Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: slaby zvuk  (Přečteno 4531 krát)

naDRED

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
slaby zvuk
« kdy: 24 Února 2007, 15:06:25 »
zdravim, ak ma niekto cas, prosim poradte...
pri prehravani audia alebo videa je zvuk velmi slaby, i ked mam audio volume control na maximum, dalej sa mi zda ze je zvuk velmi plochy, je v ubuntu nejaky ekvalizer alebo nieco podobne?
som uplny zaciatocnik...
vdaka za radu...
compaq presario v3000t 1,75 gb centrino duo, 1 gb ram, 286 mb intel chipset, ubuntu 6.10

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
slaby zvuk
« Odpověď #1 kdy: 24 Února 2007, 18:52:35 »
Ja mel problem s tim, ze jsem nemel vytazenou savli PCM a FRONT
Tak mne napada, jestli je zvuk plochy, nemate treba zapnute 5.1 a nehcete jen 2.0?
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

naDRED

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
slaby zvuk
« Odpověď #2 kdy: 24 Února 2007, 19:42:01 »
zdravim... nasiel som PCM savli a je na max, ostatne ako vsetky vo Volume Control: HDA Intel (alsa mixer). nemozem vsak najst FRONT zavli.... a ano chcel by som 2.0 zvuk, ale taktiez sa mi nepodarilo najst, kde by som tento parameter mohol menit...
dakujem za pomoc
compaq presario v3000t 1,75 gb centrino duo, 1 gb ram, 286 mb intel chipset, ubuntu 6.10

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
slaby zvuk
« Odpověď #3 kdy: 24 Února 2007, 19:54:54 »
Zkuste v terminálu spustit "alsamixer" a trochu poštelovat.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

naDRED

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
slaby zvuk
« Odpověď #4 kdy: 24 Února 2007, 20:34:50 »
stelovat som skusil uz v GUI alsamixer, ale efekt sa nedostavil... :(
compaq presario v3000t 1,75 gb centrino duo, 1 gb ram, 286 mb intel chipset, ubuntu 6.10

andrej

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 110
slaby zvuk
« Odpověď #5 kdy: 24 Února 2007, 23:43:41 »
u mna je to tiez tak, na notebooku mam normalny zvuk (dapper), ale na desktope (edgy) je dost slaby, neviem ci je to nejakym nastavenim, na ani jednom z tych pocitacov som nic co sa tyka zvuku nikdy neprestavoval. mozno je to aj integrovanou zvukovkou co mam na doske na desktope (doska asus m2n-e, je tam zvukovy chip adi 1988)
ale zas nie je to tak slabe, ze by to bolo nepouzitelne, len musim viac vytocit hlasitost na reprakoch....
Desktop: Athlon X2 3800+, Nvidia 6200, Asus M2N-E, 3GB, Ubuntu 8.04
Notebook: IBM X31, Centrino 1.4, ATI Radeon Mobility, 512MB, Ubuntu 7.10, WinXP
Gateway: AMD Duron 1.6, 256MB, Ubuntu 6.06

ing. Roubátko

  • Host
slaby zvuk
« Odpověď #6 kdy: 26 Února 2007, 17:10:59 »
no a já to mám ještě komplikovanější, na předchozí instalaci kubuntu jsem měl zvuk krásně nahlas a chválil jsem to kudy sem chodil. no a teď mám nainstalovanej systém znova, ze stejnýho cd, na úplně stejným hw a zvuk je o dost tišší. ve směšovači jsem nastavoval co sem mohl a je to furt potichu...

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
slaby zvuk
« Odpověď #7 kdy: 26 Února 2007, 17:12:24 »
Citace: ing. Roubátko
no a já to mám ještě komplikovanější, na předchozí instalaci kubuntu jsem měl zvuk krásně nahlas a chválil jsem to kudy sem chodil. no a teď mám nainstalovanej systém znova, ze stejnýho cd, na úplně stejným hw a zvuk je o dost tišší. ve směšovači jsem nastavoval co sem mohl a je to furt potichu...
Chyba hardware?

naDRED

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
slaby zvuk
« Odpověď #8 kdy: 27 Února 2007, 13:41:44 »
u mna to chyba hardware nebude... pod oknami je zvuk cisty a nahlas...
compaq presario v3000t 1,75 gb centrino duo, 1 gb ram, 286 mb intel chipset, ubuntu 6.10

ing. Roubátko

  • Host
slaby zvuk
« Odpověď #9 kdy: 27 Února 2007, 14:25:49 »
vojtech.t
hardware? ne ne, nemyslím si...všecko v pohodě šlo na předchozí instalaci, tu jsem smazal kvůli tomu že jsem si smazal nějaký balíčky a už jsem se nedostal do systému, a tak celkově jsem tam měl hroznej bordel:) na zesilovači pro přehrávání stačil stupeň 1 až 2, když jsem byl sám tak 3 a to už byl hukot:-) teďko jsem rád když to slyšim na 5, 6...
EDIT:
tak, jsem zahanben, ale ať se zasmějete...měl jsem na zesilovači zapnutý útlum 20dB, to je ta závada..ach jo, jde to se mnou z kopce..

