odpovědi.
« Poslední změna: 27 Srpna 2015, 10:06:56 od Dr Fuss »

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Proč nejde změnit Label Flash klíčenky?
« Odpověď #1 kdy: 27 Srpna 2015, 03:57:24 »
Nevím jakou aplikaci "Diskový nástroj" máš na mysli, ale každopádně bys měl mít v systému aplikaci Disky a tam jen vybereš vlevo klíčenku, vpravo pod tím grafickým znázorněním souborových systémů na disku máš ikonu s ozubenýma kolečkama a tou vyvoláš menu, kde tě zajímá položka Upravit souborový systém.

jmp

  • Host
Re:Proč nejde změnit Label Flash klíčenky?
« Odpověď #2 kdy: 27 Srpna 2015, 06:55:23 »
ono taky záleží na filesystému - různé fs používají různé nástroje k nastavení labelu - třeba na fat32 mi linux label udělat neumí (na ntfs, extX, ... v pohodě ano)

EDIT: myšleno v defaultním nastavení a GUI

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re:Proč nejde změnit Label Flash klíčenky?
« Odpověď #3 kdy: 27 Srpna 2015, 10:06:07 »
Je to aplikace která se nainstaluje defaultně a jmenuje se skutečně: Diskový nástroj. Na tu aplikaci Disky nevím kam jít? Kde ji hledat? Myslíte že ji mám taky někde defaultně na počítači? Poraďte. Děkuju za pomoc !

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Proč nejde změnit Label Flash klíčenky?
« Odpověď #4 kdy: 27 Srpna 2015, 10:14:55 »
Je to aplikace která se nainstaluje defaultně a jmenuje se skutečně: Diskový nástroj. Na tu aplikaci Disky nevím kam jít? Kde ji hledat? Myslíte že ji mám taky někde defaultně na počítači? Poraďte. Děkuju za pomoc !

Aha, ono se to ve výchozím Ubuntu 14.04 možná opravdu jmenuje diskový nástroj, uvědomil jsem si, že mám sice taky 14.04, ale s novějším GNOME a aplikace zdá se trochu pokročila.

Nicméně, pokud to nemáš v Diskových nástrojích, což nemám možnost momentálně ověřit, určitě to najdeš v aplikaci GParted, kde si po spuštění (a zadání hesla admina) vpravo vybereš disk, pak klikneš pravým myšítkem na konkrétní filesystém (jedno zda to grafické znázornění, nebo patřičný řádek pod tím) a v menu nejprve klikneš na Odpojit a pak se ti ve stejném menu aktivuje položka Název.

EDIT: a pak samozřejmě nezapomenout kliknout na Aplikovat všechny změny, nebo jak se jmenuje ta zelená fajfka :)
« Poslední změna: 27 Srpna 2015, 11:32:28 od GdH »

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Proč nejde změnit Label Flash klíčenky?
« Odpověď #5 kdy: 27 Srpna 2015, 10:32:41 »
Jinak předpokládám, že ses upsal jinak, než jsem původně myslel a máš Ubuntu 12.04, pak by to dávalo smysl, ve 14.04 je už ta aplikace jako Disky a umí to, co jsem popisoval.

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re:Proč nejde změnit Label Flash klíčenky?
« Odpověď #6 kdy: 27 Srpna 2015, 10:50:46 »
Skutečně používám:  LTS  Ubuntu 12.04, 3.2.0-89-generic-pae i686
 Welcome to Ubuntu Customization Kit 2.4.5!
(Running on Ubuntu 12.04, 3.2.0-89-generic-pae i686)

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re:Proč nejde změnit Label Flash klíčenky?
« Odpověď #7 kdy: 27 Srpna 2015, 11:14:07 »
Nevíte ještě o jiné aplikaci která to umí?

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Proč nejde změnit Label Flash klíčenky?
« Odpověď #8 kdy: 27 Srpna 2015, 11:31:52 »
Nevíte ještě o jiné aplikaci která to umí?

Víme, a taky jsem ji tu popsal krok za krokem. Zkusím ti ten příspěvek upravit, abys to lépe našel.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.