Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Wi-Fi  (Přečteno 10579 krát)

Fafoun

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Wi-Fi
« kdy: 20 Října 2015, 16:25:02 »
Zdravím, popíšu můj problém s wi-fi
Na zkoušku jsem nainstaloval na notebook vedle Visty Ubuntu. Vše proběhlo úspěšně, vyhledaly se zapnuté wi-fi, připojil jsem se ke svému dlinku. Nainstaloval jsem dostupné aktualizace a vypnul noťas. Od té chvíle není možné připojení k mému dlinku, v sítích je vidět, ale je nedostupný. Připojení přes kabel je možné. Ve Vistách wi-fi funguje normálně. Rád bych věděl kde je chyba, ale předem upozorňuji, že přes pc jsem totálně amatérský "uživatel"  :)
Děkuji za odpověď

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Wi-Fi
« Odpověď #1 kdy: 20 Října 2015, 23:06:51 »
Zkusit vymazat nastavení v Síťových nastaveních a připojit se znovu, při aktualizaci mohlo dojít k aktualizaci linux-firmware, kdy mohlo (ale nemuselo) dojít k přepsání nastavení...
Jinak co je to Visty??? Není to náhodou ten nepovedený systém od MS, který se nikdy neujal a musel být nahrazený Windows 7???
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Fafoun

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re:Wi-Fi
« Odpověď #2 kdy: 21 Října 2015, 09:32:49 »
Ano, máš pravdu :)
Jedná se o OS Windows Vista a nahradily jej W 7
Visty jsou v NB nainstalovány výrobcem, proto tam zatím zůstaly

Fafoun

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re:Wi-Fi
« Odpověď #3 kdy: 21 Října 2015, 11:07:06 »
Nedaří se, je to pořád stejné, vidím všechny kolem jen ne svůj router

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Wi-Fi
« Odpověď #4 kdy: 21 Října 2015, 11:13:11 »
Nedaří se, je to pořád stejné, vidím všechny kolem jen ne svůj router
Tak se přes webové rozhraní připoj k routeru a nastav vše znovu. Jak se připojit k routeru je vždy na webových stránkách daného výrobce. Stačí jen dát LAN kabel do příslušného portu v routeru a kabel připojit k PC.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Fafoun

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re:Wi-Fi
« Odpověď #5 kdy: 21 Října 2015, 11:28:04 »
Nastavení routeru otevřu, to je v pohodě. Jen netuším co bych v něm přenastavoval když wi-fi na ostatních počítačích doma funguje a navíc funguje i v NB, ale musím jet přes windows.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Wi-Fi
« Odpověď #6 kdy: 21 Října 2015, 11:46:46 »
Tak hlavní je, jak je Ubuntu nainstalované, jestli je aktualizované a hlavně jestli je např. v Dodatečných ovladačích povolená wifi karta.
Předpokládám, že je Ubuntu nainstalované jako samostatný systém, kdy se v GRUBu vybírá mezi Ubuntu a Windows a nikoliv ten experiment s Wubi, který už dávno skončil a instaloval Ubuntu jako "program" do Windows.
Jinak samozřejmě předpokládám, že jsi si řádně nastudoval Wiki  ;)
Třeba http://wiki.ubuntu.cz/wi-fi nebo http://wiki.ubuntu.cz/pr%C5%AFvodce_po_instalaci atd.
« Poslední změna: 21 Října 2015, 11:49:14 od Marp »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:Wi-Fi
« Odpověď #7 kdy: 21 Října 2015, 13:12:05 »
otázka zní....vyhledá to teď všechny ostatní wifi sítě? pokud ano....zkoušel jsi na svém dlinku vypnout šifrování a znovu se na svoji wifi síť připojit?

popř. zkusit vymazat přenastavené profily sítí a opět se zkusit připojit
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

Fafoun

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re:Wi-Fi
« Odpověď #8 kdy: 21 Října 2015, 13:21:32 »
Tak Ubuntu mám samozřejmě samostatně nainstalované takže po zapnutí NB má možnost výběru mezi dvěma OS.
Poslední aktualizaci jsem provedl dnes, wifi karta je povolená.
Wiki jsem studoval, ale na nic jsem nepřišel, proto jsem vložil dotaz sem.
Jen musím znovu připomenout, že po prvotní instalaci jsem se naprosto v pohodě k routeru připojil a nastavil heslo, internet přes wifi fungoval, nyní jen kabelem. Ve windows wifi funguje naprosto normálně.
Ostatní sítě vidím. Šifrování jsem nevypínal, zkusím. Profily sítí jsem smazal úplně všechny.

