Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vertikální synchronizace.  (Přečteno 8575 krát)

McKay

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 264
Vertikální synchronizace.
« kdy: 19 Prosince 2015, 07:47:07 »
Dobrý den,
chtěl bych jsem se zeptat, jak bych mohl zapnout vertikální synchronizaci, když si přehrávám nějaké videa, tak je obraz trhaný, myslím např. YT, nebo třeba ve VLC... Mám ntb MSI GP70-20D, grafická karty nVidia GT740 s optimem a Intel HD 4600, používám jen nVidiu... Verze ovladače 352... Díky...

Savalas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 409
Re:Vertikální synchronizace.
« Odpověď #1 kdy: 19 Prosince 2015, 14:32:30 »
Tearing se v nedavne dobe tu parkrat resil.
Kubuntu 18.04/AMD RYZEN 5 3600, Asus PRIME X370-PRO, ASUS DUAL GeForce RTX2060S O8G EVO, RAM Kingston 2x16GB DDR4 2666MHz CL16, 2xWD Caviar Blue 1TB+Seagate BarraCuda 2TB/LVM mirror, Samsung 970 EVO PLUS 250GB, Seasonic M12II-620 Evo, Evolveo Sigma T2, DVD-R/+R Asus DRW-24D5MT, APC Back-UPS ES 700, Eizo EV2450

McKay

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 264
Re:Vertikální synchronizace.
« Odpověď #2 kdy: 19 Prosince 2015, 17:45:54 »
Mohl by jsi mi prosím dát odkaz na vlákno? Díky...

zdeans

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 309
Re:Vertikální synchronizace.
« Odpověď #3 kdy: 20 Prosince 2015, 11:04:57 »
Taky by mě zajímalo, jestli to někdo vyřešil. Mám Xubuntu 15.10, ale blbo to i v 14.04, grafika Nvidia GT 630 a nesvobodné ovladače 352.63 a "Sync to VBlank" mám zaplý, ale výsledek je pořád je stejnej. Furt to blbne. Někdo psal že to blne v Xubuntu i v Lubuntu, ale např. v Gnome Flashback je to v pohodě. Jenže mě se nechce přecházet z Xubuntu na jiný prostředí.
Asus M5A99FX Pro r2.0 AMD FX(tm)-6300 Six-Core Processor (Vishera FX-6300), Ram: 8GB DDR3 1866Mhz, nVidia GeForce GTX 960 2GB, HDD: Samsung SP2504C 250GB, WD Caviar Blue 500GB
Ubuntu 17.10 Artful Aardvark

Savalas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 409
Re:Vertikální synchronizace.
« Odpověď #4 kdy: 20 Prosince 2015, 12:41:36 »
Vlastni Gnome Flashback to tusim neresil, ale Compiz, pod Xubuntu 13.10 Compton, ale ten ve 14.04 uz nesel pouzit, ja hodlam prejit na kubuntu 16.04 a mit tyhle problemy z krku.
Kubuntu 18.04/AMD RYZEN 5 3600, Asus PRIME X370-PRO, ASUS DUAL GeForce RTX2060S O8G EVO, RAM Kingston 2x16GB DDR4 2666MHz CL16, 2xWD Caviar Blue 1TB+Seagate BarraCuda 2TB/LVM mirror, Samsung 970 EVO PLUS 250GB, Seasonic M12II-620 Evo, Evolveo Sigma T2, DVD-R/+R Asus DRW-24D5MT, APC Back-UPS ES 700, Eizo EV2450

zdeans

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 309
Re:Vertikální synchronizace.
« Odpověď #5 kdy: 20 Prosince 2015, 13:44:30 »
A ten Compton nejde asi ani v 15.10 něco jsem našel a nainstaloval, ale při spuštění přes terminál mi to hlásí něco ve smyslu "Další kompozitní správce je již spuštěn", ale netuším kterej. Leda ten co je v Nastavení/Vyladění správce oken/Kompozitor a tam mám zaškrtlé Používat kompozitor, Použít přímé zobrazování pro okna v režimu celá obrazovka, Vertikální synchronizace při vykreslování, jinak to mám všecko vyplý, ale stejně to furt není ono.
Asus M5A99FX Pro r2.0 AMD FX(tm)-6300 Six-Core Processor (Vishera FX-6300), Ram: 8GB DDR3 1866Mhz, nVidia GeForce GTX 960 2GB, HDD: Samsung SP2504C 250GB, WD Caviar Blue 500GB
Ubuntu 17.10 Artful Aardvark

