Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [PROBLÉM S PŘIHLÁŠENÍM] Login loop  (Přečteno 862 krát)

Deimos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
[PROBLÉM S PŘIHLÁŠENÍM] Login loop
« kdy: 28 Září 2015, 18:22:47 »
Zdravím, borci

Na úvod - vím, že už tu podobné téma je, ale rozhodl jsem se vytvořit nové protože je můj problém lehce specifičtější.

K problému: Mám ve Virtual boxu (Oracle VM VirtualBox v 5.0.4, hostitel Win 8.1) čerstvě nainstalovanou 32-bitovou distribuci Ubuntu 14.04 (.iso z offi webu), instalace proběhla bez problému (a několikrát). Ubuntu bez problému nabootuje až do login screenu, z kterého se už ovšem dále nedostane - nelze přihlásit vytvořeného uživatele, ani guesta po každé se při přihlášení na chviličku objeví náznak načtení plochy pak skočí blackscreen a zpět na Login screen. Lze se kombinací Ctrl - alt - F1 dostat do příkazové řádky a lognout se bez jakéhokoliv problému. Odtud jsem již zkoušel pár věcí.

Pátral jsem po internetu a zkoušel všechny možné rady/tipy/triky, ale zatím bez zjevného efektu. Tedy, co už jsem dělal (abych vám ušetřil práci s psaním věcí, které jsem již vyzkoušel):
1. Reinstall se softwarem 3. stran/s aktualizacemi/bez všeho
2. Soubor .XAuthority patří uživateli, nikoliv rootu
3. Nový uživatel taktéž nic neřeší
4. Nelze se přihlásit ani přes gdm login screen
5. v .profile jsem nenašel žádné nesrovnalosti
6. zkoušel jsem různě resetovat a reconfigurovat lightdm
7. /tmp je správný soubor: drwxrwxrwt

Ani jedna z akcí neměla žádaný efekt :D

.xsession-errors: screen v příloze

Závěrem: Jsem nováček v ubuntu i linuxu obecně, tak prosím berte mou neznalost s rezervou.
Budu vděčný za jakoukoliv radu, je pro mě docela důležité, aby se mi to v tom VirtualBoxu povedlo rozchodit, co jsem tak četl na internetu, tak by problém mohl být i s grafikou, respektive s ovladači?

Zatím je to vše, díky.

Deimos




« Poslední změna: 28 Září 2015, 18:37:06 od Deimos »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.