Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zvacsenie Windows particie DUALBOOT [vyriesene]  (Přečteno 1617 krát)

Kiaobcui

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
  • .. the more you are able to hear.
Zvacsenie Windows particie DUALBOOT [vyriesene]
« kdy: 05 Listopadu 2015, 18:29:50 »
Dobry den,

prosim o pomoc, nie som schopny zapnut win 7.
Neviem o co ide, ale moze to byt sposobene malou kapacitou particie pre win, ktora je maximalne plna.
Moj primary OS je linux, windows som nainstaloval na particiu o velkosti 40 GB, ktora je mi vsak malo, (hram WoW).
Win particia je teda plna, a zrejme koli tomu nejde spustit samotny win.

Rad by som zmensil Linux particie a pridal par GB k windowsovej.
Je to mozne? Bez strady dat, poskodenia OS atd. :) dakujem

PS: Uvazoval som, vytvorit dalsiu, novu particiu pre windows, ale nie som si isty, ci to bude win akceptovat a vobec sa nabootuje, kedze na primary disku "C" nie je miesto

PS2: Nemam co vymazat, na win nemam vobec nic ine, iba WoW.

Update: napadlo ma, ze posledny krat na windowse, pri vypinani PC sa zacali instalovat windows aktualizacie, - vedel som ze na disku neni miesto a windows update mi sposobuje rakovinu anyway, takze som to natvrdo vypol.  - Tot len info co sa stalo ako posledne.
« Poslední změna: 06 Listopadu 2015, 01:38:10 od Kiaobcui »
"Uživatelé Linuxu jsou spíše komunitou. Jednají s lidmi, ne s korporacemi."

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Zvacsenie Windows particie DUALBOOT
« Odpověď #1 kdy: 05 Listopadu 2015, 21:21:15 »
Ahoj,
Citace
je to mozne? Bez strady dat, poskodenia OS atd
Je to možné, ale pri práci s partíciami nikdy nezaručíš, že nestratíš dáta. Preto si najskôr urob zálohu.
Nástroj na to určený je GParted. Ak máš Zorin, mal by byť súčasťou distra. Návod ako na to je TU.
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 417
Re:Zvacsenie Windows particie DUALBOOT
« Odpověď #2 kdy: 05 Listopadu 2015, 21:31:54 »
Zatial skús pri štarte systému podržať klávesu f8 a ak nabehne tabuľka s výberom možností, vyber
-posledná známa funkčná konfigurácia /možno budú len zle zapísané registre, lebo si to vypol natvrdo/
Ak Win nenabehne, postup zopakuj a zvoľ núdzový režim. ak nenabehne ani ten, bude to problém opraviť.
Ak sa vieš z linuxu dostať na disk C, môžeš vymazať staré body obnovenia /podľa dátumu/ v adresári
System Volume Information. Je systemový, možno bude treba mať povolené ich zobrazenie. Najlepšie je spustiť MC ako root.

Kiaobcui

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
  • .. the more you are able to hear.
Re:Zvacsenie Windows particie DUALBOOT
« Odpověď #3 kdy: 05 Listopadu 2015, 22:06:35 »
Dalujem za rady, tak som uspesne spojil vytvorene miesto z linuxovej particie do windowsovej, avsak rozjebal sa aj win aj linux. Win mi nevadi chcel som spravit zalohu a reinstall, aj to spravim na live usb ALE.
Problem mam s linuxom, grub je v poriadku, system sa zapne ale po prihlaseni ostane pozadie a kurzor. Alt+ctrl+f1 ma pusti do terminalu a vidim, ze vsetky data tam su. Tiez som reinstaloval gnome 2 a nainstaloval dokonca unity desktop, ale system sa mi nespusti zo zoadnym prostredim.. Prosim ako sa to da vyriesit?
"Uživatelé Linuxu jsou spíše komunitou. Jednají s lidmi, ne s korporacemi."

Kiaobcui

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
  • .. the more you are able to hear.
Re:Zvacsenie Windows particie DUALBOOT
« Odpověď #4 kdy: 06 Listopadu 2015, 01:37:19 »
Tak som to nakoniec vyriesil:

1. Po prihlaseni ma system vratil na prihlasovaciu obrazovku - loot donekonecna.

2. po prestudovani googla a vela neuspesnych pokusov s .xssesion-error mi pomohlo toto:
http://askubuntu.com/questions/223501/ubuntu-gets-stuck-in-a-login-loop

Je tam vela rad, ktore stoja za skusku.

Disk mam rozdeleny tak ako som na zaciatku chcel, musim preinstalovat win ale mam zalohu, cize je to ok. Dakujem
"Uživatelé Linuxu jsou spíše komunitou. Jednají s lidmi, ne s korporacemi."

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.