McKay

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 264
Re:Vertikální synchronizace.
« Odpověď #6 kdy: 24 Prosince 2015, 21:52:26 »
Říkáte tedy, že plnohodnotný návod neexistuje? Mám s tím problém jak na Mintu tak Ubuntu :( Když jsem měl desktop, bylo to ok, ale na ntb, nevím proč, děje se mi to...

McKay

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 264
Re:Vertikální synchronizace.
« Odpověď #7 kdy: 24 Prosince 2015, 22:26:51 »
Vlastni Gnome Flashback to tusim neresil, ale Compiz, pod Xubuntu 13.10 Compton, ale ten ve 14.04 uz nesel pouzit, ja hodlam prejit na kubuntu 16.04 a mit tyhle problemy z krku.
Nebo spíš mám problém pochopit, v čem vězí problém, to záleží na prostředí?

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3547
Re:Vertikální synchronizace.
« Odpověď #8 kdy: 25 Prosince 2015, 08:59:41 »
Také jsem to řešil právě řešil dlouho v L i v X. Nejsem si teď po té době jist, zda-li to tak bylo, ale měl jsem u jedné z těch dvou verzí pocit, že normálně spuštěný videosoubor via aplikaci byl v klidu, ale streamovaná videa v prohlížeči katastrofa. Někdo to přičítal FF, ale nedostal jsem se k tomu vyzkoušet to v jiném prohlížeči. Hledal jsem jak blázen a našel jen nějaký návod pro Intel HD.

Dělá ti to v obou případech nebo jen v browseru?

Nedalo by se to hodit na nějakou bugzillu těch dister, aby se to dozvěděli vývojáři? I když to už snad musí vědět ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

zdeans

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 309
Re:Vertikální synchronizace.
« Odpověď #9 kdy: 26 Prosince 2015, 11:08:19 »
No např. u mě v Xubuntu, když si pustím video ve VLC tak mi to taky dělá, ale dá se to přežít, ale v Google Chromu když si pouštím nějaký video, tak se to někdy i kostičkuje a je to prostě horší.
« Poslední změna: 26 Prosince 2015, 11:14:15 od zdeans »
Asus M5A99FX Pro r2.0 AMD FX(tm)-6300 Six-Core Processor (Vishera FX-6300), Ram: 8GB DDR3 1866Mhz, nVidia GeForce GTX 960 2GB, HDD: Samsung SP2504C 250GB, WD Caviar Blue 500GB
Ubuntu 17.10 Artful Aardvark

zdeans

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 309
Re:Vertikální synchronizace.
« Odpověď #10 kdy: 27 Prosince 2015, 13:18:38 »
Tož taky by mě velmi zajímalo, kde je zakopaný pes? Taky furt nějak nechápu v čem je teda problém, jestli v prostředí nebo v grafice a ovladačích, nebo v nečem jiném.
Neví to náhodou někdo?
Asus M5A99FX Pro r2.0 AMD FX(tm)-6300 Six-Core Processor (Vishera FX-6300), Ram: 8GB DDR3 1866Mhz, nVidia GeForce GTX 960 2GB, HDD: Samsung SP2504C 250GB, WD Caviar Blue 500GB
Ubuntu 17.10 Artful Aardvark

