Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Výběr disku 2TB pro HTPC VYŘEŠENO  (Přečteno 2978 krát)

rejže

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 162
Výběr disku 2TB pro HTPC VYŘEŠENO
« kdy: 03 Ledna 2016, 19:52:09 »
Zdravím. chystám se k nákupu disku a rád bych nějaké osobní zkušenosti z poslední doby. Přečetl jsem toho hromadu a přesto jsem na vážkách. Vzhledem k použití preferuji ticho a nízkou spotřebu.Spolehlivost je potřeba určitě. Systém je na SSD,takže bude pouze na data a bude zařazen v LVM.
Kandidáti: https://www.mironet.cz/toshiba-2tb-35quot-7-200-rpm-64mb-cache-sata-iii-interni+dp200942/
https://www.mironet.cz/seagate-desktop-hdd-2tb-35quot-7-200-rpm-64mb-cache-sata-iii-interni+dp164358/
https://www.mironet.cz/wd-green-2tb-interni-disk-35quot-intellipower-64mb-cache-sata-iii+dp248354/
https://www.alza.cz/wd-blue-2000gb-64mb-cache-d2922067.htm?catid=18852328
Zatím se nejvíce přikláním k WD blue. Se Seagate mám osobní špatnou zkušenost.Odešel bez varování kvůli přehřívání.Naopak WD 500GB mi šlape v tomtéž HTPC už 5let na systém i data a předtím byl 2roky jako externí k satelitu kde jel nestandartne formátovaný na FAT32 a je v pohodě. Druhý disk je tam potom Samsung spinpoint 1.5TB Samsung bych vzal bez váhání,ale skončili. Doba pokročila a zkušenosti se staršími disky bych radši na dnešní neaplikoval. Proto se ptám na Váš názor a předem děkuji za jakoukoli zkušenost.
« Poslední změna: 15 Ledna 2016, 01:12:10 od rejže »
Acer Switch alpha12 core i3,128GB ssd

Standa99

  • Host
Re:Výběr disku 2TB pro HTPC
« Odpověď #1 kdy: 04 Ledna 2016, 08:39:41 »
Sám mám cca 4 roky 2TB na filmy, kdy převážnou část spí, to jen pro zajímavost. Vždy se podívám do CZC, mají tam několik let (cca 6) u výrobků uvedeno, kdy se začaly prodávat a jejich poruchovost. Je to jeden z největších kšeftů v ČR a ty dlouhodobější statistiky budou určirě ze stovek až tisíce prodaných kusů.
A jsou velice podobné (až na vyjímky), takže aplikovat svůj názor, že disk se přehřívá, já o tom vím a on pak umře, je divné. A chtít novodobé poznatky u disků, které se vyrábí několik let bez žádné inovace, je taky divné.

rejže

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 162
Re:Výběr disku 2TB pro HTPC
« Odpověď #2 kdy: 04 Ledna 2016, 12:01:35 »
Tak V mym pripade toho ten disk za provozu moc nenaspi,jelikoz bud to bezi kvuli nahravani, nebo se  streamuje obsah pripadne oboji najednou.  Kazdopadne ze se ten disk prehriva jsem se dozvedel az jako nejcastejsi pricinu selhani na netu. Potvrdilo se mi to,kdyz jsem zjistoval nasledne teplotu druheho seagate s nizsi kapacitou,ktery taky topil. Takze divny by to bylo,kdybych to vedel pred selhanim. Kazdopadne asi vezmu ten WD blue. U green rady nechci resit intellipark a k seagate maj hodnotici uzivatele vice vyhrad kvuli hlucnosti.
Acer Switch alpha12 core i3,128GB ssd

Standa99

  • Host
Re:Výběr disku 2TB pro HTPC
« Odpověď #3 kdy: 04 Ledna 2016, 12:15:14 »
Na takovou zátěž nejsou ty Green nebo Blue určeny, na to se vyrábí Black.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Výběr disku 2TB pro HTPC
« Odpověď #4 kdy: 04 Ledna 2016, 12:41:41 »
mam wd red (64MB cache) a je skoro 2x rychlejsi nez blue v realnym zapisu ..... wd blue je pro deti ;) ...

a btw, ty disky snad potrebujes 2 o.O ? to jako chces mit data na jednom disku ... potrebujes raid 1, jinak je to parodie ...

mam tohle:

http://www.wdc.com/global/products/specs/?driveID=1086&language=1
aka
https://www.alza.cz/western-digital-red-2000gb-64mb-cache-d342211.htm?kampan=adw1_dsa-alza&gclid=CL-Ou5iJkMoCFcMSwwod4LEJnw

ted jsem delal mezi single diskama nejake presuny backupu a mohu potvrdit, ze vykonove je to wd red uplne jinde nez jine disky
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

rejže

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 162
Re:Výběr disku 2TB pro HTPC
« Odpověď #5 kdy: 04 Ledna 2016, 13:42:01 »
Rychlost disku mne  nijak nelimituje. Ze za chodu moc nenaspi je pravda,ale naroky na rychlost tam nijak velky nejsou.,kdyz to stihaj stary disky a system je na SSD.Data na nem bych sice ztratit nechtel,ale urcite nejsou tak dulezity,abych je musel nutne davat do raid. Disky budou dva v LVM Mam tam 1.5TB Samsung,ktery je jeste v pohode a neni tak  stary jako druhy 500GB WD. Dat mam cca 1.6 TB takze je planuju presunout na ten novy disk, Samsung rozdelit na tri oddily a jeden z nich rovnou pripojit do LVM. Dalsi dva necham pro expanzi do budoucna. U vybranych disku je zrejme cenove rozpeti a prameni z toho jista financni hranice. Takze pokud jsou blue disky pro deti,musim si vybrat z disku pro deti. Jinak moc dekuju za podnety.
Jeste doplnim,ze ten umrely seagate nebyl v HTPC,ale v domacim desktopu jako datovy,takze u nej o zatezi nemohlo byt reci.
« Poslední změna: 04 Ledna 2016, 13:56:36 od rejže »
Acer Switch alpha12 core i3,128GB ssd

rejže

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 162
Re:Výběr disku 2TB pro HTPC VYŘEŠENO
« Odpověď #6 kdy: 15 Ledna 2016, 01:17:26 »
Zdravím. Zvolil jsem si nakonec WD blue a spokojenost. Disk je tichý,vzhledem k tomu,že mám na MB jen jeden Sata3 konektor na kterém je SSD je rychlejší disk zbytečný. Pokud vydrží aspoň to co jeho předchůdce,tak budu spokojen.
Acer Switch alpha12 core i3,128GB ssd

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Výběr disku 2TB pro HTPC VYŘEŠENO
« Odpověď #7 kdy: 15 Ledna 2016, 16:04:28 »
Zdravím. Zvolil jsem si nakonec WD blue a spokojenost. Disk je tichý,vzhledem k tomu,že mám na MB jen jeden Sata3 konektor na kterém je SSD je rychlejší disk zbytečný. Pokud vydrží aspoň to co jeho předchůdce,tak budu spokojen.

tak proc se prosim ptas ? na co zakladas vlakno kdyz si vlastne poradit nechces nechat ?
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

rejže

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 162
Re:Výběr disku 2TB pro HTPC VYŘEŠENO
« Odpověď #8 kdy: 08 Února 2016, 23:24:18 »
Poradit si necham rad. Nastinil jsem ovsem mezi cim se rozhoduju a protoze to byly disky do 2500kc, rada kup si dva po 2800 jnak  je to parodie, neni zrovna relevantni i kdyz treba dobra.
Acer Switch alpha12 core i3,128GB ssd

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.