Fafoun

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re:Wi-Fi
« Odpověď #9 kdy: 21 Října 2015, 14:00:39 »
Vypnutí šifrování nepomohlo :-\

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Wi-Fi
« Odpověď #10 kdy: 21 Října 2015, 21:22:38 »
A je Tvůj router nastavený na kanál, který ta karta (vzhledem k ČR) umí? Tedy není například na kanále č. 14, nebo tak něco?
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Fafoun

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re:Wi-Fi
« Odpověď #11 kdy: 21 Října 2015, 21:38:45 »
Někde je prostě malá chybka, jen nevím kde. Proč mi wifi teď na windows vista chodí, chodí na mobilu s androidem a funguje i na jiných počítačích s windows 7 a 10. Normálně to i po instalaci ubuntu 14.04 LTS na NB HP 6830s fungovalo taky (teď sedím na NB ve Vistách a wifi funguje normálně). Jen to přepnu na ubuntu, wifi nejde. Přijde mi zbytečné jakkoliv přenastavovat router když evidentně pracuje tak jak má. Nicméně mě ubuntu docela baví a asi ho přeinstaluji a věřím, že to bude fungovat, zatím ho mám nainstalovaný asi týden takže v tom nevidím problém.
Díky všem za odpovědi  :)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Wi-Fi
« Odpověď #12 kdy: 21 Října 2015, 22:02:39 »
Někde je prostě malá chybka, jen nevím kde. Proč mi wifi teď na windows vista chodí, chodí na mobilu s androidem a funguje i na jiných počítačích s windows 7 a 10. Normálně to i po instalaci ubuntu 14.04 LTS na NB HP 6830s fungovalo taky (teď sedím na NB ve Vistách a wifi funguje normálně). Jen to přepnu na ubuntu, wifi nejde. Přijde mi zbytečné jakkoliv přenastavovat router když evidentně pracuje tak jak má. Nicméně mě ubuntu docela baví a asi ho přeinstaluji a věřím, že to bude fungovat, zatím ho mám nainstalovaný asi týden takže v tom nevidím problém.
Díky všem za odpovědi  :)
Fajn, zkoušel jsi se podívat do Nastavení  > Nesvobodné ovladače? Zkusil jsi nainstalovat linux-firmware a linux-firmware-nonfree??? Nebo přímo ovladač pro tvoji wifi kartu? Broadcom, Ralink atd. ?
« Poslední změna: 21 Října 2015, 22:04:36 od Marp »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Wi-Fi
« Odpověď #13 kdy: 21 Října 2015, 22:10:02 »
některý wifi afaptéry si mohou zapamatovat poslední síť a příště se k ní připojit "bez os"

dělá to neplechu a dá se to vypnout v biosu

Odesláno z mého HM NOTE 1W pomocí Tapatalk

Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Fafoun

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re:Wi-Fi
« Odpověď #14 kdy: 21 Října 2015, 22:35:07 »
Někde je prostě malá chybka, jen nevím kde. Proč mi wifi teď na windows vista chodí, chodí na mobilu s androidem a funguje i na jiných počítačích s windows 7 a 10. Normálně to i po instalaci ubuntu 14.04 LTS na NB HP 6830s fungovalo taky (teď sedím na NB ve Vistách a wifi funguje normálně). Jen to přepnu na ubuntu, wifi nejde. Přijde mi zbytečné jakkoliv přenastavovat router když evidentně pracuje tak jak má. Nicméně mě ubuntu docela baví a asi ho přeinstaluji a věřím, že to bude fungovat, zatím ho mám nainstalovaný asi týden takže v tom nevidím problém.
Díky všem za odpovědi  :)
Fajn, zkoušel jsi se podívat do Nastavení  > Nesvobodné ovladače? Zkusil jsi nainstalovat linux-firmware a linux-firmware-nonfree??? Nebo přímo ovladač pro tvoji wifi kartu? Broadcom, Ralink atd. ?