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3547
Re:Vertikální synchronizace.
« Odpověď #11 kdy: 27 Prosince 2015, 14:39:55 »
Mě taky - jen se stále divím, že se to tolik let nepohlo. A nedá se ten vnitřní kompozitor v Xubuntu odinstalovat? Nebo vypnout?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Vertikální synchronizace.
« Odpověď #12 kdy: 27 Prosince 2015, 15:39:09 »
Mně na Xubuntu 14.04.3 compton normálně funguje z ppa:richardgv/compton, konfigurák mám z http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2144468. Od té doby už se mi okna, videa ani OpenGL netrhají.
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3547
Re:Vertikální synchronizace.
« Odpověď #13 kdy: 27 Prosince 2015, 18:37:53 »
Grafiku jedeš na otevřené nebo uzavřené ? Zítra budu instalovat Xubuntu u bráchy a budu zkoušet. Můžeš prosím popsat, jak se s tím konfigurákem zachází? Compton asi nainstaluji tak, že přidám repozitář a nainstaluji apt-get install compton, jestli se nemýlím.

A vypínal jsi ten původní kompozitor? Třeba jen odtržením volby?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Vertikální synchronizace.
« Odpověď #14 kdy: 27 Prosince 2015, 19:18:11 »
Jedu na otevřených Intel driverech (ThinkPad X200). Konfigurák jsem si umístil do ~/.config/compton.conf.
Ano, původní kompozitor jsem v nastavení vypnul, compton se mi zapíná při startu přes Relace a spouštění -> Automatický start aplikace, kde jsem si přidal příkaz:
Kód: [Vybrat]
compton -bProvedl jsem si nějaké úpravy toho souboru, konkrétně vsync jsem nastavil na Mesa metodu (EDIT: tu bude potřeba na nVidii změnit pryč z Mesy) a vypnul jsem si animace. Nepřímý popis obsahu souboru je v man compton.
Kód: [Vybrat]
backend = "glx";
paint-on-overlay = true;
glx-no-stencil = true;
glx-no-rebind-pixmap = true;
vsync = "opengl-mswc"; # vsync metoda, možnosti jsou none,drm,opengl,opengl-oml,opengl-swc,opengl-mswc; více v manuálových stránkách

# These are important. The first one enables the opengl backend. The last one is the vsync method. Depending on the driver you might need to use a different method.
# The other options are smaller performance tweaks that work well in most cases.
# You can find the rest of the options here: https://github.com/chjj/compton/wiki/perf-guide, and here: https://github.com/chjj/compton/wiki/vsync-guide


# Shadow
shadow = true; # Enabled client-side shadows on windows.
no-dock-shadow = true; # Avoid drawing shadows on dock/panel windows.
no-dnd-shadow = true; # Don't draw shadows on DND windows.
clear-shadow = true; # Zero the part of the shadow's mask behind the window (experimental).
shadow-radius = 7; # The blur radius for shadows. (default 12)
shadow-offset-x = -7; # The left offset for shadows. (default -15)
shadow-offset-y = -7; # The top offset for shadows. (default -15)
shadow-exclude = [
 "! name~=''",
 "n:e:Notification",
 "n:e:Plank",
 "n:e:Docky",
 "g:e:Synapse",
 "g:e:Kupfer",
 "g:e:Conky",
 "n:w:*Firefox*",
 "n:w:*Chrome*",
 "n:w:*Chromium*",
 "class_g ?= 'Notify-osd'",
 "class_g ?= 'Cairo-dock'",
 "class_g ?= 'Xfce4-notifyd'",
 "class_g ?= 'Xfce4-power-manager'"
];

# The shadow exclude options are helpful if you have shadows enabled. Due to the way compton draws its shadows, certain applications will have visual glitches
# (most applications are fine, only apps that do weird things with xshapes or argb are affected).
# This list includes all the affected apps I found in my testing. The "! name~=''" part excludes shadows on any "Unknown" windows, this prevents a visual glitch with the XFWM alt tab switcher.

# Fading
fading = false; # Fade windows during opacity changes. # vypnuto
fade-delta = 1; # The time between steps in a fade in milliseconds. (default 10).
fade-in-step = 0.03; # Opacity change between steps while fading in. (default 0.028).
fade-out-step = 0.1; # Opacity change between steps while fading out. (default 0.03).
#no-fading-openclose = true; # Fade windows in/out when opening/closing

detect-client-opacity = true; # This prevents opacity being ignored for some apps. For example without this enabled my xfce4-notifyd is 100% opacity no matter what.

