Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace Open Office  (Přečteno 1915 krát)

Deniusa

Instalace Open Office
« kdy: 29 Října 2015, 23:09:39 »
Ahoj pánové, poraďte mi prosím jak nejlépe nainstalovat Open Office na Xubuntu. Nemám nikoho kdo má linux tak hledám pomoc tady. Děkuji.

P.S. Nechci žádné Libre. To si můžu nainstalovat sama.

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Instalace Open Office
« Odpověď #1 kdy: 30 Října 2015, 04:54:11 »
Nejcistsi instalace je pridat repozitare a nainstalovat. Pokud neexistuji stahni .deb balicek a nainstaluj. Centrum softwaru ti ho klasicky otevre a po odkliknuti, nainstaluje. Nebo podle navodu na strankach Ooo prekopirujes do terminalu ty tri prikazy. Zadna veda.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Instalace Open Office
« Odpověď #2 kdy: 30 Října 2015, 06:46:07 »
Jen pro jistotu pripomenu, ze LibreOffice jsou pokracovanim OpenOffice. Pokud tedy nemas padny duvod vyzadovat OOo, nema smysl je uprednostnovat proti LO.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Deniusa

Re:Instalace Open Office
« Odpověď #3 kdy: 30 Října 2015, 11:21:51 »
Nejcistsi instalace je pridat repozitare a nainstalovat. Pokud neexistuji stahni .deb balicek a nainstaluj. Centrum softwaru ti ho klasicky otevre a po odkliknuti, nainstaluje. Nebo podle navodu na strankach Ooo prekopirujes do terminalu ty tri prikazy. Zadna veda.

Deb balíček jsem stáhla a jsou to jen samy s..... kterým nerozumím. Nejde nainstalovat. Co to jsou repozitáře? Chtěla jsem něco jednoduchého jak to udělat. Neznám linux. Před tím jsem byla na Windows. Jdu na linux jen kvuli virum a jsem smířená, že linux toho umí o 50% méně jak Windows. Ale z těch virů a trojanů už jsem šílela tak proto.

Deniusa

Re:Instalace Open Office
« Odpověď #4 kdy: 30 Října 2015, 11:24:34 »
Jen pro jistotu pripomenu, ze LibreOffice jsou pokracovanim OpenOffice. Pokud tedy nemas padny duvod vyzadovat OOo, nema smysl je uprednostnovat proti LO.

V Xubuntu není nic jen AbiWord. Dívala jsem se na Libre a je hnusnej takovej mno humpoláckej co se týče vzhledu. Chci open office. :-(

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Instalace Open Office
« Odpověď #5 kdy: 30 Října 2015, 13:24:07 »
Nejcistsi instalace je pridat repozitare a nainstalovat. Pokud neexistuji stahni .deb balicek a nainstaluj. Centrum softwaru ti ho klasicky otevre a po odkliknuti, nainstaluje. Nebo podle navodu na strankach Ooo prekopirujes do terminalu ty tri prikazy. Zadna veda.

Deb balíček jsem stáhla a jsou to jen samy s..... kterým nerozumím. Nejde nainstalovat. Co to jsou repozitáře? Chtěla jsem něco jednoduchého jak to udělat. Neznám linux. Před tím jsem byla na Windows. Jdu na linux jen kvuli virum a jsem smířená, že linux toho umí o 50% méně jak Windows. Ale z těch virů a trojanů už jsem šílela tak proto.

Prosim procti si nejdriv wiki.ubuntu.cz, hlavne sekci pro zacatecniky. Mnohe z tech s..... se vysvetli.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:Instalace Open Office
« Odpověď #6 kdy: 30 Října 2015, 13:44:14 »
Deb balíček jsem stáhla a jsou to jen samy s..... kterým nerozumím. Nejde nainstalovat. Co to jsou repozitáře? Chtěla jsem něco jednoduchého jak to udělat. Neznám linux. Před tím jsem byla na Windows. Jdu na linux jen kvuli virum a jsem smířená, že linux toho umí o 50% méně jak Windows. Ale z těch virů a trojanů už jsem šílela tak proto.
Pravda je takova, ze Linux toho umi tolik, kolik toho umi jeho uzivatel. Myslete na to, ze Linux (potazmo tedy Ubuntu) neni Windows, ze par veci se budete muset naucit. Ubuntu Wiki je dobry zacatek.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Deniusa

Re:Instalace Open Office
« Odpověď #7 kdy: 30 Října 2015, 15:26:14 »
Pánové prosím vás. Já nemám absolutně žádnej zájem učit se nějakej linux. Nebudu nic studovat protože v linuxu je obrovská spousta věcí nelogických a nepochopitelných. Pro vás to je ok protože na tom děláte, používáte a rádi si hrajete. Nadáváte na windows atp. Já si neumím udělat v linuxu skoro nic. Teď mám linux pouze proto, že na mým počítači ne nějakej hajzl kterej se mi prý nainstaloval do biosu a potom ještě někam na základní desku. Nerozumím tomu a ani nechci. Ve windows stáhnu soubor, dvakrát kliknu a je nainstalováno. Tady na mě vyhukne spousta chujovinek a nevím co s tím. Pořád nějaká konzole, sh, přiřadit, odřadit a já nevím co ještě. Tomu rozhodně nemůžu říkat uživatelsky přizpůsobenej systém.

Než si koupím novej noťas tak potřebuji pouze email (ten už mám), skype (taky mám), Facebook, twitter, instagram, linked in, chrom a whatsap. Toto všechno mám. Dál potřebuji psát ale jelikož tu není nic tak chci poradit jak nainstalovat op=en office. Nechci libre protože jeho vzhled je hnusnej a humpolackej.