Ano, do nastavení jsem se díval a moje wifi karta používá nesvobodný ovladač a je povolená.
Zatím jsem nezkoušel instalovat jakékoliv ovladače, proč? Už to přeci fungovalo.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Wi-Fi
« Odpověď #15 kdy: 22 Října 2015, 06:56:23 »
Tak to vidím na problém v routeru...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Wi-Fi
« Odpověď #16 kdy: 22 Října 2015, 10:50:00 »
Ano, do nastavení jsem se díval a moje wifi karta používá nesvobodný ovladač a je povolená.
Zatím jsem nezkoušel instalovat jakékoliv ovladače, proč? Už to přeci fungovalo.

V U14.04
Vidíš jiné sítě?
Připojíš se na jinou wifinu? V kavárně u benzínky apod?

Zkus "upravit připojení a vymazat všechny záznamy o dříve připojených wifinách
Vypnout povolení wifi
vypnout povolení sítě
postupně pozapínat...

Vypnout protokol IPV6 v nastavení připojení

Jestli má wifi hardwarovej vypínač, tak jí vypnout, restartovat komp, a zapnout teprve až komplet naběhne Ubuntu

věřím, že něco pomůže
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Fafoun

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re:Wi-Fi
« Odpověď #17 kdy: 22 Října 2015, 11:09:44 »
Ano, do nastavení jsem se díval a moje wifi karta používá nesvobodný ovladač a je povolená.
Zatím jsem nezkoušel instalovat jakékoliv ovladače, proč? Už to přeci fungovalo.

V U14.04
Vidíš jiné sítě?
Připojíš se na jinou wifinu? V kavárně u benzínky apod?

Zkus "upravit připojení a vymazat všechny záznamy o dříve připojených wifinách
Vypnout povolení wifi
vypnout povolení sítě
postupně pozapínat...

Vypnout protokol IPV6 v nastavení připojení

Jestli má wifi hardwarovej vypínač, tak jí vypnout, restartovat komp, a zapnout teprve až komplet naběhne Ubuntu

věřím, že něco pomůže

Jiné sítě vidím
Na jinou wifi jsem se nezkoušel připojit, ty co vidím jsou pod heslem
Na můj router jsem se připojil po instalaci a pak ještě jednou (přes wifi), následně byl vždy nedostupný, ale aspoň byl vidět, teď už zmizel z nabídky možných připojení wifi. Jakmile spustím druhý OS vše funguje.
Zkusil jsem vše vypnout, včetně HW tlačítka wifi, router jsem také vypnul a nic, ještě se zkusím mrknout na ten protokol IPV6.
Nějak to musím zprovoznit, i když to není životně důležité, ale chci na to přijít  :)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Wi-Fi
« Odpověď #18 kdy: 22 Října 2015, 11:19:10 »
Jiné sítě vidím
Na jinou wifi jsem se nezkoušel připojit, ty co vidím jsou pod heslem
Na můj router jsem se připojil po instalaci a pak ještě jednou (přes wifi), následně byl vždy nedostupný, ale aspoň byl vidět, teď už zmizel z nabídky možných připojení wifi. Jakmile spustím druhý OS vše funguje.
Zkusil jsem vše vypnout, včetně HW tlačítka wifi, router jsem také vypnul a nic, ještě se zkusím mrknout na ten protokol IPV6.
Restartuj Ubuntu se strojem připojeným drátem k internetu a aktualizuj.
Nějak to musím zprovoznit, i když to není životně důležité, ale chci na to přijít  :)

V Ubuntu:
Vidíš jiné aktuální sítě, nebo ty co tam byly, když to chodilo? Když se pokusíš na nějakou připojit, dostaneš se tak až na dotaz na heslo?
Skoč si na jinou free wifinu to vyzkoušet...
Na routeru bych nic neměnil, jen bych ho restartnul a povypínal jiné krámy, které se k němu připojují (jiná PC, mobil)...
Rozhodně vymazat všechny záznamy starých připojení...
Vypnout IPV6
V BIOSu vypnout jakákoli urychlovátka wifi adapteru, jmenují se různě a mají sloužit k rychlejšímu připojení "bez os" a dělá to neplechu...
Wifi v Ubuntu je životně důležité :-)
« Poslední změna: 22 Října 2015, 11:24:18 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Fafoun