# Window type settings
wintypes:
{
  tooltip = { fade = true; shadow = false; };
};
« Poslední změna: 27 Prosince 2015, 19:23:08 od Jakub Vaněk »
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3547
Re:Vertikální synchronizace.
« Odpověď #15 kdy: 27 Prosince 2015, 20:36:48 »
Diky. Zitra se s tim zkusim poprat. Ty drivery jsem myslel na tu amd. Kdyztak se jeste doptam.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Vertikální synchronizace.
« Odpověď #16 kdy: 27 Prosince 2015, 22:06:00 »
Na hlavním PC (no, už moc hlavní není) zatím compton nemám, nasadil jsem ho teprve před pár dny a bednu jsem zatím nezapnul. Zítra to zkusím a dám vědět, mám tam také svobodné ovladače.
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Vertikální synchronizace.
« Odpověď #17 kdy: 28 Prosince 2015, 17:42:38 »
Na AMD také funguje. Na obou systémech mi teď jede upravený konfig. z duncanlock.net/blog/2013/06/07/how-to-switch-to-compton-for-beautiful-tear-free-compositing-in-xfce/
Kód: [Vybrat]
#################################
#
# Backend
#
#################################

# Backend to use: "xrender" or "glx".
# GLX backend is typically much faster but depends on a sane driver.
backend = "glx";

#################################
#
# GLX backend
#
#################################

glx-no-stencil = true;

# GLX backend: Copy unmodified regions from front buffer instead of redrawing them all.
# My tests with nvidia-drivers show a 10% decrease in performance when the whole screen is modified,
# but a 20% increase when only 1/4 is.
# My tests on nouveau show terrible slowdown.
# Useful with --glx-swap-method, as well.
glx-copy-from-front = false;

# GLX backend: Use MESA_copy_sub_buffer to do partial screen update.
# My tests on nouveau shows a 200% performance boost when only 1/4 of the screen is updated.
# May break VSync and is not available on some drivers.
# Overrides --glx-copy-from-front.
# glx-use-copysubbuffermesa = true;

# GLX backend: Avoid rebinding pixmap on window damage.
# Probably could improve performance on rapid window content changes, but is known to break things on some drivers (LLVMpipe).
# Recommended if it works.
glx-no-rebind-pixmap = true;


# GLX backend: GLX buffer swap method we assume.
# Could be undefined (0), copy (1), exchange (2), 3-6, or buffer-age (-1).
# undefined is the slowest and the safest, and the default value.
# copy is fastest, but may fail on some drivers,
# 2-6 are gradually slower but safer (6 is still faster than 0).
# Usually, double buffer means 2, triple buffer means 3.
# buffer-age means auto-detect using GLX_EXT_buffer_age, supported by some drivers.
# Useless with --glx-use-copysubbuffermesa.
# Partially breaks --resize-damage.
# Defaults to undefined.
glx-swap-method = "undefined";

#################################
#
# Shadows
#
#################################

# Enabled client-side shadows on windows.
shadow = true;
# Don't draw shadows on DND windows.
no-dnd-shadow = true;
# Avoid drawing shadows on dock/panel windows.
no-dock-shadow = true;
# Zero the part of the shadow's mask behind the window. Fix some weirdness with ARGB windows.
clear-shadow = true;
# The blur radius for shadows. (default 12)
shadow-radius = 5;
# The left offset for shadows. (default -15)
shadow-offset-x = -5;
# The top offset for shadows. (default -15)
shadow-offset-y = -5;
# The translucency for shadows. (default .75)
shadow-opacity = 0.5;