hairy.pecker

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
slaby zvuk
« Odpověď #10 kdy: 29 Července 2007, 21:08:15 »
nene hw závada to není, je to bug kerej je v FF mě to dělá to samí, a jednou jsem našel na netu návod jak to spravit a patchnout, ale teď to nemůžu zaboha najít, tak sem to vyřešil krátkým skriptíkem kterej sem přidal do init.d

Citace
#!/bin/bash
kill $(lsof -t /dev/dsp* /dev/audio* /dev/mixer* /dev/snd/*) ; sudo modprobe -r $(lsmod |grep ^snd |awk '{print $1}') && sudo modprobe snd-hda-intel model=auto

Krehy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
slaby zvuk
« Odpověď #11 kdy: 23 Září 2007, 18:32:59 »
Citace: hairy.pecker
nene hw závada to není, je to bug kerej je v FF mě to dělá to samí, a jednou jsem našel na netu návod jak to spravit a patchnout, ale teď to nemůžu zaboha najít, tak sem to vyřešil krátkým skriptíkem kterej sem přidal do init.d

Citace
#!/bin/bash
kill $(lsof -t /dev/dsp* /dev/audio* /dev/mixer* /dev/snd/*) ; sudo modprobe -r $(lsmod |grep ^snd |awk '{print $1}') && sudo modprobe snd-hda-intel model=auto
Vyzkoušel jsem napsat skript. Po jeho spuštění mi systém vypsal chybu:

Kód: [Vybrat]
FATAL: Error inserting snd (/lib/modules/2.6.20-16-generic/kernel/sound/core/snd                            .ko): Unknown symbol in module, or unknown parameter (see dmesg)
WARNING: Error running install command for snd
WARNING: Error inserting snd_timer (/lib/modules/2.6.20-16-generic/kernel/sound/                            core/snd-timer.ko): Unknown symbol in module, or unknown parameter (see dmesg)
FATAL: Error inserting snd (/lib/modules/2.6.20-16-generic/kernel/sound/core/snd                            .ko): Unknown symbol in module, or unknown parameter (see dmesg)
WARNING: Error running install command for snd
WARNING: Error inserting snd_timer (/lib/modules/2.6.20-16-generic/kernel/sound/                            core/snd-timer.ko): Unknown symbol in module, or unknown parameter (see dmesg)
FATAL: Error inserting snd_pcm (/lib/modules/2.6.20-16-generic/kernel/sound/core                            /snd-pcm.ko): Unknown symbol in module, or unknown parameter (see dmesg)
WARNING: Error running install command for snd_pcm
WARNING: Error inserting snd_hda_codec (/lib/modules/2.6.20-16-generic/kernel/so                            und/pci/hda/snd-hda-codec.ko): Unknown symbol in module, or unknown parameter (s                            ee dmesg)
FATAL: Error inserting snd_hda_intel (/lib/modules/2.6.20-16-generic/kernel/soun                            d/pci/hda/snd-hda-intel.ko): Unknown symbol in module, or unknown parameter (see                             dmesg)
Zdá se, že to není to pravé ořechové. Nějaký nápad co s tím?

charon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 244
slaby zvuk
« Odpověď #12 kdy: 24 Září 2007, 07:29:33 »
Skús si otvoriť Xine a tam sa pozri ako máš nastavený zvuk.Xine má vplyv na celkový zvuk./aspoň u mňa/ !!!
Laptop:  HP510   Ubuntu 10.04 Lucid Lynx LTS
Laptop:  Asus EeePC  Ubuntu 10.04 Lucid Lynx LTS
Desktop: Ubuntu 10.04 Lucid Lynx  LTS

charon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 244
slaby zvuk
« Odpověď #13 kdy: 24 Září 2007, 07:34:58 »
Prepáč nie som doma za kompom s Ubuntu ,nie je to Xine ale XMMS to je ten čo vyzerá ako Winamp
Laptop:  HP510   Ubuntu 10.04 Lucid Lynx LTS
Laptop:  Asus EeePC  Ubuntu 10.04 Lucid Lynx LTS
Desktop: Ubuntu 10.04 Lucid Lynx  LTS

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.