Moc vás prosím poraďte mi jak to nainstaluji a máte ode mně pokoj. Já nemám nikoho kdo má linux. Tady to nikdo nemá.

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:Instalace Open Office
« Odpověď #8 kdy: 30 Října 2015, 17:02:46 »
Nemůžu to vyzkoušet, tak návod "poslepu":

Krok č. 1 - stáhněte si archiv OpenOffice.org pro Debian - český zde: http://sourceforge.net/projects/openofficeorg.mirror/files/4.1.2/binaries/cs/Apache_OpenOffice_4.1.2_Linux_x86-64_install-deb_cs.tar.gz/download

Krok č. 2 - otevřete archiv a v něm je složka 'cs', tu otevřete a v ní je složka DEBS, tu přetáhněte do své domovské složky.

Krok č. 3 - abyste si to urychlila, spusťte si Terminál (třeba klávesovou zkratkou Ctrl+Alt+T) a tam napište

cd DEBS

potvrďte Enterem a zadejte ještě jeden:

sudo dpkg -i *.deb desktop-integration/*.deb

potvrďte Enterem a zadejte své přihlašovací heslo (nebudou se vypisovat hvězdičky).

A ono se to nainstaluje. Pak můžete terminál zavřít a všechny ty stažené a rozbalené soubory vymazat.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Instalace Open Office
« Odpověď #9 kdy: 30 Října 2015, 20:09:16 »
Pánové prosím vás. Já nemám absolutně žádnej zájem učit se nějakej linux. Nebudu nic studovat protože v linuxu je obrovská spousta věcí nelogických a nepochopitelných. Pro vás to je ok protože na tom děláte, používáte a rádi si hrajete. Nadáváte na windows atp. Já si neumím udělat v linuxu skoro nic. Teď mám linux pouze proto, že na mým počítači ne nějakej hajzl kterej se mi prý nainstaloval do biosu a potom ještě někam na základní desku. Nerozumím tomu a ani nechci. Ve windows stáhnu soubor, dvakrát kliknu a je nainstalováno. Tady na mě vyhukne spousta chujovinek a nevím co s tím. Pořád nějaká konzole, sh, přiřadit, odřadit a já nevím co ještě. Tomu rozhodně nemůžu říkat uživatelsky přizpůsobenej systém.

Než si koupím novej noťas tak potřebuji pouze email (ten už mám), skype (taky mám), Facebook, twitter, instagram, linked in, chrom a whatsap. Toto všechno mám. Dál potřebuji psát ale jelikož tu není nic tak chci poradit jak nainstalovat op=en office. Nechci libre protože jeho vzhled je hnusnej a humpolackej.

Moc vás prosím poraďte mi jak to nainstaluji a máte ode mně pokoj. Já nemám nikoho kdo má linux. Tady to nikdo nemá.
Já se k tomuhle nebudu víc vyjadřovat protože tak arogantní a hloupou odpověď jsem už dlouho nečetl. Nebudu se snižovat na úroveň tazatelky a pošlu jen prostý link
http://askubuntu.com/questions/471437/unable-to-install-apache-openoffice-4-1-on-ubuntu-14-04
a pak něco s čím se ztotožňuji
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=72970.msg526314#msg526314

panet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 147
Re:Instalace Open Office
« Odpověď #10 kdy: 07 Listopadu 2015, 21:30:48 »
Jen pro jistotu pripomenu, ze LibreOffice jsou pokracovanim OpenOffice. Pokud tedy nemas padny duvod vyzadovat OOo, nema smysl je uprednostnovat proti LO.

Já bych pro jistotu připomenul, že toto bráno striktně není pravda. LO je pokračováním GO-OO, jež se z OO "odštěpilo". Pokračování by znamenalo konec jednoho a navázání druhého. Toto je fork.
OO sice umírá, ale pořád existuje a pořád je řada uživatelů, kteří mají své důvody nepřejít na LO. (já už jsem přešel)
--------
Přesto, že mé znalosti a zkušenosti nejsou takové, jako citovaného autora, myslím, že citace prostě není přesná (píšu, páč nechci dělat chytřejšího).
Jsem Linuxovy pozorovatel, prilezitostny uzivatel.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Instalace Open Office
« Odpověď #11 kdy: 07 Listopadu 2015, 21:49:58 »
Jen pro jistotu pripomenu, ze LibreOffice jsou pokracovanim OpenOffice. Pokud tedy nemas padny duvod vyzadovat OOo, nema smysl je uprednostnovat proti LO.

Já bych pro jistotu připomenul, že toto bráno striktně není pravda. LO je pokračováním GO-OO, jež se z OO "odštěpilo". Pokračování by znamenalo konec jednoho a navázání druhého. Toto je fork.
OO sice umírá, ale pořád existuje a pořád je řada uživatelů, kteří mají své důvody nepřejít na LO. (já už jsem přešel)
--------
Přesto, že mé znalosti a zkušenosti nejsou takové, jako citovaného autora, myslím, že citace prostě není přesná (píšu, páč nechci dělat chytřejšího).


Oracle se po koupi Sunu na OOo vysr... vyklaslal (stejne jako na MySQL -> MariaDB) tak z vysoka a nejistota pokracovani byla tak velka, az vzniklo/rozsirilo se LO. Oraclu pak "nezbylo" nic jineho nez ho predat Apache foundation, ale umira stejne...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.