# Set if you want different colour shadows
# shadow-red = 0.0;
# shadow-green = 0.0;
# shadow-blue = 0.0;

# The shadow exclude options are helpful if you have shadows enabled. Due to the way compton draws its shadows, certain applications will have visual glitches
# (most applications are fine, only apps that do weird things with xshapes or argb are affected).
# This list includes all the affected apps I found in my testing. The "! name~=''" part excludes shadows on any "Unknown" windows, this prevents a visual glitch with the XFWM alt tab switcher.
shadow-exclude = [
    "! name~=''",
    "name = 'Notification'",
    "name = 'Plank'",
    "name = 'Docky'",
    "name = 'Kupfer'",
    "name = 'xfce4-notifyd'",
    "name *= 'VLC'",
    "name *= 'compton'",
    "name *= 'Chromium'",
    "name *= 'Chrome'",
    "name *= 'Firefox'",
    "class_g = 'Conky'",
    "class_g = 'Kupfer'",
    "class_g = 'Synapse'",
    "class_g ?= 'Notify-osd'",
    "class_g ?= 'Cairo-dock'",
    "class_g ?= 'Xfce4-notifyd'",
    "class_g ?= 'Xfce4-power-manager'"
];
# Avoid drawing shadow on all shaped windows (see also: --detect-rounded-corners)
shadow-ignore-shaped = false;

#################################
#
# Opacity
#
#################################

menu-opacity = 1;
inactive-opacity = 1;
active-opacity = 1;
frame-opacity = 1;
inactive-opacity-override = false;
alpha-step = 0.06;

# Dim inactive windows. (0.0 - 1.0)
# inactive-dim = 0.2;
# Do not let dimness adjust based on window opacity.
# inactive-dim-fixed = true;
# Blur background of transparent windows. Bad performance with X Render backend. GLX backend is preferred.
# blur-background = true;
# Blur background of opaque windows with transparent frames as well.
# blur-background-frame = true;
# Do not let blur radius adjust based on window opacity.
blur-background-fixed = false;
blur-background-exclude = [
    "window_type = 'dock'",
    "window_type = 'desktop'"
];

#################################
#
# Fading
#
#################################

# Fade windows during opacity changes.
fading = false;
# The time between steps in a fade in milliseconds. (default 10).
fade-delta = 4;
# Opacity change between steps while fading in. (default 0.028).
fade-in-step = 0.03;
# Opacity change between steps while fading out. (default 0.03).
fade-out-step = 0.03;
# Fade windows in/out when opening/closing
# no-fading-openclose = true;

# Specify a list of conditions of windows that should not be faded.
fade-exclude = [ ];

#################################
#
# Other
#
#################################

# Try to detect WM windows and mark them as active.
mark-wmwin-focused = true;
# Mark all non-WM but override-redirect windows active (e.g. menus).
mark-ovredir-focused = true;
# Use EWMH _NET_WM_ACTIVE_WINDOW to determine which window is focused instead of using FocusIn/Out events.
# Usually more reliable but depends on a EWMH-compliant WM.
use-ewmh-active-win = true;
# Detect rounded corners and treat them as rectangular when --shadow-ignore-shaped is on.
detect-rounded-corners = true;

# Detect _NET_WM_OPACITY on client windows, useful for window managers not passing _NET_WM_OPACITY of client windows to frame windows.
# This prevents opacity being ignored for some apps.
# For example without this enabled my xfce4-notifyd is 100% opacity no matter what.
detect-client-opacity = true;

# Specify refresh rate of the screen.
# If not specified or 0, compton will try detecting this with X RandR extension.
refresh-rate = 0;

# Set VSync method. VSync methods currently available:
# none: No VSync
# drm: VSync with DRM_IOCTL_WAIT_VBLANK. May only work on some drivers.
# opengl: Try to VSync with SGI_video_sync OpenGL extension. Only work on some drivers.
# opengl-oml: Try to VSync with OML_sync_control OpenGL extension. Only work on some drivers.
# opengl-swc: Try to VSync with SGI_swap_control OpenGL extension. Only work on some drivers. Works only with GLX backend. Known to be most effective on many drivers. Does not actually control paint timing, only buffer swap is affected, so it doesn’t have the effect of --sw-opti unlike other methods. Experimental.
# opengl-mswc: Try to VSync with MESA_swap_control OpenGL extension. Basically the same as opengl-swc above, except the extension we use.
# (Note some VSync methods may not be enabled at compile time.)
vsync = "opengl-mswc";