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re:Wi-Fi
« Odpověď #19 kdy: 22 Října 2015, 13:53:33 »
Jiné sítě vidím
Na jinou wifi jsem se nezkoušel připojit, ty co vidím jsou pod heslem
Na můj router jsem se připojil po instalaci a pak ještě jednou (přes wifi), následně byl vždy nedostupný, ale aspoň byl vidět, teď už zmizel z nabídky možných připojení wifi. Jakmile spustím druhý OS vše funguje.
Zkusil jsem vše vypnout, včetně HW tlačítka wifi, router jsem také vypnul a nic, ještě se zkusím mrknout na ten protokol IPV6.
Restartuj Ubuntu se strojem připojeným drátem k internetu a aktualizuj.
Nějak to musím zprovoznit, i když to není životně důležité, ale chci na to přijít  :)

V Ubuntu:
Vidíš jiné aktuální sítě, nebo ty co tam byly, když to chodilo? Když se pokusíš na nějakou připojit, dostaneš se tak až na dotaz na heslo?
Skoč si na jinou free wifinu to vyzkoušet...
Na routeru bych nic neměnil, jen bych ho restartnul a povypínal jiné krámy, které se k němu připojují (jiná PC, mobil)...
Rozhodně vymazat všechny záznamy starých připojení...
Vypnout IPV6
V BIOSu vypnout jakákoli urychlovátka wifi adapteru, jmenují se různě a mají sloužit k rychlejšímu připojení "bez os" a dělá to neplechu...
Wifi v Ubuntu je životně důležité :-)
Na dotaz na heslo se dostanu
IPV6 je vypnuto
Můj router stále není vidět

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Wi-Fi
« Odpověď #20 kdy: 22 Října 2015, 14:17:46 »
a když síť nevybereš z nabídky, ale zadáš její jméno ručně?

Odesláno z mého HM NOTE 1W pomocí Tapatalk

Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Wi-Fi
« Odpověď #21 kdy: 22 Října 2015, 17:47:55 »
Jen se snad skromně zeptám na co jsem se ptal, tj. zda router nevysílá na pro ČR "exotickém" kanálu ...
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Fafoun

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re:Wi-Fi
« Odpověď #22 kdy: 22 Října 2015, 18:38:45 »
Jen se snad skromně zeptám na co jsem se ptal, tj. zda router nevysílá na pro ČR "exotickém" kanálu ...
Omlouvám se za nereagování, raději jsem zkopíroval celý wireless status

Wireless Radio:Enabled
MAC Address:90:94:E4:B3:4D:1A
802.11 Mode:802.11 Mixed(n/g/b)
Channel Width:20/40MHz
Channel:12
Network Name (SSID):dlink
Wi-Fi Protected Setup:Enabled/Configured
Security:WPA/WPA2-PSK

navsteva

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 220
Re:Wi-Fi
« Odpověď #23 kdy: 23 Října 2015, 11:42:02 »
Nastavil bych pouze WPA2 bez WPA, s AES, a wifi b/g, n vypnout, pokud nemáš žádné zařízení, které to využívá.

Pavel TRX

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:Wi-Fi
« Odpověď #24 kdy: 21 Listopadu 2015, 22:20:27 »
Ahoj Všem,

myslím, že mám stejný problém.

Jen ve zkratce,
 - instalace na nový čistý notebook - distribuce Ubuntu 14.04 64bit
 - při instalaci domácí wifi byla vidět, ale nemohl jsem se připojit, připojil jsem se tedy na hotspot přes mobil, což běželo
 - instalace korektně dokončena a nyní jsem ve stavu, že k hotspotu z mobilu se dostanu, připojím a internet běhá, s domácí wifi mám problém
 - zkoušel jsem laborovat se zabezpečením na routeru (WPA, WPA2), nakonec jsem zabezpečení WIFI zcela vypnul a výsledek je stejný, přes hotspot z mobilu se k wifi připojím a net jde, k domácí wifi se nepřipojím. S domácí wifi ale bez problémů pracuje telefon Android, druhý notebook Windows 10, tablet iOS, druhý mobil W8.1 a i SmartTv...

Bohužel už mě nenapadá co zkusit a ve wiki a FAQ jsem nic nenašel. S Linuxem začínám a zde pár otisků, jak se problém tváří.

Pro upřesnění... hotspot z mobilu se jmenuje "Hauí G sex 620", domácí wifi je "BordelHouse807".

Díky moc za jakoukoliv radu :)


 

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.