Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Správa hesel  (Přečteno 2691 krát)

Jelec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Správa hesel
« kdy: 01 Září 2015, 21:14:55 »
Zdravím
Potřeboval bych pořešit správu hesel pro Ubuntu. Na Windows používám KeePass 2 a jsem spokojen. Pokud vím, tak zprovoznit přes wine nejde, jelikož nefunguje automatické zadávání.
Chtěl bych se zeptat, jestli má někdo zkušenost s KeePassX (2) nebo jiným freeware softwarem pro Ubuntu. Prosím, pokud máte, tak mi napiště, jestli jednotlivé věci umí.
- Vytváření vlastních kategorií hesel
- Automatické zadávání v prohlížeči + nastavení jako služba
- Běh v pozadí jako služba (při přihlášní zadám hlavní heslo a dál program poběží skrytě dokud ho neotevřu)

Předem díky ;)

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Správa hesel
« Odpověď #1 kdy: 02 Září 2015, 08:31:48 »
Používám rozšíření pro prohlížeč LastPass. Funguje... :)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Jelec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re:Správa hesel
« Odpověď #2 kdy: 02 Září 2015, 12:16:09 »
Vypadá to celkem dobře, ale přesto bych rád přímo program, co hesla uloží do zašifrovaného souboru. Přijde mi to takové robustnější.

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:Správa hesel
« Odpověď #3 kdy: 02 Září 2015, 13:12:54 »
A co KeePassX? Urcite bude v repozitari.

EDIT: Pardon, malo ctu. Zkusenost s KeePassX pozitivni, muzu doporucit. Akorat teda nevim o tom, ze by tam bylo nejake automaticke zadavani v prohlizeci. Webova hesla si stejne ukladam do prohlizece a synchronizuju si je se synch. serverem. Jinak program mi bezi neustale v systray, dokud ho sam neotevru a pak nezadam heslo nebo soukromy klic. Kategorie umi.
« Poslední změna: 02 Září 2015, 13:16:35 od donny »
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Jelec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re:Správa hesel
« Odpověď #4 kdy: 02 Září 2015, 14:32:39 »
Já používám Windows i Ubuntu (to používám pracovně). Na Windowsech pužívám KeePass 2 a to tímto způsobem:
Zapnu PC, zeptá se mě to na heslo a dál to běží v pozadí, mám nastavenou klávesovou zkratku na automatické zadání hesla (to používám skoro výhradně na netu). Pokud odcházím od PC, dá se databáze uzamknout, dále si mohu program maximalizovat z oznamovací oblasti a prohlížet hesla.
Jelikož KeePass 2 ukládá hesla do zašifrovaného souboru, mohu k heslům přistupovat z více zařízení.


To samé bych rád dělal i na Ubuntu. Jenže u KeePassX jsem ani žádné menu, kde by se podobné věci nastavily, nenašel. Pak je tu KeePassX 2 Beta (prý stabilní). U té jsem našel (ačkoliv to má být linuxácká verze) jen nějaký .exe, nic zkompilované nativně do Ubuntu. Také jsem tam nenašel, jaká ta klávesová zkratka na auto-zadávání je.
Druhá možnost je KeePass 2 přes Wine, ale tam jsem četl (nezkoušel), že třeba to auto-zadávání nefunguje, jelikož okna v Ubuntu nejsou Windowsácká okna.

V tomto tématu jsem se chtěl zeptat, jestli někdo nějaký program (třeba to KeePassX (2)) takovým způsobem používá, případně je mi schopen poradit, jak bych mohl nastavit, aby mi to umožňovalo to, co dělám ve Windows a tučně jsem to zvýraznil. Pluginy do prohlížečů jsou dobrá věc, ale samotný plugin bohužel nestačí :(

Díky za dosavadní rady ;)

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Správa hesel
« Odpověď #5 kdy: 03 Září 2015, 07:58:33 »
No, i kdyby jsme měli "zálohu" u NSA, v LastPass je vše uloženo šifrovaně a nedávno ještě posilovali. Byl na tuto službu veden útok. To, co popisujete se tak dá použít nezávisle na systému.
Ale chápu, zvyk je železná košile. ;)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

HonzaD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 524
    • VoIP a internetová komunikace
Re:Správa hesel
« Odpověď #6 kdy: 13 Června 2016, 19:35:25 »
Kam mám nakopírovat soubor s češtinou pro KeePass 2 v debianu jassee?

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Správa hesel
« Odpověď #7 kdy: 13 Června 2016, 19:50:31 »
Do stejné složky jako je keepass2.exe

a903user

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re:Správa hesel
« Odpověď #8 kdy: 21 Června 2016, 13:51:03 »
KeePass2 nebo KeepassX. Oba umí stejné formáty databází.

HonzaD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 524
    • VoIP a internetová komunikace
Re:Správa hesel
« Odpověď #9 kdy: 22 Července 2016, 12:10:36 »
KeepassX stará verze neumí novou databázy a nová verze keeppassX zase starou.

Kam se nainstaluje ten exe? :)
EDIT: instaluje se do /usr/lib/keepass2
« Poslední změna: 24 Července 2016, 01:52:26 od HonzaD »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.