# Enable DBE painting mode, intended to use with VSync to (hopefully) eliminate tearing.
# Reported to have no effect, though.
dbe = false;
# Painting on X Composite overlay window. Recommended.
paint-on-overlay = true;

# Limit compton to repaint at most once every 1 / refresh_rate second to boost performance.
# This should not be used with --vsync drm/opengl/opengl-oml as they essentially does --sw-opti's job already,
# unless you wish to specify a lower refresh rate than the actual value.
sw-opti = false;

# Unredirect all windows if a full-screen opaque window is detected, to maximize performance for full-screen windows, like games.
# Known to cause flickering when redirecting/unredirecting windows.
# paint-on-overlay may make the flickering less obvious.
unredir-if-possible = true;

# Specify a list of conditions of windows that should always be considered focused.
focus-exclude = [ ];

# Use WM_TRANSIENT_FOR to group windows, and consider windows in the same group focused at the same time.
detect-transient = true;
# Use WM_CLIENT_LEADER to group windows, and consider windows in the same group focused at the same time.
# WM_TRANSIENT_FOR has higher priority if --detect-transient is enabled, too.
detect-client-leader = true;

#################################
#
# Window type settings
#
#################################

wintypes:
{
    tooltip =
    {
        # fade: Fade the particular type of windows.
        fade = true;
        # shadow: Give those windows shadow
        shadow = false;
        # opacity: Default opacity for the type of windows.
        opacity = 0.85;
        # focus: Whether to always consider windows of this type focused.
        focus = true;
    };
};
Setkal jsem se ale s problémem, že compton zasekne obraz, když se spouští přes compton -b. Pomohlo spuštění přes
Kód: [Vybrat]
compton &
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

zdeans

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 309
Re:Vertikální synchronizace.
« Odpověď #18 kdy: 28 Prosince 2015, 20:07:39 »
to Jakub Vaněk: A kterej ten odkaz mám použít na Nvidia GT630? Já jsem zkusil ten    duncanlock.net/blog/2013/06/07/how-to-switch-to-compton-for-beautiful-tear-free-compositing-in-xfce/  a řekl bych, že to funguje, nebo http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2144468 Nebo je to stejný jak pro Nvidii, tak pro AMD? To nějak nechápu.
« Poslední změna: 28 Prosince 2015, 20:22:40 od zdeans »
Asus M5A99FX Pro r2.0 AMD FX(tm)-6300 Six-Core Processor (Vishera FX-6300), Ram: 8GB DDR3 1866Mhz, nVidia GeForce GTX 960 2GB, HDD: Samsung SP2504C 250GB, WD Caviar Blue 500GB
Ubuntu 17.10 Artful Aardvark

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Vertikální synchronizace.
« Odpověď #19 kdy: 28 Prosince 2015, 23:56:37 »
Použít by měly jít oba, ale nezkoušel jsem to na nVidii. Ten z duncanlook.net obsahuje obsahuje víc konfigurace, takže je jednodušší si jej upravit (není potřeba hledat název volby a často ani komentář). Upravovat se dá jednoduše tak, že si spustíte terminál, sestřelíte už případný běžící compton (pkill compton), upravíte konfiguraci a z toho terminálu zase compton pustíte (buď jako compton, pak ho jde vypnout přes Ctrl+C, protože zůstává napojený na terminál, nebo přes compton -b, to způsobí, že se od terminálu hned po startu odpojí)
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

