Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: XFCE trhani obrazu ve Firefoxu  (Přečteno 3041 krát)

do2o

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
XFCE trhani obrazu ve Firefoxu
« kdy: 18 Září 2015, 15:49:34 »
Ahoj,
Po instalaci Xubuntu 14.04 bylo nutné zapnout vertikální synchronizaci v nastavení kompozitoru. Po tomto kroku již nedochází k tak výraznému trhání při přesouvání oken po ploše. Před tím se na to nedalo moc dívat. Neodstranilo to ale vůbec trhání, možná spíš divné překreslování obrazu při skrolování stránky v Mozila firefoxu 40.0.3. Neřešil jste tohle někdo? Ovladače pro grafiku jsem zkoušel měnit, ale jen jsem s tím systém zabil. Jinak než takto nastavené mi nenaběhne Xfce.
díky za případné rady.


Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:XFCE trhani obrazu ve Firefoxu
« Odpověď #1 kdy: 18 Září 2015, 16:51:19 »
Je to tady řešeno mnohokrát a bez výsledků. Někde tu psal Savalas, že to řešil a nakonec musí kombinovat tuším Gnome 2 s kompizem. U Firefoxu je to známá věc a viděl jsem návod, jak to řešit u CPU GK Intel. Ale ohlasy tuším nebyly stopro.

V Xfce se nabízí snad zkusit jiný prohlížeč ...

Nebo jestli za těch několik měsíců, co jsem to řešil někdo přišel ještě na něco ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

do2o

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re:XFCE trhani obrazu ve Firefoxu
« Odpověď #2 kdy: 19 Září 2015, 20:09:12 »
Diky za reakci, trochu jsem doufal ze se s tim uz  pohlo. Prece jen uz par updatu proslo, no a asi nic. Hledal jsem to ruzne nikde se nic moc nepise. Jiny prohlizec nechci, to radej poresim nahradu za XFCE. Jen teda nemam paru za co :)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:XFCE trhani obrazu ve Firefoxu
« Odpověď #3 kdy: 20 Září 2015, 02:41:01 »
Pouzivam jeste Lxde, ale nemam pocit, ze by to bylo lepsi. Jedna se podle me o chybu ve FF. Mam pocit, ze trhani ve FF se resilo i u jinych prostredi. Pockam si schvalne na vyjadreni uzivatelu jinych nadstaveb. Offsem, kdyz ma clovek hodne slaby comp, tak tezko makat s necim jinym, nez z X ci L. I kdyz jsem nedavno cetl jeste o vyvoji jednoho velmi lehkeho prostredi, ale uz si nepamatuji kde a jak se jmenovalo ...
« Poslední změna: 20 Září 2015, 02:42:36 od Tracer »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

do2o

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re:XFCE trhani obrazu ve Firefoxu
« Odpověď #4 kdy: 20 Září 2015, 07:17:08 »
Ja mam vykonu dost, jen se mi koncept xfce libi dlouhodobe nejvic. Respektive je to prostredi kde funguji icony aplikaci v systray. Ale vzdy me prekvapuje ze se na linuxdesktopu musi resit problemy tohoto druhu. Je to skoda

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk


GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:XFCE trhani obrazu ve Firefoxu
« Odpověď #5 kdy: 20 Září 2015, 10:58:29 »
Divné překreslování stránek ve Firefoxu nastalo v mém případě právě po upgradu na verzi 40, defakto se to nedalo používat a shazovalo mi to i celý desktop. Nakonec jsem to řešil vypnutím hw akcelerace ve Firefoxu.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:XFCE trhani obrazu ve Firefoxu
« Odpověď #6 kdy: 20 Září 2015, 11:39:29 »
Ja tedy to trhani zaznamenavam v obou lehkych prostredich od mych linuxovych zacatku. Tedy nekde kolem FF 37. Ta hw akcelerace ve FF se vypina zhruba kde? I kdyz je to zajimave - ta by to prave mela resit - zvlast u PC se slabym CPU me bude zajimat, jak se to projevi. Jinak se pridavam - xfce mam take rad. Az na par drobnosti mi prijde takove komfortni ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:XFCE trhani obrazu ve Firefoxu
« Odpověď #7 kdy: 20 Září 2015, 12:03:25 »
U mě to byla evidentně kolize na úrovni ovladače grafiky, ten ale používám uzavřený fglrx. Faktem ale je, že problém s FF40 nastal i na jiném mém systému s ovladačem otevřeným, kde sice překreslování nebyl až takový problém, ale FF tam od té doby každou chvíli padá, nejčastěji při přechodu na předchozí stránku ze stránky s nějakým videem. HW akcelerace má zaškrtávátko v rozšířených nastaveních.

do2o

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re:XFCE trhani obrazu ve Firefoxu
« Odpověď #8 kdy: 20 Září 2015, 17:33:55 »
Ahoj, zkusil jsem vypnout hw akceleraci ale nemělo to pro mě žádný efekt. Až po vypnutí funkce "použít jemné posouvání" se to přestalo kousat. No teď posun není sice tak "cool", ale alespoň mi to funguje. Díky za rady a budu doufat, že tyto problémy z linuxu brzo zmizí :)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:XFCE trhani obrazu ve Firefoxu
« Odpověď #9 kdy: 20 Září 2015, 19:49:59 »
Ono se prave divne trhaj nejen posunovane stranky, ale i ta videa ve FF - nema proste vyresenou spolupraci s vert synchro.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

do2o

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re:XFCE trhani obrazu ve Firefoxu
« Odpověď #10 kdy: 24 Září 2015, 07:23:45 »
Zkoušel jsem i videa převážně youtube ( je tam poslední řada trpaslíka :) a vše bylo ok. Doufám že se ti to taky povede doladit. Až se budu nudit, tak vytahnu ATInu a zkusim to jen s Intel gk jak to dopadne.

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk


Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:XFCE trhani obrazu ve Firefoxu
« Odpověď #11 kdy: 25 Září 2015, 10:38:18 »
To jemné posouvání prosím najdu kde? Ve FF nebo v nastaveních systému? A tu ATInu máš jakou?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

do2o

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re:XFCE trhani obrazu ve Firefoxu
« Odpověď #12 kdy: 26 Září 2015, 08:54:27 »
To jemné posouvání prosím najdu kde? Ve FF nebo v nastaveních systému? A tu ATInu máš jakou?
Jo to je nastavení FF; jinak vše je vidět na obrázcích u jednotlivých postů.

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk


Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:XFCE trhani obrazu ve Firefoxu
« Odpověď #13 kdy: 26 Září 2015, 13:00:25 »
Ok - diky. Az budu na desktopu tak se podivam poradne. Posledni dobou jsem pekkej lajdak ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.