zdeans

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 309
Re:Vertikální synchronizace.
« Odpověď #20 kdy: 30 Prosince 2015, 11:07:52 »
Má to ovšem jednu malou chybičku, když se totiž vypne ten originální kompozitor co je ve "Vyladění správce oken", tak se sice video nijak netrhá, ale prozměnu se neukazují náhledy k fotkám, videům a jiným souborům. Leda, že bych zaškrtl používat kompozitor a tam jenm ty náhledy, zkusím to. Takže po zkoušce,  když ten orig. kompozitor zapnu, tak se videa zase sekají.
« Poslední změna: 30 Prosince 2015, 11:15:27 od zdeans »
Asus M5A99FX Pro r2.0 AMD FX(tm)-6300 Six-Core Processor (Vishera FX-6300), Ram: 8GB DDR3 1866Mhz, nVidia GeForce GTX 960 2GB, HDD: Samsung SP2504C 250GB, WD Caviar Blue 500GB
Ubuntu 17.10 Artful Aardvark

McKay

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 264
Re:Vertikální synchronizace.
« Odpověď #21 kdy: 07 Května 2016, 16:31:26 »
Doufal jsme, že se to s příchodem 16.04 nějak vyřeší, ale bohužel stále nic, máte někdo nějaké nové poznatky? Na zahraničních forech o tearingu sice přibývá, ale žádné řešení...
Když jsem včera zkusil ElementaryOS tak se synchronizací nemám problém.
« Poslední změna: 07 Května 2016, 16:41:16 od McKay »

Savalas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 409
Re:Vertikální synchronizace.
« Odpověď #22 kdy: 07 Května 2016, 16:43:23 »
Jak sem uz psal ale k Kubuntu 16.04, s tearingem problem nemam, jen pri nastavovani se to chova divne
Teď něco k systému, zase samozřejmě byl problém s v-syncem, v Nastavení systému/Obrazovka a monitor/Kompozitor se mi to sice povedlo rozjet Vykreslovací podpůrná vrstva=PenGL 3.1, Rozhraní PenGL=GLX, Zabránění trhání=Překreslení celé obrazovky, ale během hledání funkčního nastavení se systém neskutečně sekal, ani netuším, jak se mi to povedlo zprovoznit.
Kubuntu 18.04/AMD RYZEN 5 3600, Asus PRIME X370-PRO, ASUS DUAL GeForce RTX2060S O8G EVO, RAM Kingston 2x16GB DDR4 2666MHz CL16, 2xWD Caviar Blue 1TB+Seagate BarraCuda 2TB/LVM mirror, Samsung 970 EVO PLUS 250GB, Seasonic M12II-620 Evo, Evolveo Sigma T2, DVD-R/+R Asus DRW-24D5MT, APC Back-UPS ES 700, Eizo EV2450

McKay

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 264
Re:Vertikální synchronizace.
« Odpověď #23 kdy: 07 Května 2016, 16:50:15 »
Kubuntu bych klidně používal, ale KDE je pro mě jako španělská vesnice, vnímám ho jako rozsáhlejší Cinnamon, nevíš jak je na tom Ubuntu Gnome?

Savalas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 409
Re:Vertikální synchronizace.
« Odpověď #24 kdy: 07 Května 2016, 16:58:37 »
Taky vlastne funguju prvne pod KDE, jestli v tom Ubuntu Gnome pouzivaji  Gnome 3, tak to sem zkousel ve virtualu a prislo mi to jako naprosto nepouzitelne, jak je natom s tearingem nevim, KDE sem si sice musel trosku prenastavit aby to bylo vic ala windows, ale slo to rozumne naklikat, pripravoval sem se na prechod uz delsi dobu ve virtualboxu, takze to nebyl takovy problem.
Kubuntu 18.04/AMD RYZEN 5 3600, Asus PRIME X370-PRO, ASUS DUAL GeForce RTX2060S O8G EVO, RAM Kingston 2x16GB DDR4 2666MHz CL16, 2xWD Caviar Blue 1TB+Seagate BarraCuda 2TB/LVM mirror, Samsung 970 EVO PLUS 250GB, Seasonic M12II-620 Evo, Evolveo Sigma T2, DVD-R/+R Asus DRW-24D5MT, APC Back-UPS ES 700, Eizo EV2450

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.